Yeniden Refah Partisi'ne üye oluyorum.

Enes

İhvan Forum Üye
Uzun süredir Ak parti üyesiyim ancak özellikle 15 temmuz sonrası oluşan fırsatı kişisel ikbaline feda eden, üst yönetime bir şekilde çöreklenen, her secimde mesaj alındı denildiği halde daha da kötü hale getirilen, kendi içinde yok hayati yazıcı grubu yok berak Albayrak'ci yok süleyman soylu gönüllüleri diye hiziplere ayrılan ve Erdoğan sonrasına avucunu ogusturan durumdan ve kişilerden şikayetçiyim. Büyük heyecanla ve gururla destekledigim parti maalesef ak parti iken akp oldu. Ankarada milletvekili yakınlarının tabelasız danışmanlık ofislerine feda edildi. Bu sebepten ötürü adalet ve Kalkınma partisinden istifa ediyor baba ocagim olan milli görüşe ve temsilcisi erbakan vakfı ve yeniden refah partisine üye oluyorum.

Hayırlı ve uğurlu olsun.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu açıklama iyi oldu. Ardından bi açıklama daha bekliyorum :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Genel anlamda haydi çocuklar aşıya kampanyası gibi, ''yeniden ihvanforum'' gibi. :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ak parti nasıl akp olduysa,yeniden refah partisi de %30-40 bandı hayalleri varsa yrp olacağı daha şimdiden gün gibi aşikar.Ama %1-2 ye oynarlarsa neden bir Muhsin Yazıcıoğlu nun çizgisinde olmasınlar,olabilir elbet

alanyali07

Kıdemli Üye
Yeniden refah partisi malesef pek bir başarı sağlayamaz gibi geliyor bana.
Erbakan'dan sonra çocukları miras kavgasına düşmüştü, fatih erbakan da baya bu miras kavgalarının içinde yer aldı.
o gün bugün antipatim vardır fatih erbakana.

Malesef bugün muhafazakar siyasilerin en büyük imtihanı mal ve zenginlik imtihanıdır.
ama bu imtihanı başarılı veremiyorlar.

Ama tabiki hep böyle olacakları anlamına gelmiyor, fatih erbakan güzel siyasi hamleler ve söylemler geliştirirse destek görür..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Uzun süredir Ak parti üyesiyim ancak özellikle 15 temmuz sonrası oluşan fırsatı kişisel ikbaline feda eden, üst yönetime bir şekilde çöreklenen, her secimde mesaj alındı denildiği halde daha da kötü hale getirilen, kendi içinde yok hayati yazıcı grubu yok berak Albayrak'ci yok süleyman soylu gönüllüleri diye hiziplere ayrılan ve Erdoğan sonrasına avucunu ogusturan durumdan ve kişilerden şikayetçiyim. Büyük heyecanla ve gururla destekledigim parti maalesef ak parti iken akp oldu. Ankarada milletvekili yakınlarının tabelasız danışmanlık ofislerine feda edildi. Bu sebepten ötürü adalet ve Kalkınma partisinden istifa ediyor baba ocagim olan milli görüşe ve temsilcisi erbakan vakfı ve yeniden refah partisine üye oluyorum.

Hayırlı ve uğurlu olsun.

Başkanlık sisteminde yüzde 50 kadar artı 1 de önem kazandı. Yeniden refah partisi dini değerlere saygıyı öncelikli vurgulamakla birlikte sağda yer tutacak bir parti olacak. Hangi tabandan oy alacağı da aşağı yukarı bellidir. Seçimleri ikinci tura kalmadan kazanmak adına birbirine benzeyen partiler birleşmelidir. Ayrışma kesin kaybı getirir. Refah Partisi (benimde oy verdiğim ilk göz ağrım :) ) en çok %20 oy alabildi. Başında Erbakan Hocamız gibi ulu bir çınar vardı o zaman. Fatih Bey babasının misyonunu dolduracak nitelikte bir performansı henüz göstermedi. Gösterdiği takdirde alacağı oy oranı babasından fazla olabilir mi ?

Hiç bu tür risklere girmeden bir konsensüs sağlanmalı ve seçim öncesi muhabbet kurularak dinazorlardan ve sivri söylemlerden ve dahi batı uşaklığından uzak isimler birleşmelidir. Aksi takdirde avrupanın ve Amerikanın açık milis ve lojistik desteğiyle İstanbul Fatihi diye pazarlanan rum cumhurun başına da geçebilir...

Chp nin sessizliği manidardır. Yoksa Tanal panzere saldırdığı gibi ilçe seçim kurulu duvrına da saldırırdı.

Darul_Beka

Profesör

Hayırlı ve uğurlu olsun.
yerel seçimlerdeki ihanet mesajından sonra
hiç şaşırmadım bu mesajına
Allah kimseyi senin gibi şaşırtmasın
davayı anladıktan sonra ihanet eden kimselerden oldun
yolun açık olmasın çünkü gidişin gidiş değil
ihvanistanbul mesajını beğenmiş
sadece o değil
bilumum islami hareket düşmanları mesajını beğenecektir
gittiğin partinin kötü olduğundan değil
akpartiyi sırtından vurduğundan dolayı

Darul_Beka

Profesör
sadece o değil
dolayısıyla batının ve siyonizmin düşmanı cumhurbaşkanımızı sırtından vurduğun için
yazık

Enes

İhvan Forum Üye
sadece o değil

Ihanet mesajı??

Size diyecek bir sözüm yok.

31 martta dahi oyumu verdiğim adalet ve Kalkınma partisi bir din midir ki ayrılınca tekfir ediliyorum? Bu nasıl hastalıklı bir kafa

alanyali07

Kıdemli Üye
Ihanet mesajı??

31 martta dahi oyumu verdiğim adalet ve Kalkınma partisi bir din midir ki ayrılınca tekfir ediliyorum? Bu nasıl hastalıklı bir kafa

Bir zaman kemalistlerin sahip olduğu kafa ne yazıkki..
CHPyi o kafalar bitirdiği gibi, AKPyi de bu kafalar bitirecek malesef..

erdemceerdem

Profesör
sadece o değil

Dava!

Nasıl bir dava ki; içine Abdüllatif Şenerler, Güller, Davutoğulları, Enesler vs. girince dava adamı, çıkınca hain oluyor..

Alanyalının ifade ettiği gibi kemalist düşüncede, kendi gibi düşünenleri, kendi içinde adam sıfatına koyarken, kendi gibi düşünmeyeni tehlikeli görmüştür. Bugün aynısını Akpartili kemalistler yapıyor.

Bu nedenledir ki, yılların Akpartisi AKP olacaktır.

Bu AKP'nin Daha acı ve vahim olayı şudur ki; en baştan pislik olan bir yapıya cemaat adı verildi ve bu yapıya baskı ve dayatma ile herkesin biat etmesi istendi. Kapılar bu pislik yapının içinde açıldı yada kapandı.

Hükümet sahibi ogünkü Akparti bunların legal olduğunu savundu.

Sonra ne oldu!

İçinde solcusunun, sağcısının, chplisinin splisinin vs. vs. bulunduğu mazlumların ahı tuttu.

Hükümet tarafından legallik belgesi verilen bu pislik yapının aslında bir terör örgütü olduğu ortaya çıktı...

Sonuç;

Sana adres soranı yanlış yola gönderirsen o kişi sana bir daha adres sormaz! Sen bir şekilde yol göstersen, Gösterdiğin yoldan gitmez!

Son düzenleme:

Darul_Beka

Profesör
Ihanet mesajı??

hayırdır çarpıtmışsın suçluluk psikolojisi bu
tekfir
Darul_Beka ne bu forumda nede gerçek hayatta asla birini tekfir etmez sen bunu biliyorsun
gelelim konuya
31 martta büyükşehirde akpartiye verdin ilçede SAADETE verdin
ve bunu da ilan ettin burada
asıl bu nasıl kafa ki
chp hdp işbirliği yapan bir partiye oy veriyorsun
sonra yenidenrefah partisine geçiyorsun
dikkat et bir cümlede üç partiden söz ettim akparti saadet yenidenrefah senin son bir aydaki zikzakların bunlar
kendine gel
tüm Müslümanların ve mazlumların ümidi olmuş tüm Siyonistlerin ve islam düşmanlarının hedefi haline gelmiş cumhurbaşkanımızı en kritik anda terk ediyorsun
bu yaptıklarını cumhurbaşkanımızın yüzüne söylüyebilirmisin
efendim ben partindeki bir kaç kişiye kızdım ve sizi yalnız bıraktım
söyle hadi
vicdanın el verir mi
hala sende vicdan kaldıysa tabi

Son düzenleme:

Enes

İhvan Forum Üye
Saadete oy vermedim ve bu yönetimi oldukça asla oy vermem. Oy tercihimi açık ettiğim konunun devamını oku istersen.

Benim Tayyip Erdoğan'ın şahsına olan saygım ve yaptıklarına olan teşekkürüm devam ediyor ancak yeni sistem bana rahatsız olduğum partiye oy vermeme özgürlüğü sunuyor. Keskin hatlar kırıldı ve ben akp nin yönetiminde bulunan bazı yıllanmış ağalardan, bazı bakanlarından, bazı politikalarından ve söylemlerinden rahatsızım.

Ben çocukluk yıllarımın saf ve ihlaslı siyasi partisini özledim. Romantik bir tercih gibi de algılanabilir ama yeniden refah partisi benim yeni siyasi partimdir sadece bir seçmen olarak değil milli görüşün bir neferi olarak aynı zamanda görev alarak bu anlayışa hizmet edeceğim.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ben çocukluk yıllarımın saf ve ihlaslı siyasi partisini özledim. Romantik bir tercih gibi de algılanabilir ama yeniden refah partisi benim yeni siyasi partimdir sadece bir seçmen olarak değil milli görüşün bir neferi olarak aynı zamanda görev alarak bu anlayışa hizmet edeceğim.

maalesef yanlış karar, yine olan kaybedilmiş yıllar olacak...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
"milli görüşe ve temsilcisi erbakan vakfı ve yeniden refah partisine..."
çok gülünç :)
Aman ha sakın yanlış anlama, gülünç derken senin o partiye geçmene gülmedim, MİLLİ GÖRÜŞ TEMSİLCİSİ demene güldüm.

Bilgin olsun.

Son düzenleme:

erdemceerdem

Profesör

Hayırlı ve uğurlu olsun.

Kardeş;

Refahcı bir insandın, Akpartili oldun... şimdide Yeniden Refah partili...
ama her daim Enes Ali idin... ve bu formun aLi'ce'si....

benim şu forumda; Enes Ali'ye her daim takdirlerim olmuştur... kimi zamanda eleştirilerim olmuştur muhakkak....

ama sen Enes Ali olarak siyaseten muhakak bir yerlerde olmalısın... yeteneğin var... kimi garip insanlar tarafından kabul görür/görmez... buda senin sabrını ölçer...
umarım ki; kişilerde senin üzerindeki gömleğe göre değil, kişiliğin ve görüşlerine göre gerek takdir etmeli veya tekdir etmelidir...

iyisindir inşaallah...

Enes Ali olarak senin çalışmalarını, gayretlerini inşallah bir yerlerde görür veya okuruz....

Enes

İhvan Forum Üye
"milli görüşe ve temsilcisi erbakan vakfı ve yeniden refah partisine..."
çok gülünç :)
Aman ha sakın yanlış anlama, gülünç derken senin o partiye geçmene gülmedim, MİLLİ GÖRÜŞ TEMSİLCİSİ demene güldüm.

Bilgin olsun.

Abi seni güldürebildiysek ne mutlu bize. Genel görünümün asabi ve aksi bir ihtiyar gibi zira. :)

@erdemceerdem en eskilerden pek kimse kalmadı sen bizi çoktan beri tanıyorsun bu forumda siyaseten farklı bir görüşte olan kardeşlerimden birinin takdiri benim için değerli Allah razı olsun. Evet farklı siyasi tercihlerim oldu ama Allah'a şükürler olsun hiçbir zaman sabit görüşlü bir partizan olmadım. Hatalı görüşlerim ve yanlış bakış açılarım elbette olmuştur ve olacaktır. Hatadan münezzeh yalnızca Allah'tır.

Erbakan hocamın göstermiş olduğu istikamet üzere mızmızlanmak ve eleştirmek yerine elimden geleni yapmaya karar verdim. Şuan bazı sorumluluklarım var onlar bittikten sonra aktif siyaseti düşünüyorum.

Yukarıda "beyhude yıllar" denmiş. Ben siyasette niteliğin nicelikten daha önde geldiğini müşahade ettim. Türkiye'nin en büyük partisi bugün ak parti ama maalesef devamı yok. Tayyip Erdoğan'dan sonrası ile ilgili bir ışık yok. Maalesef ikinci Anap vakası. Bu sebeple bir dava partisine İslam davasını benimseyen kişilerle birlikte yola çıkmak beni daha çok tatmin ediyor. Henüz yolun başında hoşuma gitmeyen bazı özellikleri olsa da Refah Partisi severek hizmet edebileceğim bir parti. Yine de Allah en doğrusunu ve en hayırlısını nasip etsin.

gamsız

Profesör

Hayırlı ve uğurlu olsun.
öncelikle hayırlı olsun senin seçimin senin tercihin

deeeeeeeeeeeeee, Fatih Erbakan da ne buluyorsun da onu seçiyorsun bir anlatsanız, TAYYİP in 17 yılda yaptıkalrını çöpe mi atıyorsunuz olaya sadece siyaset gözüylemi bakıyorsunuz değerlendirmeniz bununla mı sınırlı acaba