yılbaşı gecesi yasin okumak?

yılbaşı gecesi yasin (her hangi bir sure )okuyarak ibadet edelim mi?

• evet katılıyorum

Oy: 42 87.5%
  • hayır katılmıyorum

Oy: 6 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    48

Hasan

Kardeşiniz
Müslümanların kendinden olmayan adetlere muhalafet etmesi sünnettir aynı peygamberimizin aşure orucunu yahudilere muhalefet etmek için 3 gün tutması gibi .Bizde bu gecede kuran okursak muhalefetimizi göserip sünneti yerine getirmiş oluruz İNŞAALLAH .Güzel bir düşüncre oldu.SELAMETLE.

nisa42

Üye
cok güzel bi düşünce.tabiki katılırım.:clap2:

ertasi

Paylaşımcı
Yıllardır Milli Gençlik Vakfı,Anadolu Gençlik Dergisi, Anadolu Gençlik Derneği 31 Aralık akşamı Türkiye'nin bir çok yerinde Mekke'nin Fethi ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gecesi düzenler. Bulunduğunuz yerde böyle bir etkinlik yapılıyorsa katılmanızı tavsiye ederim. Proğramdan sonrada yatıp uyursunuz :)

H

hiç

Guest
Neden Yaw İllakİ Bİr Etkİnlİk Yapmak Zorunda Mi Hİssedİyorsunuz Kendİnİzİ..? Onlarin Kutsali Bİze Ne...!
Buna Neden Muhalefet Edeyİm..?

şehidan

Asistan
Hayır diyen arkadaşların, bir açıklama yapmasını istiyorum. NEDEN HAYIR;

SELAMETLE

H

hiç

Guest
Sİz SÖyleyİn Neden Evet...?
BÖyle BİrŞey Yapmaya Sİzİ İten Sebep Ne..?

şehidan

Asistan
Okuyucu kardeşimizin yazısı sizi tatmin etmedi mi?

H

hiç

Guest
"muhalefet Etmek SÜnnet Dİye" Öyle Mİ..? Eyvallah
GÜnlÜk Hayatimizda Da Bu Kadar SÜnnete Rİayet Ederek Hareket Edİyoruz Ya Bu Eksİk Kalmamali Haklisin...

şehidan

Asistan
GÜnlÜk Hayatimizda Da Bu Kadar SÜnnete Rİayet Ederek Hareket Edİyoruz Ya Bu Eksİk Kalmamali Haklisin...

Veya bu söylediklerimin hepsini boşver kardeş, sen söyle bakalım yılbaşı gecesi neden yüce kitabımızdan, yasin veya diğer sureleri okumayalım!!!! Zoruna mı giidyor? Yoksa rahatsız mı oluyon seslerimizden? ?

gencsaadet

Üye
yılbaşında tvlerde olsun başka yerlerde olsun yok kutlamamymış bilmem neymiş iğrenç iğrenç şeyler gösteriliyor.
bizim insanımızda evde boş boş duracağıma bunu izliyim diyor.

biz de diyoruz ki AGD oalrak.boş durmayın işte yaptığımız programlara gelin ve yılbaşında herkes sapıklaşırken siz Allah rızası için bişeyler yapın

Hasan

Kardeşiniz

İtirazının manasını anlayamadım.:confused1[1]:

H

hiç

Guest
Veya bu söylediklerimin hepsini boşver kardeş, sen söyle bakalım yılbaşı gecesi neden yüce kitabımızdan, yasin veya diğer sureleri okumayalım!!!! Zoruna mı giidyor? Yoksa rahatsız mı oluyon seslerimizden? ?

YAW OKUYUN HERGÜN OKUYUN HERGÜN HEPİMİZ OKUYALIM..NEDEN RAHATSIZ OLAYIM...:blink:
BU GÜN HRİSTİYAN ALEMİNİN KUTSALI BİZE NE KARDEŞİM...İLLAKİ MUHALAFET ETMEK ZORUNLULUGUNU NEDEN HİSSEDİYORSUNUZ..? BEN DE BUNU ANLAYAMIYORUM :thinking:

Hasan

Kardeşiniz
İyi işte bu gün senin başlangıcın olsun bundan sonra her gün kuran okursun fenamı.İstersen yılbaşını bekleme hemen başla kardeş.;)

Hasan

Kardeşiniz
YAW BU HAREKETİNİZ BİLE ONLARIN KUTSALINI ÖNEMSEMEK DEGİL MİDİR..? BEN Mİ ÇOK İNCE DÜŞÜNÜYORUM SİZ Mİ FARKINDA DEGİLSİNİZ...?

Ama bu ülkede kutlayanlar şuursuz müslüman kesim bişeyleri anlatabilmek adına bundan güzel yol varmı .

ewet kardeşim önerin çok güzel,2007ye Yasin-i Şerifle başlamak ne süper olur,ben kendim yapıyodım zaten,bi de ardından
DuA. ....
Bu katılmayanları nedense hiç anlamadım:thinking:

SELAMETLE

şehidan

Asistan
YAW OKUYUN HERGÜN OKUYUN HERGÜN HEPİMİZ OKUYALIM..NEDEN RAHATSIZ OLAYIM...:blink:
BU GÜN HRİSTİYAN ALEMİNİN KUTSALI BİZE NE KARDEŞİM...İLLAKİ MUHALAFET ETMEK ZORUNLULUGUNU NEDEN HİSSEDİYORSUNUZ..? BEN DE BUNU ANLAYAMIYORUM :thinking:

Asıl o zaman okumalıyız çünkü o zaman daha çok ihtiyacımız olacak buna tv izleyeceğimize kuran okusak fena mı