Yine yüzünü gördüm, yine yüreğim yandı!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllara anlatamadım...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar an gelip yüreğimi titreterek geçmişse[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhum idrakin mukaşefetinde, sinem umman derinliğinde,kal kime ne söyler dinle[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir ömür geçti, ne mızrap sustu, ne gönül mahzunluğu bıraktı, evet an ve an arandı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne bekliyordum çaresizlikten...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dilin sabrın merdanesinde soluk soluğa kalışından, yüreğimin aczi burukluğundan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niye söz dinlemez, melalim sükutu istemez, gözlerim şimdi kimseyi gözmez[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçimin yanıklığı dinmez, nefesim ney üflemeye yetmez,titremelerim söyle geçmez[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Çevherdir özün, halime nakşeden sözün...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Edebin rahlesinde, ülfetin payesinde nefeslenmen sinemi dağlayan sükutu közün[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklım ermez, iradem azimet için ruhumun sesini dinlemez, kalbim niye erişmez[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalan nefesim feyzin için sineme serinlik vermez, dilim edebe hakkıyla bürünmez[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gün açıyor her an hasretin bağrında...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sımsıkı birşekilde sarıldığım umudum olmasa,çilenin rahmeti kalbimde yaşamasa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hazan ibretim için şakısa, zemheri idrakim için hakikatin aşkını sürurla anlatsa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Müddeti nefesim ne kaldıysa, kanaat ruhum için en zarif mübadele feyzi olacaksa[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kitabı celil ve hasretin dili gül anlaşılınca...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çekiliyorum sükutun sayfalarına, sessiz çığlığım hiç duyulmadan ruh çıkacak sa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Başlıyor yine hıçkırıklarım durmuyor umudun cenahında, nidam vicdan lahzasına[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Diriliş senfonisi vuslatın tınısında bir hesabı mizansa, korkma aşkı hakça anla[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kim çıkarsa çıksın karşına, bel bağlama...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Önce kalbin sesini, ruhunun yetisini, aklın ve irfanın irşadı çehresini halinde yaşa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dile gelen tutkuyu bir sevda sanma, heves aşkı öldürür, keyfiyet nefse tabidir anla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hakikat sedası etrafında ve iradeyi akıl muhakemende koşulsuz başlıyor umursa[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​