Yüce Allah'tan mesaj var!

fakiri

Kıdemli Üye
Emrolunduğun şeyi, onların kafalarını çatlatırcasına tebliğ et. Müşriklere aldırış etme. (Hicr 94)

Şeyyyyyyyy!
Senin tebliğin emrolunan şeyleri mi tebliğ etmekti, yoksa M.İ.Oğlu'nun sözlerini tebliğ etmek miydi?
Karıştırdık da ondan dolayı soruyoruz !

Yahayy

Kıdemli Üye
Şeyyyyyyyy!
Senin tebliğin emrolunan şeyleri mi tebliğ etmekti, yoksa M.İ.Oğlu'nun sözlerini tebliğ etmek miydi?
Karıştırdık da ondan dolayı soruyoruz !
Zaten doğru anlasan olay olurdu, insan köpeği ısırdığında haber değeri oluyor ya malum artık.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fakiri

Kıdemli Üye
Zaten doğru anlasan olay olurdu, insan köpeği ısırdığında haber değeri oluyor ya malum artık.
C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ha! Demek eğri anşamışım!
Şu hâlde eğri anlamanın ne demek olduğundan demk haberiniz var !
İyi güzel de sizin hayatınız hep eğri anlama ile geçiyor !

AlpBilge

Yasaklı
"... Zalimler nasıl bir devrimle devrileceklerini/yıkılacaklarını yakında görecekler. (Şuara 227)

AlpBilge

Yasaklı
Allah’a yemin ederim ki, siz arkanızı dönüp gittikten sonra putlarınıza muhakkak bir tuzak kuracağım. (Enbiya 57)

AlpBilge

Yasaklı
11076201_1122457757780662_7726203559925650185_n.jpg

AlpBilge

Yasaklı
"Ey iman edenler, bütün müşrikler pisliktir..." (Tevbe 28)

AlpBilge

Yasaklı
"Kafirler Kur'an'ı işittiklerinde neredeyse seni gözleriyle devireceklerdi..." (Kalem 51)

AlpBilge

Yasaklı
"De ki: Ben size 'Allah'ın hazineleri bana aittir' demiyorum. Ben gaybı da bilmiyorum. Size 'Ben bir meleğim' demiyorum. Ben sadece bana vahy edilene (Kur'an'a) uyarım. De ki: "Hiç görmeyenle gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?" (Enam 50)

De ki: "Allah'ın dilediği dışında benim kendime bile zarar ya da fayda vermeye gücüm yetmez. Her ümmetin belirli bir eceli vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler." (Yunus 49)

"De ki: 'Ben peygamberlerin ilki değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmiyorum. Sadece bana vahy olunana uyuyorum ve ben apaçık bir uyarıcıdan başkası değilim." (Ahkaf 9)

"De ki: “Ben sadece sizin gibi bir insanım. Fakat bana ilâhınızın yalnızca bir tek ilâh olduğu vahyediliyor. Artık O’na yönelin ve O’ndan bağışlanma dileyin. Allah'a şirk koşanlara yazıklar olsun. (Fussilet 6)

"Sana kıyametin ne zaman geleceğini soruyorlar. De ki: Bu bilgi Rabbimin katındadır; onun vaktini Ondan başkası açıklayamaz. Gökler ve yer için o çok büyük birşeydir. Size ansızın geliverir. Sanki sen onu biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki: Bu bilgi Allah katındadır; lâkin insanların çoğu bunu bilmiyor." (Araf 187)

AlpBilge

Yasaklı
Allâh, size Kitabı (Kur'an'ı) açıklanmış olarak indirmişken Allah'tan başka bir hakem mi arayayım? Kendilerine Kitap verdiklerimiz, o Kuran'ın gerçekten Rabbin tarafından indirilmiş olduğunu bilirler, hiç kuşkulananlardan olma. (Enam 114)

Kendilerine okunan Kitabı (Kur'anı) sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? Şüphesiz inanan bir toplum için bunda bir rahmet ve öğüt vardır. (Ankebut 51)

Yemin olsun ki Biz Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var? (Kamer 17)

Onlar Kur'an'ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalpleri mi kilitli (Muhammed 24)

Hiç kuşkusuz bu Kur'an insanları en doğru yola iletir ve iyi ameller işleyen mü'minlere, kendilerini büyük bir ödülün beklediği müjdesini verir. (İsra 9)

Biz, bu Kur'ân'da akıllarını başlarına almaları için türlü şekillerde (ikaz ve ihtarı) açıkladık. Fakat bu açıklamalar ancak onların nefretini arttırmıştır. (İsra 41)

Biz bu Kur'an'da her türlü örneği verdik. Yine de onların çoğu kâfirlikte direndi. (İsra 89)

Gerçek şu: Bu Kur'an sana ve toplumuna elbetteki bir hatırlatıcı/bir düşündürücü/bir şeref/bir öğüttür. Bundan (Kur'an'dan) sorumlu tutulacaksınız. (Zuhruf 44)

AlpBilge

Yasaklı
“Öyle bir günden korkun ki, o gün kimse kimsenin yerine ceza çekmez, kimsenin şefaati kabul edilmez, kimseden fidye alınmaz ve kimseye yardım edilmez.” (Bakara 48)

De ki: Şefaat yetkisi sadece Allah'a aittir. Göklerin ve yerin mülkü/yönetimi O'nundur. Sonunda O'na döndürüleceksiniz. (Zümer 44)

"Andolsun ki sizi ilk defa yarattığımız gibi yapayalnız ve teker teker huzurumuza geldiniz. Ve size verdiğimiz şeyleri ardınızda bıraktınız. Hani, ortaklarınız olduğunu zannettiğiniz şefaatçilerinizi de yanınızda görmüyoruz. Andolsun ki aranızdaki bağlar artık kopmuştur. Ortak sandıklarınız da sizden kaybolup gitmiştir." (Enam 94)

O (Allah) ki gökleri, yeri ve bunlar arasında bulunanları altı günde (devirde) yarattı; sonra Arş'a istiva etti. Sizin O'ndan başka veliniz ve şefaatçiniz yoktur. Düşünüp öğüt almıyor musunuz? (Secde 4)

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları Kur'an'la ikaz et. Onların Allah'tan başka velileri ve şefaatçileri yoktur. Umulur ki korkup sakınırlar. (Enam 51)

Ey iman edenler. Hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı kıyamet günü gelmeden önce, size rızık olarak verdiklerimizden Allah yolunda harcayın. İnkâr edenler ise zalimlerin ta kendileridir. (Bakara 254 )

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Müslümanların yaptığı ezan duası.....Münafık, Müsteşrik ve dinsizlerin işine gelmez bu dua....

Allahumme Rabbe hazihi'd-da'veti't-tamme. Vesselatil kâimeti ati Muhammedenil vesilete vel fazilete ved-dereceter-refîah. Vebashu makamen Mahmudenillezi veadteh. İnneke lâ tühlifü'l-mîâd
Anlamı
Ey şu tam da'vetin ve vakti gelen namazın sahibi olan Rabbim! Muhammed aleyhisselâma şefâat vesîlesini ve üstünlüğünü ver. Ve onu kendisine va'detdiğin makam-ı mahmûd'a ulaştır"

ezan-duasi-arapca.png

spesifik

آزادی قید و بند
İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, oysa onlar sizi sevmezler; bir de kitabın tümüne inanırsınız. Onlar sizinle karşılaştıklarında 'inandık' derler fakat kendi başlarına kaldıkları zaman size duydukları öfke yüzünden parmak uçlarını ısırırlar. De ki; 'Öfkenizden ölün (çatlayın). Hiç şüphesiz Allah kalplerin içini dışını bilir.'

3/119

_SALİM ERDEM_

Asistan
“Öyle bir günden korkun ki, o gün kimse kimsenin yerine ceza çekmez, kimsenin şefaati kabul edilmez, kimseden fidye alınmaz ve kimseye yardım edilmez.” (Bakara 48)

De ki: Şefaat yetkisi sadece Allah'a aittir. Göklerin ve yerin mülkü/yönetimi O'nundur. Sonunda O'na döndürüleceksiniz. (Zümer 44)

"Andolsun ki sizi ilk defa yarattığımız gibi yapayalnız ve teker teker huzurumuza geldiniz. Ve size verdiğimiz şeyleri ardınızda bıraktınız. Hani, ortaklarınız olduğunu zannettiğiniz şefaatçilerinizi de yanınızda görmüyoruz. Andolsun ki aranızdaki bağlar artık kopmuştur. Ortak sandıklarınız da sizden kaybolup gitmiştir." (Enam 94)

O (Allah) ki gökleri, yeri ve bunlar arasında bulunanları altı günde (devirde) yarattı; sonra Arş'a istiva etti. Sizin O'ndan başka veliniz ve şefaatçiniz yoktur. Düşünüp öğüt almıyor musunuz? (Secde 4)

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları Kur'an'la ikaz et. Onların Allah'tan başka velileri ve şefaatçileri yoktur. Umulur ki korkup sakınırlar. (Enam 51)

Ey iman edenler. Hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı kıyamet günü gelmeden önce, size rızık olarak verdiklerimizden Allah yolunda harcayın. İnkâr edenler ise zalimlerin ta kendileridir. (Bakara 254 )

Bu ayetler güzel, bunları bilmeyenimiz yoktur, "Allah'ın izin verdikleri müstesna" gibi ayetler de vardır, gel de aklına bir şeyler gelmesin. Dünyada şefaat ediyoruz da neden ahirette olmasın? Allah'ın izin verecek midir, Peygamberimiz hayatta olsa ben sorardım. Sorulmamış mı? Bu da sorulmuş ama Kur'an'cılardan da korkmaya başladık söyleyemiyoruz. ---))))

AlpBilge

Yasaklı
"Onların peşinde cehennem vardır. Kazandıkları şeyler ve Allah'tan başka edindikleri evliya (veliler) onlara hiçbir fayda veremez. Onlar için büyük bir azap vardır." (Casiye 10)

"Yoksa onlar Allah’tan başka evliya (veliler) mi edindiler? Hâlbuki gerçek veli yalnızca Allah’tır. O, ölüleri diriltir. O, her şeye hakkıyla gücü yetendir." (Şura 9)

"Allah’tan başkasını veli edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümceğin evidir. Keşke bilselerdi." (Ankebut 41)

"Rabbinizden size indirilene (Kur'an'a) uyun; O'ndan başka birtakım velilerin peşine takılmayın. Siz ne kadar da az öğüt alıyorsunuz." (Araf 3)

AlpBilge

Yasaklı
"İşte böylece biz Yusuf'a yeryüzünde imkân ve mevkî verdik. Ülkede istediği yerde konaklayabiliyordu. Biz dilediğimiz kimseye rahmetimizi ulaştırırız. İyi davrananların ecrini zayi etmeyiz. (Yusuf 56)

AlpBilge

Yasaklı
"Yoksa o memleketlerin halkı geceleyin uyurlarken azabımızın kendilerine baskın halinde gelmeyeceğinden emin mi oldular?" (Araf 97)

AlpBilge

Yasaklı
Onlara "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde, onlar "Biz atalarımızdan ne gördüysek ona uyarız" dediler. Peki, ya şeytan onları alevli ateş azabına çağırıyorsa (Lokman 21)

Onlar bir kötülük işlediklerinde 'Biz atalarımızdan böyle gördük, böyle yapmamızı emreden Allah'tır' derler. Onlara de ki; Allah kötülük işlemeyi emretmez. Allah adına bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz?(Araf 28)

Allah'ı bir yana bırakarak taptığınız düzmece ilahlar, ya sizin ya da atalarınızın taktığı birtakım boş, içeriksiz adlardan başka bir şey değildirler. Allah onlara hiçbir kuvvet vermemiştir. Egemenlik sadece Allah'ın tekelindedir. O yalnızca kendisine kulluk etmenizi emretmiştir. Dosdoğru din işte budur. Fakat insanların çoğu bu gerçeği bilmiyor. (Yusuf 40)