Yıllık-Sonuna geldiğimiz 2010'un Değerlendirmesi

ibrahimi

Has Uşak
Sonuna geldik bir yılın daha,belki sonunu çıkartabilecek nefesimiz yok,bilmiyorum.Ama geriye baktığımda yine baya birşeyler yaşamışız bunu görüyorum.

2010 yılı benim için sınavlar yılı oldu.İlk önce üds ile başladı bu macera,kpds,ales ve kpss olarak devam etti.Hem işe devam edip bir yandan da ingilizce kursuna başladım.

Her zamanki gibi çok çalışmıyordum yine ve sadece dersleri takip ediyordum.Ama yine duaların sayesinde benim için çok iyi bir not aldım ve yine kazanamayacağım kaygısı taşıyorken.Bu moral ve motivasyon ile kpdsyi çok da salladım desem yalan olur.Sonra ales geldi ve sadece çıkmış yılların sınav sorularını çözerek girdiğim sınavdan yine dualar ile güzel bir not aldım.

Daha sonra hayatımı derinden etkileyecek bir yaz geçirdim.Öyle bir yaz oldu ki bu benim için başı gerçekten çok kötüydü.Çok kötü tecrübelerim oldu günlerce ruh gibi gezdim diyebilirim.Ama inanma,dua ve çabalama meyvesini verdi.Şuan onların meyvesini yiyorum.

Bu kötü süreci atlattıktan sonra yüksek lisans için okul seçme sürecim başladı.Hedefim sakarya,kocaeli ve gebze idi.Sakaryaya başvurdum ve kazandım,sakaryayı kazanınca ve diğer üniversitelerin şartları bana uymayınca diğer üniversitelere başvurma gereksinimi duymadım.

Ve bu yılım iş ve okulla devam ediyor.Bu yılın sonuna doğru yine bir maceraya atılıyorum diyebilirim.Şimdiden onun için heyecanlıyım.Görelim Mevlam ne eyler,ne eylerse güzel eyler.

zeynephanne

Aşka Meftûn…
daha yılın sonuna var biraz zaman ve yaşayacağımız pek çok an var daha Erdem ihvan :) (Mevlam nasip ederse inşaAllah)
şöyle bir düşündüm de bu yıla dair yazacaklarım satırlar dolusu olabilir.yoğun bir sene idi taa en başından.o yüzden ertelemeyi seçiyorum bu yılın muhasebesini kaleme dökmeyi.hem daha olmasını dilediğim henüz gerçekleşmeyen dualarım var 2010 a dair..yüreğimdeki ümitle bir süre daha sessizce izlemeliyim hayatımın seyrini.Görelim Mevlam ne eyler,ne eylerse güzel eyler.

ziruh

Kıdemli Üye
Birçok insanın da yaşadığı gibi inişli-çıkışlıydı bu yılım

kimi zaman rayındaydı işler, kimi zaman rayından çıktı :)

ama güzeldi, tecrübelerimin bana kattığı değerlerle yoldaydım

başarımın yılıydı 2010 yılı

ilahiyat mezunu oldum bütün çaba ve gayretlerimle

ayrıca işimde de bir adım öne geçtiğimin bilincindeyim elhamdülillah

işte de, okulda da güzel sonuçlara imza attığımı düşünüyorum...

şuan eğitimcilğe devam etmekteyim ve aynı zamanda da birkaç kurslara başvuru yapmak üzereyim

bu yılı dolu dolu bitirip yeni yıla dolu dolu başlamayı umuyorum

nasip, kısmette var ise....

Sehle

Le Nasbirenne
Zorlu bir yıl geçirmişsin Erdem abi..Allah kolaylıklar versin inşAllah...

Benim ki uzun hikaye...... : )

...

2010 yılının başı güzldi.Ama okullar tatil olduktan sonra,dengem bayağı bozuldu...Niye demeyin,hayallerim beni kuşatınca hep aynısı oluyor..Öyle böyle derken Tokat'a gitme vakti geldi.Oraya gittik.Beni üzen herseyden uzaklasınca biraz biraz düzeldim. : )
İstanbul'a dönüs...Ayrılıklar beni hep üzer.Kolay mı orada ki akrabalarımı ancak bir sene sonra görebilecektim...Tam biz yola çıktıktan iki saat sonra kuzenimin doğum haberini aldık...Allah'ım ben haberi alınca yıkıldım resmen...Eh haksız da sayılmam yani. : )
İstanbul'a döndük.Ramazan gelicekti.Bu güzel ay gelince,mukabele Kur'an öğrettiğim öğrenciler derkeen geçti Ramazan...Zaten Ramazan bittikten sonra çok zor geçti.Zaman geçirmek için kaç takla attım kim bilir... : )
Eee her tatilin bir sonu vardır ya,tatilim de bitti ister istemez...
Basladı mı okul?Basladı mı dersler?Simdi ister istemez geçiyor zamn...Acısıyla tatlısıyla bu yılda geçiyor..

Çok mu uzattım ne? : )

İçimi bosalttım.Benim içinde iyi oldu.
Konu için teşekkürler Erdem abi...:gul

ibrahimi

Has Uşak
daha yılın sonuna var biraz zaman ve yaşayacağımız pek çok an var daha Erdem ihvan :) (Mevlam nasip ederse inşaAllah)
şöyle bir düşündüm de bu yıla dair yazacaklarım satırlar dolusu olabilir.yoğun bir sene idi taa en başından.o yüzden ertelemeyi seçiyorum bu yılın muhasebesini kaleme dökmeyi.hem daha olmasını dilediğim henüz gerçekleşmeyen dualarım var 2010 a dair..yüreğimdeki ümitle bir süre daha sessizce izlemeliyim hayatımın seyrini.Görelim Mevlam ne eyler,ne eylerse güzel eyler.

Geri kalan beklentilerimiz olacak mı olmayacak mı buradan da takip ederiz diye zeynephanne.Daha konu bitmedi devam ediyor.

Zorlu bir yıl geçirmişsin Erdem abi..Allah kolaylıklar versin inşAllah...

Benim ki uzun hikaye...... : )

...

2010 yılının başı güzldi.Ama okullar tatil olduktan sonra,dengem bayağı bozuldu...Niye demeyin,hayallerim beni kuşatınca hep aynısı oluyor..Öyle böyle derken Tokat'a gitme vakti geldi.Oraya gittik.Beni üzen herseyden uzaklasınca biraz biraz düzeldim. : )
İstanbul'a dönüs...Ayrılıklar beni hep üzer.Kolay mı orada ki akrabalarımı ancak bir sene sonra görebilecektim...Tam biz yola çıktıktan iki saat sonra kuzenimin doğum haberini aldık...Allah'ım ben haberi alınca yıkıldım resmen...Eh haksız da sayılmam yani. : )
İstanbul'a döndük.Ramazan gelicekti.Bu güzel ay gelince,mukabele Kur'an öğrettiğim öğrenciler derkeen geçti Ramazan...Zaten Ramazan bittikten sonra çok zor geçti.Zaman geçirmek için kaç takla attım kim bilir... : )
Eee her tatilin bir sonu vardır ya,tatilim de bitti ister istemez...
Basladı mı okul?Basladı mı dersler?Simdi ister istemez geçiyor zamn...Acısıyla tatlısıyla bu yılda geçiyor..

Çok mu uzattım ne? : )

İçimi bosalttım.Benim içinde iyi oldu.
Konu için teşekkürler Erdem abi...:gul

İnsan işte.Sıkıldığı şeyi isteyebiliyor tekrar.Okulu kimse istemez,onu kaybedince değerini anlar.Mesela ben tekrar okula başlayınca gerçekten mutlu oldum.Çünkü öğrenme hissi apayrı birşey.

Rica ederim.Selamlarımla.