YÖK'te Bir İlk: Başörtülü Üye

Hakperest

Kıdemli Üye
YÖK'te Bir İlk: Başörtülü Üye
GÜNCEL - 10.01.2015 07:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine Doç.Dr. Zeliha Koçak Tufan'ı atadı.
Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Prof.Dr. Osman Öztürk'ün vefatı nedeniyle boşalan YÖK üyeliğine, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zeliha Koçak Tufan'ın Bakanlar Kurulunca yapılan seçimini, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6'ncı maddesinin (b) fıkrası gereğince onayladığı bildirildi.
İLK BAŞÖRTÜLÜ ÜYE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı atama ile Zeliha Tufan, ilk başörtülü YÖK üyesi oldu.
Zeliha Tufan kimdir?
1977 Wedel'de doğdu. hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlık eğitimini AnkaraEğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamladı; 2007 yılında Hollanda Leiden Üniversitesi'nde moleküler yöntemler çalıştı; Macaristan'da Szeged Üniversitesi'nde anaerob referans laboratuvarında ve Oxford Üniveristesi'nde kemik-eklem enfeksiyonları bölümünde observer olarak bulundu. 2012 yılında doçentlik ünvanını aldı. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde çalışıyor.

kaynak

Dua Nur

Kıdemli Üye
Artık öyle normalleştiki, kimse olağanüstülük addetmiyor bu tür gelişmeler. Çok şükür.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Yıllarca başörtüsü düşmanlığı yapan, başörtülü kızların eğitimlerini ellerinden alarak acımasızca zulümler yapan YÖK üyeliğine BAŞÖRTÜLÜ BİR DOÇENT HANIM atanmış.

Çok yerinde olmuş bu atama bence. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanı tebirk ederim bu atama için.

Dilerim bundan sonra hiç bir zaman bu ülkede BAŞÖRTÜSÜ haber olmaz.

http://www.ihvanforum.org/showthrea...015)-Teröre-İSLAMİ-TERÖR-demek-HASTALIKTIR!!!

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr

Yıllarca başörtüsü düşmanlığı yapan, başörtülü kızların eğitimlerini ellerinden alarak acımasızca zulümler yapan YÖK üyeliğine BAŞÖRTÜLÜ BİR DOÇENT HANIM atanmış.

Çok yerinde olmuş bu atama bence. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanı tebirk ederim bu atama için.

Dilerim bundan sonra hiç bir zaman bu ülkede BAŞÖRTÜSÜ haber olmaz.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?152075-Redyellow-un-Kervan-%C4%B1-1142-%2810-01-2015%29-Ter%C3%B6re-%C4%B0SLAM%C4%B0-TER%C3%96R-demek-HASTALIKTIR%21%21%21

köstek değilde destek olursanız bu memlekette daha çok güzel şeyler olur...uyanmanız dileği ile...

ömerusta

Kıdemli Üye
zaten ortada bir şey yoktu filler ile bufalolar geçerken suya ceylanlar arda kalıp eziliyordu olan lar ceylanlara oldu yinede tedbirli olmak lazım neme lazım fil fildir bufalo bufalo dur ceylanda ceylan
bu gün bu gündemde düşer yarin başka bir gündem çıkar önemli olan ceylanların ezilmesi
yabani hayat
beşerin kanununu ile hükmediliyorsa at at at

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Biz her doğruya destek oluruz.

Her YANLIŞI DA ELEŞTİRİRİZ.

Yalaka da değiliz düşman da değiliz.

Siz kafayı değiştirin ve YANLIŞA YANLIŞ deyin.

Mustafa KAMALAK denen gafil ulusalcıların kanalına çıkıp dershaneleri savunduğu zaman da bu DOĞRU muydu???

M.Bekaroğlu denen yaratık CHP'ye katıldı... Bu da sizin kıstaslara göre DOĞRU muydu???

Muminaga

Yeni
Hani hep AK parti zihniyeti deyip, demediğini bırakmayan @abdullah birisi 'nin nedense bu tür konularda esamesi okunmaz.

gel bi teşrif et, etiketleme yapmazdım hiç, ama seni seviyoruz işte gel hadi gel :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Mustafa KAMALAK denen gafil ulusalcıların kanalına çıkıp dershaneleri savunduğu zaman da bu DOĞRU muydu???

M.Bekaroğlu denen yaratık CHP'ye katıldı... Bu da sizin kıstaslara göre DOĞRU muydu???

Sen önce ADAM ol, sonra konuşalım.

Adam ol EDEB öğren devam ederiz.

Şu başlıkta bile edepsizilği bırakmıyorsun, alakasız bir şekilde hala kamalak vs. diyorsun.

Yahu geldik tayyip erdoğanı tebrik ettik ama sen kendine yakışanı yapıyorsun. Yakışan ne: EDEPSİZLİK!

Doğru yapılanı tebrik ediyoruz, yanlış olunca da yanlış diyoruz. Biraz tahammüllü olun yahu, biraz ADAM OLUN YAHU!

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Sen önce ADAM ol, sonra konuşalım.

Adam ol EDEB öğren devam ederiz.

Şu başlıkta bile edepsizilği bırakmıyorsun, alakasız bir şekilde hala kamalak vs. diyorsun.

Yahu geldik tayyip erdoğanı tebrik ettik ama sen kendine yakışanı yapıyorsun. Yakışan ne: EDEPSİZLİK!

Doğru yapılanı tebrik ediyoruz, yanlış olunca da yanlış diyoruz. Biraz tahammüllü olun yahu, biraz ADAM OLUN YAHU!

Ağzınıza Tayyip Erdoğan ve AKparti ile alakalı 3-5 mesnetsiz iftirayı her fırsatta her konuya yapıştıran sizler?

Şimdi ne hakla böyle sizin hatalarınız yüzünüze vurulunca şikayet edersiniz???

Yüzsüzlük ve pişkinlikte gerçekten çok yol almışsınız maşallah camia olarak...afferim size...

Adamlık bahsetmeye gelince...Partisinin başkanı din düşmanlarının tv sine çıkıp GÜLEN'i savunan bana adamlıktan bahsetmesin...

CHP ye katılan bir zihniyetin mensubu bana adamlıktan bahsetmesin çünkü hiçbir zaman adam olmadınız..olamazsınız...

ibrahimi

Has Uşak
Bizim sarıklı ve sakallılara göre başörtülü kadından haber spikeri olamıyordu, buna da kesin itiraz ederler değil mi :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bizim sarıklı ve sakallılara göre başörtülü kadından haber spikeri olamıyordu, buna da kesin itiraz ederler değil mi :)

Şaka bir yana da, tesettüre düşman olanların safında yer almıştır o cemeatin sahir ekserisi...

Eleştirmiyorum sadece bir gerçeği ifade ediyorum...

Tamam karma eğitim var... Tamam okullar İslam merkezli değil... Tamam sokak, cadde, mahalle istediğimiz gibi değil...

Değil ama, bu tesettürlü arkadaşlar öyle ya da böyle Tıp Fakültelerine ve diğer fakültelerine, siyah abiye ferace elbiseleriyle gidiyorlar neden destek vermiyorsun da, bilmeden karşı tarafın oyuncağı oluyorsun...

Ben bu manada onların hata ettiklerine ve dahi günah işlediklerini düşünüyorum...

Kesin hiçbir şeyi bilemem onu Allah bilir...

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
islam tarihinde hiç kadın sultan olmuş mu yada halife istisnalar dışında merak ettim tarih bilgim fazla yok yada peygamberimiz hiç bir yere kadın vali yada kadı atadımı fazla dini bilgim yok söylermisin