Yozgat'ta toplu İSTİFA.....

ukubat

Profesör
Katılım
9 May 2007
Mesajlar
1,942
Tepkime puanı
103
Puanları
0
Konum
istanbul,fatih
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
İstifalara bir yenisi daha eklendi

Saadet Partisi Yozgat İl Teşkilatı ve 10 ilçe teşkilatının partiden istifa ettiği açıklandı.
İl Başkanlığından istifasını düzenlediği basın toplantısıyla duyuran Şahin Kılıçaslan, il teşkilatıyla birlikte il kadın ve gençlik kolları, merkez ilçe, Yerköy, Şefaatli, Boğazlıyan, Yenifakılı, Aydıncık, Çekerek, Çandır, Çayıralan, Kadışehri ilçe teşkilatlarının da ayrıldığını bildirdi.

Toplantıya katılan Eski Saadet Partisi Genel Sekreteri Kazım Arslan, gelinen süreçte Türkiye'ye kavgadan ve gerilimden uzak bir siyaseti tavsiye ettiklerini belirterek, parti içerisindeki kavga ve çatışmaya dayalı bir siyaseti sürdürmenin Türkiye'nin hayrına olmadığını düşündüklerini söyledi.

Bu sebeple parti içerisinde kalarak sürekli kavga etmek, enerjilerini kavgayla, gerilimle tüketmek yerine Türkiye'ye, Türk milletine daha faydalı olabilmenin yollarını aradıklarının altını çizen Arslan, bu düşünceden hareketle partisinde siyaset yapma durumuna son noktayı koyduklarını dile getirdi.

Kazım Arslan, ''1994 yılında Refah Partisinde siyasete başladım, aynı çizgide hiç kırılma olmadan bu güne kadar geldik. Bugün benim için de çok sıkıntılı bir gün. Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş ile birlikte istifamızı verdik. Bizim için de zor. Çünkü yıllardır devam ettirdiğini idealler var. Ama tesellimiz, biz dün ne söylüyorsak, bugün de aynı şeyi söylüyoruz. İdeallerimizi devam ettirme noktasında tabii ki gönlümüz rahat. Umarım verdiğimiz bu karar bizler için de milletimiz için de hayırlı olur'' dedi.

25 Ekimde yeni partinin kuruluş dilekçesini vereceklerini anlatan Arslan, şunları kaydetti:

''Hızlı bir şekilde teşkilatlarımızı tamamlayarak kasım içerisinde yeni partimizi seçimlere hazır hale getireceğiz. Katılımları sağlayabilmek amacıyla aslında bu süreci biraz daha uzun tutmak istiyoruz. Ama seçimler çok yakın olduğu için çok fazla bir esneklik de sağlamıyor. Kasımda
Türkiyegenelinde teşkilatlarımızı kurmuş olacağız. Bu noktada çok fazla sıkıntımız da yok. Bugün itibarıyla istifa eden 53. il Yozgat oldu. 600'e yakın ilçe teşkilatı istifa etti. Arkadaşlarımız istifalarını Numan Kurtulmuş ile hareket etmek üzere verdiler. Dolayısıyla teşkilat kurmada çok fazla bir sıkıntımız olmayacak. Kısa sürede teşkilatlarımızı kurarak seçime hazır hale geleceğiz.''

Arslan, yeni kuracakları partinin ismi ve logosunda son rötuşları yaptıklarını, gelecek hafta içerisinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.
 

bakış

Kıdemli Üye
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Tepkime puanı
251
Puanları
0
Konum
İstanbul-Pendik
Reklamları dinlediniz şimdi haberler.

Saadet partisi 17 ekimde kongreye gidecek.Parti yetkililerinden aldığımız bilgiye göre ana slogan"Şuurlandık,çelikleştik ve geliyoruz".olacak.
Geçtiğimiz Cumartesi ve pazar 81 ilde divan yapan partililer,büyük kongre için ankarada buluşmak için sözleştiler.istanbulda 50 kişi ile istifa eden il başkanı erol erdoğan parti binasından çıkar çıkmaz,sadıklar grubu sn sadrettin karaduman ve selman esmerer ile birlikte yaklaşık 500 kişilik coşkulu bir grupla il başkanlığını esaretten kurtardılar.

Diğer bir yetkili ise şöyle konuştu."milli oluşumlar iktidara gelmek için 2 aşamayı geçmek zorundadırlar.3.aşamada ise iktidar vardır...
1.Şuurlanma(tanıma)
2.Çelikleşme(pişme,kapağı zorlama,patlama)
3.Muktedir iktidar(Hayra motor,şerre fren iktidar)

Haberleri sunduk hoşçakalın.
 
Üst