Yine Düşüncelerde,yine kendimleyim...........

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Allah+Lafz%C4%B1.jpg

Nedir halim diye düşündüm ne zamandır........Sonbaharda yaprakların döküldüğü gibi benimde umutlarım bir bir döküldü......
Nereye baksam yok...Nereye gitsen hayal......Ve hiç bitmiyor bu hayaller....
Bir serabın peşinde miyim bilmiyorum?....
Neyi bekliyorum,Var mıyım?.....Hep bir muamma.....Hep bir karmaşa,Hep bir kargaşa...

Gel gönlümün sultanı........Gel yüzüne bakmaya doyamadıgım.....Gel Yüregimin bekledigi.....Gel, gel ki nurla dolsun benim de yüregim.........Ne olur gel......................

Aşk hastalık degildir diyor Mevlana Hz.leri..Ve Ben Aşktan ölmem ben Aşk'la ölürüm...
Şems'e olan aşk...Yakan aşk, kavuran aşk ....Mevlana olmaya sebep aşk.....
Ama yok bende aşk...... yok....yok......

Git ey nefsim ...Çekil aramdan.....
Yusuf (as) olmak zor bilirim......Sınanmış kalbi olmak.......
Ulaşmak istedigim ötelere gitmeme engel olma ey nefs.......Vuslatıma engel olma.......

Bir yudum sevgiydi bekledigim,ve bir adım dostluk....Issız sokaklarda geceyi geçirmek korkusuyla ve karanlıkta.....
Ama hep beklediğim sendin....
Ay ışıgında uyuyup seni düşünmek....Ve Tefekkür edebilmek tüm dünyayı...Pencere ardından bakmak umutlara....
Sonbahar rüzgarında dışarda....köşesinde kıvrılmış bir kedi gibi kıvrılıp seni düşünmek.....
Yerlere basarken incitirmiyim diye karıncaları düşünmek...
Kendine karıncaları öldürmek için fikrini soranlara
Süleyman (as) dememiş miydi ki
" yarın hakkın divanına varınca Süleymandan alır hakkın karınca"...

Hak isterse bir karınca ne yaparız biz...Yanlızca bir karınca bu...Ya digerleri....
Gaspettigimiz hayatın içindekiler..........Zamanımız,dilimiz,elimiz gönlümüz......Verebilecek miyiz hesabını.....Zor,çok Zor..........
Bunları bilip hala uyuyobiliyorsa gözlerim...Benden ümit kesin..Ben iflah olmam....
Lakin bir tek ümidim var ...
O (cc) degil midir Et tevvab olan...Dua edin dualarınıza icabet edeyim diyen..Dua'larınız olmasa ne değeriniz olurdu diyen.........
Tevbe dile bu kadar zor olmamalı,gönüle de...
Dil ile gönül bir olmalı.....
Mevlana hz.lerinin dedigi gibi "dilin ve kalbin bir olmadıkça bin tane dilin olsa dilsiz sayılırsın"....
Ben dilsiz olmak istemiyorum......
Ben sensiz olmak istemiyorum Rabbim....Sana bir adım atmamıza izin ver ..........Ver ki sende koşarak gelesin bizlere.. Ve bizde kavuşanlardan olalım böylelikle...
Tıpkı Şems gibi,Mevlana gibi,yunus gibi....
Onlar olmak zor elbet...Lakin benzemeye çalışmakta mı zor???