• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

yılbaşı gecesi yasin okumak?

yılbaşı gecesi yasin (her hangi bir sure )okuyarak ibadet edelim mi?

• evet katılıyorum

Kullanılan: 42 87.5%
  • hayır katılmıyorum

Kullanılan: 6 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    48

Alper...

MarmaranınKralı
İhvan Üyesi
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
sayın ihvan forum üyeleri bildiğiniz üzere yılbaşı gecesi yaklaşıyor.bu gece milyarlarca insan ALLAH celle celaluhu ya isyan etme durumuna gelecek(hristiyan ve diğerleri) bizde müslümanlar olarak o gece allah celle celaluhu ya kuran okuyarak hoşnut etmeye çelışalım mı? ne dersiniz?hem günaha girmemiş hen de sevap kazanmış oluruz.inşaallah.bu yıl böyle bir ibadet başlatsak katılır mısınız?...özel olarak sorularınızı bana pm ile bildirin.

zekiye

Üye
İhvan Üyesi
tabiki katılırız kardeşim:) ben bunu her yıl kendim yapıyordum bu yıl sizlerinde aynı şeyleri yapıcak olmanızı bilerek yapmak apayrı huzur veriyor... RABBİM akıl ihsan etsin inş.. boşlukta olanlara....

Güllere Vurgunum

Üye
İhvan Üyesi
evet katılıyorum biz daha önce bir yılbaşı gecesini Kur'an,hadis,kıssa ve ilahiler söyleyerek geçirmiştik ve çok güzel olmuştu hem manevi bir huızur oluyor insanda onlara karşılık biz allahı hoşnut edelim

sibelA

Üye
İhvan Üyesi
çok haklısın bende katılıyorum hem unutmayalım ömrümüzden bir sene daha gidiyor bu geçen zaman zarfında Allah için ne yaptık onu düşünelim ve mümkün olduğu kadar yeni seneye dualarla girelim

EL-ALA

Asistan
İhvan Üyesi
Evet çok güzel olur tabikide katılıyorum bende...

U

ummuhan

Misafir
Hangi yılbaşında ? Hicri Yılbaşında Kur'an okuyoruz zaten, Miladi de genelde dansöz izleniyor akabinde okuyan bi iki kişide duydum :)

_buSra_

Doçent
İhvan Üyesi
TABIIKI KATILIYORUMM..

KURBAN BAYRAMINDA yılbasını kutlayanları Allah ıslah etsin.. ıslahı mumkun degilse helak etsin...

Hristiyanların yılbaslarını kendi dini bayramlarına dönüştürenlerin Allah ıslahını versin,ıslahı mümkün degilse helak etsin..

Dünyanın hiçbiyerinde bizim ülkemizdeki gibi başka dinlerin bayramlarını kutlayan yoktur..

Allah (c.c.) imanla yaşamak ve geregine yapmak üzerine istikametten ayırmasın.. !

Emrolunduğu gibi dost dogru oLmayı nasip eyLesin..!

Noel babalara Peygamber efendimizden daha çok önem veren sözde müslüman geçinen iki yüzlü riyakarlar'a Allah(c.c.) gerçeği göstersin..Görüyorda gene inanmıyorsa helak eylesin..

Dünyadaki müslüman kardeşlerimizin yaşadığı ülkeleri kan gölüne çeviren Amerika ve yahudileri Allah(c.c.) kurban bayramı hürmetine helak eylesin.

~zuzii~

Paylaşımcı
İhvan Üyesi
vayy qüzel fikir hiç aklıma qelmemişti yaa saqolun varolun arkadaşlr uyqulicam inş :shake2[1]:

johncoffey07

Asistan
İhvan Üyesi
sÜPER ABİ AKLINLA BİN YAŞA...BİZ DE BÖYLE GİRELİM İNŞALLAH SENEYE.TÜM YILIMIZ KUR'AN YILI OLSUNN:D:D:D

aBı ReyyaN

EnE AbDuKeL Asİ
İhvan Üyesi
s.a

hepinize katılıyorum ,biz çocukken yılbaşı geceleri nasıl geçer hiç bilmezdik çünkü babam ve annem bizi erkenden yatırırlardı vallahi çok merak ederdim ne oluyor diye ama merak etmeme değecek hiç bir şey olmuyormuş bunu büyüyünce anladım ,şimdi ise bana hüzünden başka bir duygu yaşatmıyor ömrümüzden bir yıl daha gitti diye.........

~zuzii~

Paylaşımcı
İhvan Üyesi
bu fikre katılmayanlar..?

ya ankete "hayır" cevabı verenler de yorum yapsaydı merak ettm ndn böyle bi fikre sıcak bakmadıklarını doqrusu??

ArZu

GülenAy
İhvan Üyesi
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
canı gönülden katılıyorum zaten hiçbirşey anlamam bu yılbaşı kutlamalarından konuyu açtığın içinde teşekkürler kardeşim....