YÖK Başkanı Hakkında Başörtüsünden Dolayı Suç Duyurusunda Bulunuldu

ummuhan

Kıdemli Üye
Burada böyle mesajlar ile oyalanmak yerine madem hukuksal bir dayanağı yoktu yasaklamanın yasaklanmadan dolayı hakkı gasp edilenler de öncesi için davalar açsınlar bir an önce.....

TakVa

Ordinaryus
Burada böyle mesajlar ile oyalanmak yerine madem hukuksal bir dayanağı yoktu yasaklamanın yasaklanmadan dolayı hakkı gasp edilenler de öncesi için davalar açsınlar bir an önce.....

HEM SUÇU HEM GÜÇLÜ BAKIN NE YAPTILAR

BAŞÖRTÜSÜNE DARBE

Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Sonbahar Dönemi Kılavuzu'nda yer alan kılık-kıyafet düzenlemesindeki aykırı maddelerin iptali için Danıştay'a başvurdu.

Eğitim-İş üyesi yaklaşık 10 kişiDanıştaybinası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan Eğitim-İş Genel Mali Sekreteri Engin Çoğal,TürkiyeCumhuriyeti yargı kurumları açısından bağlayıcı etkiye sahip Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararını yok saymanın Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)'nun veüniversiteyönetiminin boyunu aştığını savundu.

Konuyla ilgili daha önce bir açıklama yaptıklarını hatırlatan Çoğal, YÖK'ün iyi niyetlerini ve uzlaşma umutlarını paramparça ettiğini öne sürdü. Çoğal, "YÖK'ün ve Başkanı'nın ülkeyi bilinçli olarak provokasyon ortamına sürükledikleri yönünde ciddi kuşkular yaşıyoruz. YÖK Başkanı olan şahıs akıl tutulması mı yaşıyor, yoksa AK Parti, bilinçli olarak inşa edildiği son derece bari olan gerilimin yaratacağı risklere karşı bu şahsı ve YÖK'ü kalkan olarak mı kullanıyor anlayamıyoruz." dedi.

Mersin ve Adana'da yaşanan olayların gerilimi yükselttiğini savunan Çoğal, hükumetin uzlaşma sürecini işleterek, yükselen gerilimin olumsuz etkilerini yok etmesi gerektiğini söyledi.

Grup üyeleri daha sonra Danıştay'a ALES Sonbahar Dönemi Kılavuzu'nun yürürlükteki kılık-kıyafet düzenlemelerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali amacıyla başvuru yaptı.

CİHAN

agbi

Yasaklı
SP lili üyeleri göremiyoruz.

Siyasi Rabt yok galiba.

Ecir

Üye
Web sitesi
www.forum.medineweb.net
SP'liler koltukla uğraşıyorlar şuan...

YÖK'ün başında erdoğan teziç varken kimse müdahale etmiyordu ne hikmetse.
Ak partinin şu konuda doğru bir çizgide olduğunu düşünüyorum.. İlk başörtüsü çözme teklifi diğer partilerden gelsin...
Malum adımı atmak demek, partinin kapatılmasına LAİKLİĞE dinamit demek oluyor abdurrahman yalçınkaya tarafından...
acaba kendi ismininde LAİKLİĞE aykırı olduğunun farkındamı merak ettim doğrusu..

ıtri

Üye
bizimde bu herşeyi yargıya götürenleri yargıya götürme hakkımız varmı?
Nereye başvuralım?

Bence onlara Bedir kuyusunda gömülenlerin albümlerini hediye etsek?
"Tehdit ediliyoruz" mu derler acaba?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Ben spliyim ve koltukla felan uğraşmıyorum, hatta emin ol evimde bir tane bile koltuk yok, demek ki sen iftira atıyorsun. Boş konuşuyorsun.

Ak partinin şu konuda doğru bir çizgide olduğunu düşünüyorum.. İlk başörtüsü çözme teklifi diğer partilerden gelsin...
Malum adımı atmak demek, partinin kapatılmasına LAİKLİĞE dinamit demek oluyor abdurrahman yalçınkaya tarafından...
acaba kendi ismininde LAİKLİĞE aykırı olduğunun farkındamı merak ettim doğrusu..

hah bak böyle yaz ciğerimi ye... durup dururken oraya buraya saldırmanın anlamı yok.

Abdurrahman gibiler varken ne gerek var böyle sataşmalara?

TakVa

Ordinaryus

En başta bundan başla değilmi ya.:yahoo:

TakVa

Ordinaryus
bizimde bu herşeyi yargıya götürenleri yargıya götürme hakkımız varmı?
Nereye başvuralım?

Bence onlara Bedir kuyusunda gömülenlerin albümlerini hediye etsek?
"Tehdit ediliyoruz" mu derler acaba?

Yeni yargı düzeni oluşsunda millet kuruğa girecek dava açmak için, nasıl darbecileri şikayet dilekçeleri başladıysa, yargı darbecileri içinde bir gün bu süreç başlayacak Allah büyüktür.