Yetiş ya Abdulkadir Geylani !

Zülkarneyn-23

Doçent
Cİnlerle iletişime geçtiğinde bu konuyu onlara hiç sordun mu?

Allah'a şükür şimdi cinlerden kurtuldum, iletişimimi kestim; çok rahatladım. Cinlerle uğraşmak zor. Süleyman olacaksın ki onlara hükmedesin; yoksa onlarla uğraşmak çok zor. Onlara tam hükmedemiyorsan ellerinde oyuncak olabilirsin.

Celselerde ruh diye çağırılan şeylerin alayı cin, şeytan. Kimisi ben geylaniyim der, kimisi ben mevlanayım der; der oğlu der. Çok uzun süre yaşadıklarından çok bilgili olanları vardır, sizi kandırır, elinde oyuncak yapar.

Eskiden cinlere sormuştum, bu çağırılınca gelen şeyler ölmüşlerin ruhu mudur diye. Demişlerdi ki; öldükten sonra ölümsüzlük verilip ahirete kadar tek yaşayacak kişi Hz. Muhammed'dir. O da her çağıranın ayağına asla gitmez; sadece birilerini görevlendirmek istediğinde kendi gider. Ama Allah nazarında sadece çok yüksek rütbeli insanlara giderler dedi.

Hz. Muhammed'in ruhen halen canlı ve ölümsüz olduğuna delil olarak:

Enbiya 34: Senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen ölürsen, onlar ölümsüz mü olacaklar?

Geylani meylani hikaye, ölmüş gitmiş; ahiretini bekliyor. Çağırınca gelecek tek şey, cin ve şeytan.

lafons7275

Kıdemli Üye
Eskiden cinlere sormuştum, bu çağırılınca gelen şeyler ölmüşlerin ruhu mudur diye. Demişlerdi ki; öldükten sonra ölümsüzlük verilip ahirete kadar tek yaşayacak kişi Hz. Muhammed'dir. O da her çağıranın ayağına asla gitmez; sadece birilerini görevlendirmek istediğinde kendi gider. Ama Allah nazarında sadece çok yüksek rütbeli insanlara giderler dedi.

Enbiya 34: Senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen ölürsen, onlar ölümsüz mü olacaklar?

Geylani meylani hikaye, ölmüş gitmiş; ahiretini bekliyor. Çağırınca gelecek tek şey, cin ve şeytan.

Teşekkür ederim...

Zülkarneyn-23

Doçent
Fetullah canlı da Mahmud efendi vefat mı etmiş oldu şimdi. Kainat fetullah gülen için dönerken sorun yok da başka yerlerde mi sorun var?

Kainatın Fethullah gülen için dönmesi safsata ama Gülen, canlı bir insan; örneğin gidip bana borç ver desen borç verir; Geylani gibi ölmüş gitmiş adam sana nasıl borç versin ?

Benim bildiğim, ahireti beklemeyip ahirete kadar ölümsüzlük verilen tek kişi peygamberler peygamberi Hz. Muhammed'dir, delili ise enbiya 34:

Zülkarneyn-23

Doçent
Çağırdığınızda sizin yanınıza gelecek tek şey cin, şeytan veya çok güçlü cinlerden bir ifrit olabilir. Sıradan cinler genelde fasa fiso ama ifritler öyle değil.

Eskiden benim ifritim bile vardı. Hatta bir keresinde bana zulüm eden bir kişinin girmesini istemediğim yerde çok büyük 2 dallı ağaç vardı. İfrite dedim ki şu ağacın büyük dalını kopar ve yere düşür. Ertesi gün geldiğimde ağacın kocaman dalı kopup yere düşmüştü. Fakat benimle beraber olan çok sayıda cine ve ifrite tam hakim olamadım, zarar da görüyordum çünkü Süleyman peygamber olmadığımız için. Sonraları bu cinlerden de ifritlerden de kurtuldum; şimdi rahatım.

lafons7275

Kıdemli Üye
Eskiden benim ifritim bile vardı. Hatta bir keresinde bana zulüm eden bir kişinin girmesini istemediğim yerde çok büyük 2 dallı ağaç vardı. İfrite dedim ki şu ağacın büyük dalını kopar ve yere düşür. Ertesi gün geldiğimde ağacın kocaman dalı kopup yere düşmüştü. Fakat benimle beraber olan çok sayıda cine ve ifrite tam hakim olamadım, zarar da görüyordum
.

Ne gibi zarar gördün, biraz anlatır mısın?

hirahos

Kıdemli Üye
Forumun en çok konuşulan ve hakkında pekçok delili ortaya koyulan konusu yeniden zuhur etmiş. :)

Tevessül (vesile kılma), istigase (yardım medet isteme), teşeffü (şefaat bekleme) Kitap, Sünnet, İcma ve Kıyasla sabittir. İslam'da vardır. Sahabe efendilerimizin bizzat tatbik ettikleri usüllerdir. Müçtehid ya da değil bütün alimlerin naklettiği, bizzat tatbik ettiği hususlardır.

Sahabe-i Kiram'ın kabul ettiğini, şurda bin yıl sonra birileri kabul etmiyormuş, değeri yoktur.

Kısaca.

Fi emanillah.

ummuhan

Kıdemli Üye
Eğer ömrünü hakyolda kendini en iyi şekilde yetiştirmekle tüketirsen, İzzet ve Celal sahibi Allah da hiç yıkılmayacak bir binayı senin için yapar. Abdülkadir Geylani (k.s)

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
forumun en çok konuşulan ve hakkında pekçok delili ortaya koyulan konusu yeniden zuhur etmiş. :)

tevessül (vesile kılma), istigase (yardım medet isteme), teşeffü (şefaat bekleme) kitap, sünnet, icma ve kıyasla sabittir. Islam'da vardır. Sahabe efendilerimizin bizzat tatbik ettikleri usüllerdir. Müçtehid ya da değil bütün alimlerin naklettiği, bizzat tatbik ettiği hususlardır.

sahabe-i kiram'ın kabul ettiğini, şurda bin yıl sonra birileri kabul etmiyormuş, değeri yoktur.

kısaca.

Fi emanillah.
vehhabi kafalar kabul etmiyor

Yahayy

Kıdemli Üye
Allah'a şükür şimdi cinlerden kurtuldum, iletişimimi kestim; çok rahatladım. Cinlerle uğraşmak zor. Süleyman olacaksın ki onlara hükmedesin; yoksa onlarla uğraşmak çok zor. Onlara tam hükmedemiyorsan ellerinde oyuncak olabilirsin.

Celselerde ruh diye çağırılan şeylerin alayı cin, şeytan. Kimisi ben geylaniyim der, kimisi ben mevlanayım der; der oğlu der. Çok uzun süre yaşadıklarından çok bilgili olanları vardır, sizi kandırır, elinde oyuncak yapar.

Senin cinniler feci sallamışlar kardeşim :)
Bu ayet ölümsüzlüğüne delil öyle mi bilakis Kardeşim bu ayet tam tersini söylüyor :) Kimseye vermedik sana da verecek değiliz, boş istekler, zanlar üretmesinler demek istiyor.

Zümer / 30
(Ey Muhammed!) Şüphesiz sen öleceksin ve şüphesiz onlar da öleceklerdir.

Bu açık ayete rağmen hayır ölmedi mi diyelim, Allah'a meydan mı okuyalım, Kurana başka nasıl itiraz edebiliriz söyler misin?

Ayrıca En'amın bir ayet sonrasına bile bakmamışsın. Baksan açık seçik görebilirsin Allah'ın muradını...

21/ENBİYÂ-34:*Ve mâ cealnâ li beşerin min kablikel huld(hulde), e fe in mitte fe humul hâlidûn(hâlidûne).*
Ve senden önce bir beşeri, ebedî (ölümsüz) kılmadık. Öyleyse sen ölürsen, o zaman onlar, ebedî mi olacaklar (ölmeyecekler mi)?

21/ENBİYÂ-35:*Kullu nefsin zâikatul mevt(mevti), ve neblûkum biş şerri vel hayri fitneh(fitneten), ve ileynâ turceûn(turceûne).
Bütün nefsler, ölümü tadıcıdır. Sizi, hayır ve şer fitneleri ile imtihan ederiz. Ve Bize döndürüleceksiniz.

Zülkarneyn-23

Doçent
Ne gibi zarar gördün, biraz anlatır mısın?

Şimdi her cinin ve ifritin belirli bir elektromanyetik etkisi veya gücü var. Bunların sayısı çoğaldıkça bu güç sana da aksetmiş olur yani bir nevi büyük biyoenerji gibi düşün.

Sendeki bu gücün farkına varan diğer rakip cin veya şeytanlar senin bu gücünü kırmak isterler, onlar da ordular halinde senin bu gücünü kırmak için sana saldırırlar. Bu saldırılar negatif elektromanyetik etki yapar ve tabiri caizse senin kimyanı bozar. Aşırı derecede bir bunalma hissedersin. Ruhun çok sıkılır öyle bir sıkılır ki bir rahatlama ferahlama istersin.

Sen bu cin veya ifritlerden kurtulursan, sana rakip olması ihtimal diğer güçler de seninle uğraşmaz, sana saldırmaz; sen de rahatlamış olursun.

Cinlere ve ifritlere sahip olmanın çok güzel yanları da var. İfritlere bazı işler yaptırabilirsin, eğer karşı kuvvetleri alt edip isteğini yerine getirebilirlerse. Anlayacağın tam bir macera. Ama biraz önce bahsettiğim saldırılara maruz kalınca da kurtulmak istersin. Şimdi ruhen çok rahatım ama geçmişte yaşadığım maceraları da yaşayamıyorum. Hangisi daha iyi dersen şimdiki halim belki daha iyi diyebilirim.

hirahos

Kıdemli Üye
Zülkarneyn-23, cinler hiddetlidir, kibirli ve çok yalan söylerler. Onlardan öğrendiğin 10 konudan dokuzunu atman gerekir ki sende ilim olmadığı için bunu yapamazsın. En iyisi, bir ilmihal kitabı alarak en başından öğrenmeye başlamalısın. Mesela Bilmen. Nesefi, Tahavi ve Gümüşhanevi'nin itikadlarını mutlaka oku. Kütüb-i Tis'ayı temin et. Kurtubi ve Razi tefsirlerini oku. Mektubat-ı Rabbani'yi mutlaka oku. Tasavvuf için, Mesneviyi, Füsusu ve Reşehat'ı tavsiye ederim. Suyuti'nin eserlerini temin edersen onları da tavsiye ederim.

Şimdilik bu kadar.

Kırılma, ilmin olmadığı şurdan belli ki hem kemalist hem de cemaatçi hem de vehhabist bir görüntü veriyorsun. İlmi olan, bu vartaların hepsine birden düşmezdi. Allah için nasihatımızı tut. Pişman olmayacaksın inşallah.

ummuhan

Kıdemli Üye
Anacığım (Allah Rahmet eylesin tv.lerde görünce) "Bu adam cinli galiba baksana titrek titrek konuşuyor derdi" malum şahıs için... Eh hocası cinli ardından gidenler cinli biz naapsak ne desek nafile...

Zülkarneyn-23

Doçent
Senin cinniler feci sallamışlar kardeşim :)
Bu ayet ölümsüzlüğüne delil öyle mi bilakis Kardeşim bu ayet tam tersini söylüyor :) Kimseye vermedik sana da verecek değiliz, boş istekler, zanlar üretmesinler demek istiyor.

Zümer / 30
(Ey Muhammed!) Şüphesiz sen öleceksin ve şüphesiz onlar da öleceklerdir.

Bu açık ayete rağmen hayır ölmedi mi diyelim, Allah'a meydan mı okuyalım, Kurana başka nasıl itiraz edebiliriz söyler misin?

Ayrıca En'amın bir ayet sonrasına bile bakmamışsın. Baksan açık seçik görebilirsin Allah'ın muradını...

21/ENBİYÂ-34:*Ve mâ cealnâ li beşerin min kablikel huld(hulde), e fe in mitte fe humul hâlidûn(hâlidûne).*
Ve senden önce bir beşeri, ebedî (ölümsüz) kılmadık. Öyleyse sen ölürsen, o zaman onlar, ebedî mi olacaklar (ölmeyecekler mi)?

21/ENBİYÂ-35:*Kullu nefsin zâikatul mevt(mevti), ve neblûkum biş şerri vel hayri fitneh(fitneten), ve ileynâ turceûn(turceûne).
Bütün nefsler, ölümü tadıcıdır. Sizi, hayır ve şer fitneleri ile imtihan ederiz. Ve Bize döndürüleceksiniz.

Hz. Muhammed tabi ki öldü. Ama bedenen öldü. Ama ruhen yaşıyor ve ahireti de beklemeyecek. Ahirete kadar canlı. Önceden cinlerle konuştuğumda onlar da Hz. Muhammed'in hayatta olduğunu ve görev yaptığını söylemişlerdi. Ama o asla çağıranın ayağına gitmezmiş. Sadece bir kişiyi bazı işlerde görevlendirmek isterse gidermiş.

Enbiya 34'ü iyi anlamamışsın, tekrar oku:

Bazı firavunlar veya yahudiler biz ölümsüzlüğü bulacağız, öldükten sonra ruhumuz yaşayacak gibi hezeyanlara kapılıyorlardı ama Allah ölümsüzlüğü sadece Hz. Muhammed'e vermiş. Bedenen öldü tabi ki ama ruhen yaşıyor hala.

hirahos

Kıdemli Üye
Vasıtalı ya da vasıtasız, yardım eden hep ve daima Allah Tealadır. Sünnetullah, vesilelere sarılmayı gerektirir.

Şu hakikatı ilkokul çocuklarına anlatsan kavrarlar.

spesifik

آزادی قید و بند
Çağırdığınızda sizin yanınıza gelecek tek şey cin, şeytan veya çok güçlü cinlerden bir ifrit olabilir. Sıradan cinler genelde fasa fiso ama ifritler öyle değil.

Eskiden benim ifritim bile vardı. Hatta bir keresinde bana zulüm eden bir kişinin girmesini istemediğim yerde çok büyük 2 dallı ağaç vardı. İfrite dedim ki şu ağacın büyük dalını kopar ve yere düşür. Ertesi gün geldiğimde ağacın kocaman dalı kopup yere düşmüştü. Fakat benimle beraber olan çok sayıda cine ve ifrite tam hakim olamadım, zarar da görüyordum çünkü Süleyman peygamber olmadığımız için. Sonraları bu cinlerden de ifritlerden de kurtuldum; şimdi rahatım.

Bu tür bağlantılar kurmak caiz değil
Geçmişte kalmış umarım mağfiret olunmuşsunuzdur
anlatmayın şahid tutmayın derim...

nefsi köreltmek çok zordur
haklısınız tek başına daha zordur
delilsiz mesnetsiz şu kafa bu kafa demek yerine
tevessül vakıalarını aktarın buraya cerh edilsin
deyyan olmayalım...

ummuhan

Kıdemli Üye
Aziz ve Celil olan Allah, peygamberlerinin, velilerinin ve salih kullarının kalplerine gayret-i ilahi ile nazar eder. Orada kendisinden başkalarına yer verilmesini istemez. Abdülkadir Geylani (k.s)

ummuhan

Kıdemli Üye
Sizin kalbinize hikmetler ancak şeriat hükümlerinin sağlamlaştırılması ile atılır. Hayatınızda dinin esaslarını muntazam yaşarsanız işte ancak o zaman kalbiniz hikmetlerle doldurulur./ Abdülkadir Geylani (k.s)

Zülkarneyn-23

Doçent
Zülkarneyn-23, cinler hiddetlidir, kibirli ve çok yalan söylerler. Onlardan öğrendiğin 10 konudan dokuzunu atman gerekir ki sende ilim olmadığı için bunu yapamazsın. En iyisi, bir ilmihal kitabı alarak en başından öğrenmeye başlamalısın. Mesela Bilmen. Nesefi, Tahavi ve Gümüşhanevi'nin itikadlarını mutlaka oku. Kütüb-i Tis'ayı temin et. Kurtubi ve Razi tefsirlerini oku. Mektubat-ı Rabbani'yi mutlaka oku. Tasavvuf için, Mesneviyi, Füsusu ve Reşehat'ı tavsiye ederim. Suyuti'nin eserlerini temin edersen onları da tavsiye ederim.

Şimdilik bu kadar.

Kırılma, ilmin olmadığı şurdan belli ki hem kemalist hem de cemaatçi hem de vehhabist bir görüntü veriyorsun. İlmi olan, bu vartaların hepsine birden düşmezdi. Allah için nasihatımızı tut. Pişman olmayacaksın inşallah.

Ben Kemalist olduğumu söylemedim. Ama Atatürk'ün yaptığı iyi şeylerin arkasında dururum, yanlış şeylerini de mutlaka eleştiririm. Bir kimse %100 melek veya %100 şeytan olamaz. Esas erdem, bir kişinin yaptığı iyiliğin arkasında durmak; yanlışına da dur demek lazım.

Sizin yaptığınız hata, örneğin AKP iyi de yapsa kötü de yapsa hep arkasında oluyorsunuz ki bu yanlış. İyi yaptığı şeyi alkışlayın, kötü yaptığı şeylere de itiraz edin, eleştirin.

Cinlerin yalancı olduğu doğrudur ama cini önce dinlersin sonra tartarsın. Yoksa cinin her dediğini yapacak olursan ellerinde oyuncak olursun. Öyle yağma yok, cinden talimat alırsan yandın.

Bende ifrit de vardı. İfrit çok güçlüdür. İstersen fiziki işler de yapabilir. Koca ağacın dalını devirtmiştim. Cinler öyle hemen fiziki işler yapamazlar, güçleri çok daha az. Fiziki işleri yapabilmeleri çok uzun yıllar alabilir ama ifrit çok güçlü olduğundan hemen yapabilir. Bunu şöyle düşün, 100 metrelik çukuru kazmak için elinde çay kaşığı varsa yani cin, bu yıllarını alabilir ama elinde dozer varsa yani ifrit, kısa sürede yapar.