Yolcuya GÖre Yolmu, Yola GÖre Yolcumu?

kul emir

Profesör
Günümüzde, din adına konuşan bilim adamları muhatap aldıkları insanların dünyevi kaygılarını, isteklerini, arzularını dikkate alarak bu insanların hoşlanabilecekleri yüzlerce yol tarifi yapmaktadırlar. Oysa kur’an-ı kerime, baktığımızda, bu yüce kitapta bir yol bildiriyor, ve bu yola göre yolcu tarifi yapılıyor. Kur’anı kerimin bu yaklaşımında yolun yolcuya göre değil, yolcunun yola göre değişmesi esastır. Zaten, insanları tek bir yola davet eden İslam’ın amacı da, insanların doğru yola göre değişmesi, doğru yolun dosdoğru yolcuları olarak bir araya gelmesidir. Bu yolu da Allah tarif ediyor. Elbette ki yolun istikametini, yolla ilgili hükümleri sadece Allah bildiriyor ve bu yolu belirleme hakkını peygamberlere dahi vermiyor. Zaten bunun içindir ki İslam’ın dosdoğru yolunu kendi isteklerine göre tarif etmeye kalkışanlar, Kur’anı Kerim’ de “ Siz Allah’a dininizi mi öğreteceksiniz? “ ilahi hitabıyla açıkça tehdit edililer.

DJ MESNEVI

Doçent
afedersin lafın nereye gidiyor merak ettim? eğer tarikatlere ve tasavvuflara laf atmaya kalkıyorsan cok yanlıs yapıyorsun;)

kul emir

Profesör
hayır kesinlikle yanlış anlamayın kimseye taş attığım yok yanlız şu sıralar her kanalda bir hoca karşısına geçmiş onlarca islam cahili insan insanlar soru soruyor hoca da bunlara göre sooruları cevaplıyor ama bu cevaplarda maalesef islami değerler değil reyting kaygısı oluyor

zerefşan

sustum...
DAMARA GÖRE ŞERBET VERİYORLAR..............kısacası

malesefffffffff:uzgunum[1]: :uzgunum[1]: :uzgunum[1]:

Bedrin_Aslanı

Profesör
Hiç bir gerçek şeyh'i tvlerde göremezsin. Bu kadar iddalı konuşuyorum.
Çıkıpda konuşan varsa o sahte şeyhlerden biridir :) ;)
Selametle....

kul emir

Profesör
Tamam Da Ben Şeyh Demedİm GÜnÜmÜzde Dİn Adamiyim Dİye Çikan İnsanlardan Bahsettİm

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
“Şu kendilerine kitaptan (okuma-yazmadan) bir nasib verilmiş olanları görmüyor musun! Onlar Cibt’e ve Tağut’a inanıyorlar. Ve Allah'ı tanımayanlara, ‘Bunlar, Mü'minlerden daha doğru yoldadır’ diyorlar.” (Nisa Sûresi / 51)

Kul kaynaklı sistemlerin, kriterlerin, yapıların peşinde koşanların İslâm’a bağlı kalanlardan daha üstün olduklarına inanmış olanlar, Hakk’ı batıl, batılı da Hakk diye göstermeye çalışanlardır. Hakk’ı batıla, batıla da Hakk’a karıştırmaya çalışanlar, ilahi iradenin belirlediği çerçevenin dışına çıkanlardır.

herşeyin en iyisini allah (cc) bilir.