Yeniden Refah Partisi'ne üye oluyorum.

gamsız

Profesör
yerel seçimlerdeki ihanet mesajından sonra
hiç şaşırmadım bu mesajına
Allah kimseyi senin gibi şaşırtmasın
davayı anladıktan sonra ihanet eden kimselerden oldun
yolun açık olmasın çünkü gidişin gidiş değil
ihvanistanbul mesajını beğenmiş
sadece o değil
bilumum islami hareket düşmanları mesajını beğenecektir
gittiğin partinin kötü olduğundan değil
akpartiyi sırtından vurduğundan dolayı
Saadete oy vermedim ve bu yönetimi oldukça asla oy vermem. Oy tercihimi açık ettiğim konunun devamını oku istersen.

Benim Tayyip Erdoğan'ın şahsına olan saygım ve yaptıklarına olan teşekkürüm devam ediyor ancak yeni sistem bana rahatsız olduğum partiye oy vermeme özgürlüğü sunuyor. Keskin hatlar kırıldı ve ben akp nin yönetiminde bulunan bazı yıllanmış ağalardan, bazı bakanlarından, bazı politikalarından ve söylemlerinden rahatsızım.

Ben çocukluk yıllarımın saf ve ihlaslı siyasi partisini özledim. Romantik bir tercih gibi de algılanabilir ama yeniden refah partisi benim yeni siyasi partimdir sadece bir seçmen olarak değil milli görüşün bir neferi olarak aynı zamanda görev alarak bu anlayışa hizmet edeceğim.
he yani Tayyip i seviyon ama pusat ını vermiyon...

erdemceerdem

Profesör
Refahcı bir insandın, Akpartili oldun... şimdide Yeniden Refah partili...
ama her daim Enes Ali idin... ve bu formun aLi'ce'si....

kendimi eksik ifade etmiş olabilirim diye yinelemek istedim....

birileri senin son açmış olduğun birkaç konuda siyasi tercihlerine göre ağzındaki üslupların rengini bile değiştirdiler...
o yüzdendir ki, "Refahcı bir insandın, Akpartili oldun... şimdide Yeniden Refah partili..." deme gereksinimi duydum....
bazı kişiler kimliğinin rengine göre her an muamelelerini değiştirebilir....

ihvanforum üyeleri siyasi kimliklerini bir kenara koyar ise;
13-14 yıllık eğlence parkı yaptın bizlere burayı.... bir şekilde eğleşmemize vesile oldun...
her daim Enes Ali idin... ve bu formun aLi'ce'si....
en nihayetinde reddedilemez bir hizmetin var....

ve benim için; siyaseten tercihin sol kanat bile olsa kaliteli insansındır....

bende Davutoğlu hamlesini bekliyorum mesela... içinde Gül olmayan....

Enes

İhvan Forum Üye
Gül
Hüseyin Çelik
Babacan

Olan herhangi bir partiyi sevme ihtimalim yok. Yine de büyük konuşmayayım ama bu kişilerin hiç şansı yok.

Ama mesela Tayyip Erdoğan'a rağmen Erdoğan'ı destekleyen ama akp içindeki cikarcilara savaş açan bir Davutoğlu partisi ilginç olabilir

kebîkec

İhvan Forum Üye
Gül
Hüseyin Çelik
Babacan

Olan herhangi bir partiyi sevme ihtimalim yok. Yine de büyük konuşmayayım ama bu kişilerin hiç şansı yok.

Ama mesela Tayyip Erdoğan'a rağmen Erdoğan'ı destekleyen ama akp içindeki cikarcilara savaş açan bir Davutoğlu partisi ilginç olabilir

Gül lehine cep telefonumuza mesaj geliyor. Adam hiç rahat durmuyor. Bir zamanlar kendisine bir şiirarmağan etmiştim Cumhurbaşkanlığı sayfasından. Teşekkür yazmıştı bana :) Pişman değilim ama onun adına üzgünüm. Şimdi antipatik geliyor bana.

Babacan çalışkan ve terbiyeli görünüyor. Neden sevemedin ki :)

gamsız

Profesör
Gül
Hüseyin Çelik
Babacan

Ahmet Davudoğlu siyasete girmeden evvelsinden gönlümde olan birisiydi, ancak başbakanlığı sırasında danışmanlarının yaptığı veya yaptırdıkları anektodlarına bilgilerine bir ulaşabilirseniz bu fikrinizden vazgececeksiniz maalesef, siyasette bir dümenler mi dönüyor bizim yanlış algıladıkalrımız mı oluyor bilemem ama REİS i sadece siyaseten takip edenler onu yolda bırakacak olanlardır bunu bilir bunu söylerim.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Henüz yolun başında hoşuma gitmeyen bazı özellikleri olsa da Refah Partisi severek hizmet edebileceğim bir parti. Yine de Allah en doğrusunu ve en hayırlısını nasip etsin.

Pek sanmıyorum ama:)
HAYIRLI ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM!
Umarım ikinci numan olmaz fatih.
Kolay gelsin kardeş.

gamsız

Profesör
Enes' Alıntı:
Uzun süredir Ak parti üyesiyim ancak özellikle 15 temmuz sonrası oluşan fırsatı kişisel ikbaline feda eden, üst yönetime bir şekilde çöreklenen, her secimde mesaj alındı denildiği halde daha da kötü hale getirilen, kendi içinde yok hayati yazıcı grubu yok berak Albayrak'ci yok süleyman soylu gönüllüleri diye hiziplere ayrılan ve Erdoğan sonrasına avucunu ogusturan durumdan ve kişilerden şikayetçiyim. Büyük heyecanla ve gururla destekledigim parti maalesef ak parti iken akp oldu. Ankarada milletvekili yakınlarının tabelasız danışmanlık ofislerine feda edildi. Bu sebepten ötürü adalet ve Kalkınma partisinden istifa ediyor baba ocagim olan milli görüşe ve temsilcisi erbakan vakfı ve yeniden refah partisine üye oluyorum.

Hayırlı ve uğurlu olsun.
öncelikle hayırlı olsun senin seçimin senin tercihin

deeeeeeeeeeeeee, Fatih Erbakan da ne buluyorsun da onu seçiyorsun bir anlatsanız, TAYYİP in 17 yılda yaptıkalrını çöpe mi atıyorsunuz olaya sadece siyaset gözüylemi bakıyorsunuz değerlendirmeniz bununla mı sınırlı acaba

.... diye sorduk @Enes kardeşimize ama bir cevap bulamadık

Kaçak

Yeni
selametciler ile aram hiç olmadı bilen bilir ...
Ama bu genç Erbakanın peşine düşmek , soyadına siyasi bir misyon yüklemek ne biliyim anlaşılmaz ötesi ...
Bir selamet klasiği diyebiliyorum sadece ...

ilke

Paylaşımcı
Hiç kimsenin bir partiye üyeliğine ve politika-sever olduğuna bir diyeceğim yoktur. Bunu baştan söylüyorum çünkü, böyle bir zehaba kapılan olmasın diye !..
Lâkin, şu bir hakikat ki, politikacılığı ve politikayı bizim insanlarımızın kanına adeta şırınga ederek yerleştirmişler ! Hiç bir parti ile organik bağı olmayan insan bulmak adeta elmas bulmak kadar zor ! Eh, hal böyle olunca da toplumda kendilerini akıllı olarak görenler de boş durur mu ?... Cumhuriyet tarihinden bu yana tam 330 Siyasi Parti kurulmuş ve kapanmış ! Elbetteki bazı şartları yerine getirenler de hazineden nakit yardımı almış ! Kimileri de bu ülkeyi onlarca sene yönetmiş, "az gittim, uz gittim dere-tepe düz gittim ! Bir de dönüp baktım ki, bir arpa boyu yol gitmişim !"
misali pek bir başarı sağlanamamış ! Ama, ülkedeki yığınlar herhangi bir partinin salon ya da açık hava mitinglerine katılmayı hiç bir dönem ihmal etmemişler ve adeta politikacılara "emirleriniz başlarımızin üstünedir.!" denmiş !...
Bendeniz böyle bir ahvalden gençlik heyecanlarımı yaşadığım dönemler hariç, kısa zamanda kurtulduğum için Rabbime şükürler ediyorum. Hamdolsun !

gamsız

Profesör
Gül
Hüseyin Çelik
Babacan

Ersun Ünlü
1 saat ·

DAVUTOĞLU neden bu hamleleri yaptı kime kimlere sırtını yasladı
✔️2015'te Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK PARTİ ile HDP heyetinin yaptığı Dolmabahçe Mutabakatı’na karşı çıkmıştı. Ve Erdoğan "benim haberim yoktu" diyerek Başbakan Davutoğlu'na tepki göstermişti. İlk sürtüşme buydu.
✔️Yine 2015'in başında Davutoğlu, 4 eski bakanı yüce divana göndermek istedi. Erdoğan, "bunun üzerinden başka şeyler kurgulanıyor" dedi. Davutoğlu neden bunu istiyordu? 2015'te yargının hâlini düşünün, sizce sonuç ne olurdu?
✔️Davutoğlu'nun yanlış vekil listesi ve başarısız propagandası sebebiyle, AK Parti 7 Haziran 2015 seçiminde tek başına iktidar olamadı. Yanlış liste yapıldığını şuradan anlayabilirsiniz. AK Parti'nin 7 Haziran listesindeki adayların yarıya yakını 1 Kasım erken seçimi listesinde aday gösterilmedi.
✔️7 Haziran'da AK Parti'nin iktidarı kaybetmesi sonucu, Davutoğlu'nun meşhur "istikşafi" görüşmeleri başladı. Erdoğan CHP ile koalisyona şiddetle karşı çıkarken, Davutoğlu 32 gün boyunca ısrarla CHP ile koalisyon kurmaya çalıştı.CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu koalisyonu kurmak istiyor ama Erdoğan izin vermiyor" dedi.
✔️Koalisyon kurulamayınca, yeniden seçim kararı alındı ve 1 Kasım'da AK Parti %49.5'la tekrar tek başına iktidar oldu. Ancak Davutoğlu, %49.5'u kendi oyu olarak görerek ve göstererek Erdoğan'a kafa tutmaya başlayacaktı.
✔️Davutoğlu, Erdoğan'a yakın kişileri AK Parti'den tasfiye etmeye çalıştı. BATI'nın ve muhalefetin de gazına gelen Davutoğlu, AK Parti'de Erdoğan'ın hakimiyetini kırmak istedi. Davutoğlu, AK Parti'yi Mısır'daki dedesinden miras kalmış gibi yönetmek istedi.
✔️Başkanlık Sistemi'ni getirmek kaydıyla Erdoğan tarafından desteklenen ve bu sayede Başbakan olan Davutoğlu, hemen sözünü unutup "Erdoğan efsane oldu, yeni lider benim" demeye başladı. Davutoğlu, Başkanlık Sistemi'ni engellemek için en az Kemal Kılıçdaroğlu kadar uğraştı.
✔️Davutoğlu, MİT tırları davası kapsamında tutuklu bulunan Can Dündar'la ilgili bir soruya "tutuksuz yargılama esas olmalı" demişti. Can Dündar Almanya'ya kaçtı.
✔️Erdoğan, uçak düşürme hadisesi sonrası Rusya ile bozulan ilişkileri bir an önce düzeltmek istedi. Ama Davutoğlu, Amerikancı politikalardan yanaydı ve Rus karşıtıydı. Davutoğlu gidince Rusya ile ilişkiler düzeldi. Zeytindalı ve Fırat Kalkanı harekâtları yapıldı.
✔️Davutoğlu, valiler kararnamesini aylarca imzalamadı. Binali Yıldırım, Başbakan olur olmaz Davutoğlu'nun aylardır beklettiği kararnameyi imzaladı. Davutoğlu, Türkiye çok kritik bir dönemden geçerken neden kararnameyi imzalamadı?
✔️Hendek operasyonlarından sonra Davutoğlu, HDP ile birlikte Erdoğan'a sormadan yeni çözüm süreci başlatmak istedi. Erdoğan, yeni çözüm sürecini engelledi.
✔️Davutoğlu, muhalefet ve BATI'yla Erdoğan'a karşı hareket etmeye başladı 1 Kasım sonrası. Yönetimde çift başlılık ortaya çıktı. Davutoğlu, medyada da Erdoğan'a karşı güçlenmek istiyordu. Karar Gazetesi, Davutoğlucu yazarların üssü olmaya başladı.
✔️Ancak Davutoğlu'nun, Erdoğan'ı Beştepe'de yalnız bırakma ve ülkeyi yönetme hayali kısa sürdü. Yaşanan sürtüşme ve bu sürtüşmenin su yüzüne çıkması sonucu Davutoğlu istifa etmek zorunda kaldı.
✔️Davutoğlu istifa edince ABD'de yayın yapan Foreign Policy Dergisi, "Amerika Ankara'daki adamını kaybetti" manşetini atmıştı.
✔️Davutoğlu'nun son seçimde parlatmaya çalıştığı Saadet Partisi, CHP ile ittifak yaparak ve CHP'nin emirlerini uygulayarak AK Partililerin gözünde aşırı derecede antipatikleşti. AK Parti'den oy alamıyor Saadet. Bu sebeple Davutoğlu, yeni parti kurmaya dümen kırmış görünüyor.
✔️İYİ PARTİ projesiyle, %60'larda olan AK PARTİ-MHP bloku %53'lere geriletilmiş durumda. Davutoğlu projesiyle de 2023 seçiminde veya muhtemel bir erken genel seçimde AK PARTİ'den %5-10 kopartıp Erdoğan'ı ve Cumhur İttifakı'nı iktidardan indirmek istiyorlar.
✔️Kimin parti kuracağını ve partinin ne zaman kurulacağını yakında göreceğiz. Ama şunu net olarak biliyoruz. Davutoğlu/Gül/Babacan'ın görevi ve hedefi muhalefetin önünü açmak; Erdoğan'a kaybettirmek. Pusuda bekliyorlar.
Gazeteci Murat Sarıca
Düşünü-yorum sayfasından..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
selametciler ile aram hiç olmadı bilen bilir ...
Ama bu genç Erbakanın peşine düşmek , soyadına siyasi bir misyon yüklemek ne biliyim anlaşılmaz ötesi ...
Bir selamet klasiği diyebiliyorum sadece ...

selametçiler derken, Erbakan Hoca dan haz almadın yani.... demirel, tansu, yılmaz, hangisi uydu o vakit...

Kaçak

Yeni
O vakit faşoydum ağa ...
Erbakan hocanın siyasetini evet hiç sevmedim ...
Bana hiç güven vermedi rahmetli ...
Siyaseten hiç destek olmadım ...

Hakperest

Kıdemli Üye
O vakit faşoydum ağa ...
Erbakan hocanın siyasetini evet hiç sevmedim ...
Bana hiç güven vermedi rahmetli ...
Siyaseten hiç destek olmadım ...
Eee başka bildimediğimiz ne var
Konya gibi bir yerde faşo muydun?!
O nedir ki
Aydınlanma yaşayıp mühtedi mi oldun
Emevi zihniyetiyle davranıp senden haraç, cizye falan mı alsak acaba

Kaçak

Yeni
ÜNV de 72 milletten bir cemaatte düştüm ...
Şeyh adaylığına kadar yükseldim :)

Kaçak

Yeni
Yok ulen Pensilvanya’yı o zamanda sevmezdim ...
Hiç paralel olmadım ben , alnım ak o konuda