Youtube'da videolar canlanıyor

Dergaz

Profesör
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Tepkime puanı
28
Puanları
0
Yaş
36
Konum
Ne fark eder ki
Google’ın video hizmeti Youtube, yeniliklere doymuyor. Bundan böyle kullanıcılar sadece video seyretmekle kalmayacak, aynı zamanda eş zamanlı olarak canlı yayınları takip edebilecek.

Dünyanın en popüler video platformu Youtube, canlı yayın için kolları sıvadı. Youtube iki gün sürecek test yayına başladı. Youtube’un yayın ortakları; Howcast, Rocketbomm, Next New Networks ve Young Hollywood adlı firmalar.

Youtube Ürün Müdürü Josh Siegel, test yayınıyla, veri kontrollerini tamamlayıp, dört ortakla birlikte nasıl dünya genelinde yayın yapacaklarını kararlaştıracaklarını ifade etti.

Bu test yayını Youtube’un ilk canlı yayın denemesi değil. Daha önce de, U2 ve Alicia Keys konserlerini, ABD Başkanı Barack Obama’nın ulusa sesleniş konuşmasını ve Hindistan’daki bir kriket maçını canlı olarak yayınlamıştı.

Canlı yayında rekabet kızışıyor

Youtube’un canlı yayınını izlemek isteyen internet kullanıcılarının ihtiyacı olan tek şey, bir web kamera ya da harici bir USB kamera.

Youtube canlı yayın yapmak için ilk adımı attı. Her ne kadar Ustream.tv, Justin.tv ve Livestream gibi siteler canlı yayına çoktan başlamış olsalar da, Youtube'un popülaritesi sayesinde bu konuda da rakiplerine fark atacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: DW
 
Üst