Yeniden Refah Partisi'ne üye oluyorum.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hakehli biri der ki, "Birinin ne olup olmadığını öğrenmek istiyorsan, ona Erbakan ı sor^"....

bunu duyana kadar da, kıstaslarımdan biride buydu....

basra harap olduktan sonra, anlasa ne olur anlamasa....

Kaçak

Yeni
Hakehli biri der ki, "Birinin ne olup olmadığını öğrenmek istiyorsan, ona Erbakan ı sor^"....

bunu duyana kadar da, kıstaslarımdan biride buydu....
İşte bak bu sebepten sevmedim selametcileri ...
Siyaset yapıp evliya muamelesi görmesi bana hep itici geldi ....

Hakperest

Kıdemli Üye
Yok ben hiç dominant olamadım hayatımda ..
Hep alttan alan tarafımdır :)
Güldürme adamı şeyhim
Asıl dominant kişiler yere bakar yürek yakar
La seni aralarına alsalardı bir haftada incikleri cinciklerini pazara sürerdin

Ben altan alıyorum diyen derin gidenlerdir şeyhim
Aysberg gibi suyun altında kalanından korkacaksın yoksa gemi hallac pambuğu gibi fiyuu

gamsız

Profesör
Son düzenleme:

Kaçak

Yeni
Özetlersek ...
Rahmetli baba Erbakan Türk siyasetine damgasını vurmuştur ...
Damga orda kalmıştır ...
Genç erbakan genç genç evinde oturmalıdır , siyaset geçim kapısı olmamalıdır ...

gamsız

Profesör
Özetlersek ...
Rahmetli baba Erbakan Türk siyasetine damgasını vurmuştur ...
Damga orda kalmıştır ...
Genç erbakan genç genç evinde oturmalıdır , siyaset geçim kapısı olmamalıdır ...
Fatih efendi babası zamanında siyasetle ilgiilnemiyordu resmen delikanlı zıpırdı, arkasından gitmemiz için hiç bir sebep göremiyorum, mal mülk miras kalır siyaset miras kalmaz, kalsaydı rahmetlinin vefatında siyasete soyunurdu, çömezlerle yola çıkılmaz kiiii;;;; REİS ten bir memnuniyetsizliğimiz mi var ki yeni arayışlara girelim.

@Kaçak ortaya yazacağıma sana cevap vermiş gibi oldum, mahsuru yok dimi kardeşim, teşekkürler..

Kaçak

Yeni
Yok baba takıl kafana göre , nasılsa konunun ucu bana dokunur bir şekilde , sorun yok..

Kaçak

Yeni
Yok üstüme alınmıyorum yahu ...
Gelir biri Çakar gider diyorum , sorun etmiyoruz :)
Ama yaşlandım bak cidden ...
Eskiden ben taze ekmekten yiyeceğim diye , 1 bayt ekmeği bitirir üstüne bir taze ekmeği yumula yumula yerdim misal ...
Şimdi İngiliz atı edası ile geviş getire getire ekmeksiz yavan yavan geviyorum neymiş yeşillikmiş ...
Sanki süt vercem ...
Kurt kocayınca , diyetisyenlerin maskarası olurmuş ....

Kaptan

Mecra Yazarı
Islami duyarlılığı olan herkesin hayatında Erbakan'ın ayri bir yeri vardır. Hak gelecek batıl zail olacaktı, hak ve batıl nediri işte o zamanlar öğrenmiştik, ezilen ve ötelenen müslümanların sesiydi Erbakan...
Hiçbir çıkarımız yoktu, davamiz sadece Islamdı... ne günlerdi be.

Kaçak

Yeni
Vay paşam vay sende mi geçtin o tezgahtan ...
Gizli selametçi seni ...
Hocaya istemezük dedin mi peki ?

Kaçak

Yeni
Şöyle yapalım veya ...
Eskiden yeniden evvelden ebedden ordan burdan yandan hiç ama hiç selametçi olmamış kaç kişi var şu forumda ..

spesifik

آزادی قید و بند
Bir ben var benden içerü =)))
Evvelden ebedden hep istemezukcu idim
Hâlâ öyleyim elhamdülillah =p

Cenan

Ordinaryus
Hiç Selametçi olmadım babama rağmen. Kürt olduğumu bilmezden evvel ülkücü idim. Öğrendikten sonra ümmetçi oldum ve ilk oyum Muhsin amcama sonrakiler Tayyib amcama oldu. Ama Erbakan hocanın yeri farklı. O bir öncüdür.

Enes

İhvan Forum Üye
Küçüklüğümde babamdan dolayı Refahçıydım. Selameti hatırlamam. Ailenin çoğu anaplıydı ama 94 ten sonra onlar da refahçı oldu. Babam 2007 seçimlerine kadar saadet partisine oy verdi şimdi o epey koyu ak partili daha doğrusu "tayyipçi"

Erbakan hocanın yeri ben de hep müstesnadır ama koyu milli görüşcü görünen kişilerle bazı noktalarda ayrılıyorum. Bu noktanın en önemli yeri "hatasızlık" atfı. Erbakan hoca nihayetinde bir kuldu fakat imanlı ihlaslı bir dava adamı. bir liderdi. Allah rahmet eylesin.

erdemceerdem

Profesör
Çok doğru! Katılıyorum.
Ayrıca, bana görede bu bir hastalık...

Refah içinde bu hastalığa sahip olanların bir kısmı şu an itibariyle halen saadette...

Çoğunluğun gittiği adreste belli...

Sonuç; saadette olanı kabul etmek, ak da olanı kabul etmemek.. Bu yüzden adı hastalık..

Enes

İhvan Forum Üye
Çok doğru! Katılıyorum.
Ayrıca, bana görede bu bir hastalık...

Refah içinde bu hastalığa sahip olanların bir kısmı şu an itibariyle halen saadette...

Çoğunluğun gittiği adreste belli...

Sonuç; saadette olanı kabul etmek, ak da olanı kabul etmemek.. Bu yüzden adı hastalık..

kimse karşı mahallesine hüsnü zan beslemek istemiyor. asıl meselede burada çıkıyor.

biri çıkıp büyük komployu gördüğünü söylüyor ve bir diğerinin görmemesine kızıyor.

bir çoğumuz da kaderin rolünü unutuyoruz ve tabii "“Bir kavim kendini bozmadıkça Allah onları bozmaz” (Rad, 13/11) Kur'an mesajını da unutuyoruz.

Olması gereken hatalı bir yolda isek ve hatamız zararsız bir şekilde ortaya çıkarsa yanıldığımıza şükretmek, doğru tarafta isek doğruların ortaya çıkıp herkese inkişafına dua etmek olması gerekirken bir futbol takımı gibi siyasi parti tutuyor karşımızdaki öz kardeşimiz dahi olsa kırıp dökmekten imtina etmiyoruz.

Bu forumu dahi deştikçe eski yazdıklarımdan ve sevdiklerimden hicap eder duruma geliyorum. Bunu bir skor meselesi yapılmaması lazım ama toplumun büyük bir kısmı yanılmamış olmayı kibir aracı sayıyor.

Hatadan münezzeh olan yalnız Allah'tır. Peygamberleri dahi bazen hataya düşmüş ve uyarı almışlardır. Biz ve bizi yönetenler kim ki?

Cenan

Ordinaryus
Hiç Selametçi olmadım babama rağmen. Kürt olduğumu bilmezden evvel ülkücü idim. Öğrendikten sonra ümmetçi oldum ve ilk oyum Muhsin amcama sonrakiler Tayyib amcama oldu. Ama Erbakan hocanın yeri farklı. O bir öncüdür.
Düzeltme yapayım. Kürtleri kart kurt hikayesinden Türklerin bir boyu zannediyordum.