YoL Ve GüL

:)zeynep(:

Hakve
İri bir vuslat büyütür aşk dolu yollar…İri bir vuslat..
Adını çok eski ezberledim…Adın ne çok beyaz…
Sarılmak istedim duygularına.Öpmek istedim içindeki delice umutların alnından.Elinden tutmak istedim..Elinden tutmak ve gitmek ölümsüz sevdalara hayal de olsa…Var mısın küçüğüm?..
O zaman,o zaman bir çiçek düşür aklıma…
Gül mesela..
Güzel bir dostluğun adını “merhaba” koyuyorum; umudun solmaması hiç unutulmaması için…Sana gelmek için kucaklıyorum bütün tebessümleri.Biliyorum ki; hasretin orada kilitli.Ve vuslatın çiçek yüreklerde yeşerir.Bu yüzden adını ezberlediğim yürüyüşlerim.Biliyorum sen şimdi tarihini düşünüyorsun şair kimliğinin…Yoksa başka bir tarih mi ısmarlamalıydım?
Bütün şehirlere selam yolluyor, kuşatıyorsun râyihaları: şebnemler topluyor,taç yapıyorsun ayçana:Bense ay’ı özlüyorum…
Sabahın şebnemi tutuyor yollarımı,uzanıyorum yarınlarıma kimsesizliğimin…Mesâfeler yokluğunu özletince; “sen nerdesin” diyorum.Saklambaç oyunu yüreğim…Bütün gizli köşeleri denetliyorum.Yoksun…Bir yol ayrımında kaybettik birbirimizi…
Yokluk..Çocuk kalbimizin yol adresi…
Gizemli büyü mü zaman,kuşatıp hep önde ilerleyen…Yol yürüyeni olmazsa; nerede başlar, nerede biter…?
Şimdi, sıyrılsın beton güneşlerin asfaltı..Toz bulutu karışsın soluğuma.Ayak izlerimi sürsün.Sen yola koyulduğunu haber salınca güvercinlerime; şafak karanlığıyla gelir; seher yeli koynunda saklı…
Gün tebessümlerini koyluk altında saklar.
Ve araladığında kollarını dünya kadar;
Küçüğüm, küçüğüm!Mevsim sonbahar!...
Arkadaşlar bu şiiri ben kendim yazdım inşAllah beğenirsiniz:):eek:fftp:

A

ada

Guest
Ce: YoL Ve GüL

:clap2: :clap2: :clap2: çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık zeynebim