Yılbaşı bizim değil

saliha kalem

Profesör
Katılım
3 Kas 2010
Mesajlar
1,705
Tepkime puanı
125
Puanları
0
AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç yaklaşan yılbaşı nedeniyle tertip edilen eğlence programlarını eleştirerek "Bu görüntüler milletimizin değerleriyle örtüşmemektedir." diye konuştu.
  • yilbasi-bizim-degil-medium-0.jpg

AGD 9. Bölge Toplantısı Adana'da yapıldı. Toplantıya AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, AGD Denetim Kurulu Başkanı Sait Çelebi, AGD Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Eren, Celaleddin Duran, AGD Bölge Başkanı Mücahit Çelik, AGD Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal ve bölge illerinin şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, yeni yıl için ülkemizde dinimizle, kültürümüzle bağdaşmayan bir takım eğlence programlarının tertip edildiğini belirterek, "En son basına yansıdığı kadarıyla Cumhuriyet Üniversitesi'nde bir yılbaşı programı düzenleneceğine dair haberler aldık. Bu programda oryantal şov, sınırsız içki tüketimi ve çeşitli dans gösterilerinin yer alacağı duyuruluyor.
Bu görüntüler milletimizin değerleriyle örtüşmemektedir. Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların ilkokul sıralarına kadar düştüğü, bu kötü alışkanlıkların sebep olduğu tahribatın gençler arasında yaygınlaştığı bir dönemde gayri ahlaki tutum ve davranışlardan kaçınmak gerekir. Ülkemiz bugün büyük bir ahlaki buhran yaşamaktadır. Bu yüzden manevi ve ahlaki değerlere her zamankinden daha fazla riayet etmeliyiz." diye konuştu. Üniversiteleri ilim ve irfan yuvaları olarak gördüklerini vurgulayan Tongüç, "Ecdadımız bu yuvaları asırlardır insanlığın saadetini sağlayacak ilim faaliyetleriyle donatmışlardır. Yapmamız gereken bu yuvalarımızın ruhuna uygun programlar düzenlemektir." Şeklinde konuştu.

"Filistin davası onurumuzdur"

Siyonist işgal rejiminin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa'yı ve çevresini yıkmak için yürüttükleri projeleri hayata geçirmeye başladığını belirten Tongüç, "Hepimiz biliyoruz ki siyonistlerin amacı Mescid-i Aksa'mızı yıkıp yerine Süleyman mabedini inşa etmektir. Siyonist işgal rejiminin Kudüs ve Mescidi Aksa'ya yönelik tahrip edici planlarını durdurmak İslam Ümmetinin boynunun borcudur. Çünkü Filistin davası Asr-ı Saadetten Osmanlı'ya uzanan bir mana ihtiva eder. Bu nedenle bizim bu planlara seyirci kalmamız mümkün değildir." Diye konuştu. Filistin davasının İslam ümmetinin en büyük imtihanlarından biri olduğunu dile getiren Tongüç, "Bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmamız gerekmektedir. Filistinimizi yok etmeye çalışan siyonistler ve onların uluslararası destekçileri çok iyi bilmeliler ki, Filistin davası bizim onurumuzdur, bizler var olduğumuz müddetçe Filistin'i yok edemeyeceklerdir. Filistin başta olmak üzere İslam coğrafyalarında zulmün sona ermesi için milletimizin öncülüğünde oluşturulan D-8'in aktif hale getirilmesi şarttır. Merhamet ve adalete dayanan yeni bir dünya ancak İslam ülkelerinin güçlerini birleştirmeleriyle mümkündür." Diye konuştu.

"AGD birlik ve beraberliğimizin teminatıdır"

Ülkemiz manevi açıdan önemli bir buhranla karşı karşıya bulunduğunu ifade eden Tongüç "Türkiye'de sosyal çöküntü yaşanmakta, aile bağları zayıflamakta, uyuşturucu kullanılması artmakta, fuhuş yaygınlaşmakta, hırsızlık, kapkaç ve soygun bir afet gibi ortalığı kasıp kavurmaktadır. Manevi tahribatın maalesef tavan yaptığı ülkemizde bu tahribatın sebeplerinde ve sonuçlarında yine gençlerimizi görmekteyiz. Gençlik yanlış adreslere yönelmiş ve mutluluğun kaynağını, uyuşturucu, içki, kumar ve cinsellikte arar olmuştur." diye konuştu. AGD'nin, kurulduğu günden bu yana milli ve manevi değerlerimize bağlı bir gençlik yetiştirmenin çabası içerisinde olduğunu vurgulayan Tongüç, "AGD, insanlığın maddi ve manevi ifsada koşar adım gittiği bir dönemde "Durun kalabalıklar bu cadde çıkmaz sokaktır" haykırışını asil bir duruşla ortaya koymuş, yüklendiği mesuliyeti hakkıyla yerine getirmeyi kendisine şiar edinmiştir. Milli Gençlik düşüncesine sahip, ecdadın ruh köküne bağlı nesiller yetiştirmek gayesiyle gece gündüz demeden çalışan AGD, oldukça kısa zamanda milletimizin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Gençliğine sahip olanın, geleceğe sahip olacağı anlamına geldiğini idrak ederek güvenle yoluna devam eden AGD, gençliğimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin teminatı olmaya devam edecektir." Şeklinde konuştu.

milli gazete
 
Üst