Yeni Kabe İmamı

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kıraati, makamı ve edası birazcık "Usul-i İstanbul" versiyonunda olmuş...
Güzel...
Allah razı olsun...

(Saba makamında okumamış ama farketmez..)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bence güzel bir gelişme... Zaten etrafta mahalle camilerinde görevli bir çok Türk imam var, onların da kısmen etkisi yok değil...
Daha güzel olur inşallah...
Eskiden, umre ya da hac için Mekke ve Medine'ye giden görevli imam arkadaşlara, ezan okutmuyorlar, müezinlik yaptırmıyorlardı,
Şimdi ise mahalle camilerinde, izin istiyoruz müsade ediyorlar, ezan da okuyoruz, müezinlikte yapıyoruz,
İleri de mihraba da izin verirler düşüncesindeyim, misafirlere ikram babından.

İlim Talebesi

Yasaklı
Bence güzel bir gelişme... Zaten etrafta mahalle camilerinde görevli bir çok Türk imam var, onların da kısmen etkisi yok değil...
Daha güzel olur inşallah...
Eskiden, umre ya da hac için Mekke ve Medine'ye giden görevli imam arkadaşlara, ezan okutmuyorlar, müezinlik yaptırmıyorlardı,
Şimdi ise mahalle camilerinde, izin istiyoruz müsade ediyorlar, ezan da okuyoruz, müezinlikte yapıyoruz,
İleri de mihraba da izin verirler düşüncesindeyim, misafirlere ikram babından.

Sen okuyor musun?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Görevli gittiğimiz de ben, sen, o görevli imam arkadaşlar, imamdan müsade istiyor ezan okuyor ve müezinlik yapıyorlar, yapıyoruz...
Kabe ve Mescid'i Nebevi hariç...
Oraya asla müsade etmiyorlar ama ben görmedim bilmiyorum,
İsmail BİÇER merhumun Kabe'de ezan okuduğunu duymuştum ama doğrulatamadım...
Oralarda müsade etmiyorlar...

İlim Talebesi

Yasaklı
Görevli gittiğimiz de ben, sen, o görevli imam arkadaşlar, imamdan müsade istiyor ezan okuyor ve müezinlik yapıyorlar, yapıyoruz...
Kabe ve Mescid'i Nebevi hariç...
Oraya asla müsade etmiyorlar ama ben görmedim bilmiyorum,
İsmail BİÇER merhumun Kabe'de ezan okuduğunu duymuştum ama doğrulatamadım...
Oralarda müsade etmiyorlar...

Meslek nedir?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
​657 Devlet Memuru... (Orta kuşak ya da orta direk...)

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
ya imam olduğunu sen söyle, yada ben söyleyeceğim imam olduğunu...:)

Ahir zamanda imam olsan ne olucak?İmansız imamlar çok.Bunlar Hz.Mehdi(a.s) bile karşı çıkacaklar.

Işidi destekleyen imam?15 yaşındaki çocukları astılar,kimilerini çarmağa gerdiler,oy kullanan yaşlıların parmaklarını kestiler,türbeleri yıktılar,çocukları kaçırıyorlar,zihinlerini bulandırıyorlar,zalimlikle vehhabilik saçmalıklarını onlara öğretiyorlar.
Müslümanları öldürmeyi helal sayıyorlar.Tasavvufa düşmanlar,mürşidlere,şeyhlere müşrik diyorlar aslında kendileri müşriktir.Peşinden gittikleri imamlar haricinde hiçbir islam alimini kabul etmiyorlar.Çocukları asker yapmışlar camilerde silah eğitimi veriyorlar.
Haddi kimler aştı?Nefs eğitimi yapanlara müşrik diyorlar fakat nefs putlarına taptıklarından habersizler.Her türlü zalimliği,zorbalığı yapıyorlar.İslamın değerini düşürüyorlar.Müslüman müslümanı öldürür mü?
Şefaati zaten inkar ediyorlar.Peygamber Efendimiz(s.a.v) değerini düşürmeye uğraşıyorlar.

Her türlü şeytanlığı yaptılar.Hepsini onları destekleyenleride Allah'a havale ediyoruz.Allah zalimleri sevmez.Kullarda zalimleri sevmez.

IŞİD Mes'elesi...
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151780-IŞİD-Mes-elesi&p=1529388&highlight=#post1529388