Yeni Yıla Nasıl Girmek İstersiniz?

vuslatgeceleri

Asistan
Web sitesi
vuslatgeceleri.spaces.live.com
Yeni yıla çılgın bir partiyle mi gireceksiniz?
Yoksa Arkadaşlar arasında toplanıp sıkıcı olmasın diye tombala mı oynayacaksınız?
Ya da çarşı pazarda karaktersiz teşhircilerin uluorta bir tezgah açıp utanmadan sattıkları çamaşırlardan giyip uğurlu bir yıl geçirmek mi dileğiniz?
Belki de televizyon başında anlamsız komedileri ve kıvrak dansözleri seyretmek istersiniz.
Bumudur bizim kültürümüz sizce ?
Bumudur Türk'e yakışan, mümine yakışan sizce?
Sizi bilmem ama biz babadan böyle görmedik.Nedir son yıllardaki gençlik halleri.Nedir bu ümmetin halleri.Hani asrı saadette 10 ibadetten biri yapılmayınca cehennemlik oluyodu asrı saated ehli.Ve hani 10 ibadetten 9 unu yapmayıp birini yapsak cennet garantiydi ahir zaman ümmetine.Nerde kaldı söz verişlerimiz nerde kaldı tövbelerimiz.
Belki birileri kültürümüze el atmış,kültürsüz bırakmak niyetinde bizleri ne dersiniz.
Ya da kendini kültürlü zanneden zavallılar hala bir başörtüsünün arkasına ayıplarını gizlemek için saklandılarını düşündükleri bacılarımızı,analarımızı rencide edip nefretlerini mi kusuyolar acaba.
Yoksa bu sözü eden şahsiyetin annesinin ayıbı çok muydu da başına örtü takıyodu bu ayıpları gizlemek için.
Gelin dostlar bir söz verelim onlar yeni yıl coşkusunu yaşarken bizler de Allah(cc) a ibadet coşkusu yaşayalım.Saatler gece yarısını gösterdiği anda 2 rekat nafile namazı kılalım.Ve hidayet nasip olmamış insanlar için Allah(cc) tan hidayet dileyelim.
Hakkınıız helal edin biraz sert bir üslup oldu yazdıklarım.Daha yazılacak çok şey var ancak mümin sınırları aşmamalı.Selam ve dua ile Yaradana Emanet olun.....

sword

flawless Victory
Ben, kendi inanışımda yeri olanı kutlarım. Mübarek kurban bayramı dururken ne gerek var başka dinlerin bayramına...

S

SaLtan

Guest
ya arkadaşlar bayramı konuşalım isterseniz. canımı sıkıyor bu yeniyıl meselesi..

şiş kebab yanmak istiyorum:D

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
Yeni yıla çılgın bir partiyle mi gireceksiniz?
Yoksa Arkadaşlar arasında toplanıp sıkıcı olmasın diye tombala mı oynayacaksınız?
Ya da çarşı pazarda karaktersiz teşhircilerin uluorta bir tezgah açıp utanmadan sattıkları çamaşırlardan giyip uğurlu bir yıl geçirmek mi dileğiniz?
Belki de televizyon başında anlamsız komedileri ve kıvrak dansözleri seyretmek istersiniz.
Bumudur bizim kültürümüz sizce ?
Bumudur Türk'e yakışan, mümine yakışan sizce?
Sizi bilmem ama biz babadan böyle görmedik.Nedir son yıllardaki gençlik halleri.Nedir bu ümmetin halleri.Hani asrı saadette 10 ibadetten biri yapılmayınca cehennemlik oluyodu asrı saated ehli.Ve hani 10 ibadetten 9 unu yapmayıp birini yapsak cennet garantiydi ahir zaman ümmetine.Nerde kaldı söz verişlerimiz nerde kaldı tövbelerimiz.
Belki birileri kültürümüze el atmış,kültürsüz bırakmak niyetinde bizleri ne dersiniz.
Ya da kendini kültürlü zanneden zavallılar hala bir başörtüsünün arkasına ayıplarını gizlemek için saklandılarını düşündükleri bacılarımızı,analarımızı rencide edip nefretlerini mi kusuyolar acaba.
Yoksa bu sözü eden şahsiyetin annesinin ayıbı çok muydu da başına örtü takıyodu bu ayıpları gizlemek için.
Gelin dostlar bir söz verelim onlar yeni yıl coşkusunu yaşarken bizler de Allah(cc) a ibadet coşkusu yaşayalım.Saatler gece yarısını gösterdiği anda 2 rekat nafile namazı kılalım.Ve hidayet nasip olmamış insanlar için Allah(cc) tan hidayet dileyelim.
Hakkınıız helal edin biraz sert bir üslup oldu yazdıklarım.Daha yazılacak çok şey var ancak mümin sınırları aşmamalı.Selam ve dua ile Yaradana Emanet olun.....

Teşekkür ediyorum.. Allah Razı olsun... Sert uslup olmuş demişsin ama.. Az bile söylemişsin.. Çok güzel yazmışsın.. Yüreğine sağlık..

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Bir kardesimiz sormustu hindi yemek harammi diye neden diye sordum
dediki hristiyanlar yilbasinda yiyorlar ya onun eti yenmez
malesef toplumumuz neyi egri neyi dogru ögrenecek uygulayacak sasirmis vaziyyette
hindinin ne sucu var yahu
hindiyi kesen sofra bezeyip Noeli kutlayan
avrupa gribine yakalanmis hindilerde suc:(

AlAcA

Paylaşımcı
herzamanki gibi sıradan bir gün gibi geçer diye tahmin ediyorum. Belki bulunmuş olduğum durumdan ötürü biraz daha elemli geçebilir. Ama yeni yılın bana ifade ettiği hiç bir şey olmuyo sanırım. Sadece bir yıl daha bitiyo.

Arifane

Profesör
sevgili dostlar!.. yeni yıla niçin kötü bir mana veriyorsunuz . yeni yılı kutlamak her insanın hakkı , ama nasıl kutlayacaksın onu sen sececeksin, ben kendimi anladığım her an benim için yeni yıldır insan kendisi hangi şuhuttaysa onun için öyledir. ben yinede herkesin yeni yılını islamiyet diliyle kutluyorum.

müttaki

Profesör
Allah her an Yeni bir AN.. da... Yeni bir ŞEN..de... yeni bir Bayramda..

nice Şenliklere.. Bayramlara... AN.da..

HU..

vuslatgeceleri

Asistan
Web sitesi
vuslatgeceleri.spaces.live.com
sevgili dostlar!.. yeni yıla niçin kötü bir mana veriyorsunuz . yeni yılı kutlamak her insanın hakkı , ama nasıl kutlayacaksın onu sen sececeksin, ben kendimi anladığım her an benim için yeni yıldır insan kendisi hangi şuhuttaysa onun için öyledir. ben yinede herkesin yeni yılını islamiyet diliyle kutluyorum.

Yeni yıla kötü bir mana takmak değil gayemiz.Yeni yıla takılmış olan manayı açıklamak.Müslüman olmamıza rağmen kıldığımız namazları ibadetleri Allah(cc) a yakarışları bir kenara bırakarak tamamen başka bir dinin bayramını kendimize yakıştırıp ahiterimizi karartmayalım gayesindeyiz.Yahudiler uzun yıllardan beri Hıristiyan bayramı olan noel kutlamalarını kendi halkına yasakladı.Bizim bundan ders almamız gerekirken nedense lanetlenmiş bir topluluğun yaptığı duyarlılığı gösteremiyoruz.Hani günde 5 defa namaz kılarken Fatiha Suresinde mealen--Rabbim! beni kendilerine gazap edilenler(yahudiler) ve sapanlar(hıristiyanlar) ın yoluna itme---derken,İstediğimizin farkında değilmiyiz.
Efendimiz(sav):Bizden başkasına kendini benzeten bizden değildir buyuruyor.

aHuZaR

Can kayıp can firarda
müslümanların İslam dışı
diğer bayramları kutlaması
bunlara iştirak etmesi
ve Allahın bildirdiği gerçekleri yalanlayan
veya onlara uymayan düşüncelerin ürünü olan
fiillerin kutlama günlerini
müslümanların da bayram olarak kabul etmesi
küfre destek olmaktan başka
bir mana ifade etmez
İslam dışı tek ve çok ilahlı
dinlerin
törenlerine iştirak etmenin
dini merasimlerinden
bir şeye uygunluk göstermenin
imanı bozan boyuttan arzedeceği haber verilir
Binaenaleyh noel gününde
hristiyanların diğer bayram günlerinde
onlara uymak gayesi ile
onların yaptıklarını yapmak
o günlerde bayram niyetiyle
çocuklara elbise almak
pişirdikleri yemekleri yemek caiz değildir
Bu hareketler küfrü gerektirir
Ondan sakınmak gerekir
Bundan da anlaşılıyorki
nevruz ile mihrican gibi
müslüman olmayan kimselerin
kutsal günlerini tazim etmekde caiz değildir

zilan-i

Üye
Bu konuya çok güzel değinmişsiniz.Ben konuyu yeni gördüm.Ben 16 yaşımda olmama rahmen bu yılbaşlarında yapılanlara karşıyım.gerçekten bu yapılanlar bizim kültürümüze aykırı.gerçeği bilmiyorlarki bir adım daha ölüme yaklaşıyoruz ,bir yaş daha yaşlanıyoruz belki bilseler bunun yerine eğlence yapacaklarına ibadet ederler ben şahsen öle yaptım eğlenerek değil ibadetle girdim...

SiNeM

Piss'a!
mesaj çekerken girmişim ya :crying: :crying: :)O )