Yeni Google Güvenlik Sistemi

Meryem

Komplike
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Tepkime puanı
759
Puanları
0
Yaş
36
Konum
İstanbul
Popüler arama motoru Google kullanıcılarının güvenliği için yeni bir sisteme geçmeye hazırlanıyor. Bakın bundan sonra Google ağına kullanıcı girişi yapmak için neler gerekecek?

Sanal güvenliğin önemi her geçen gün daha da artıyor. Tüketiciler ve firmalar genelde bilgisayar güvenliğini ön planda tutarken madalyonun öteki yüzündeki sorunları unutuyor.

Google gibi ücretsiz hizmet sunan sitelerde bulunan hesapların kırılması doğru kişilerin elinde büyük felaketlere dönüşebilir.
İnsanların e-postalarını ele geçiren hacker'lar bu kişilerin adlarının vereceği güveni kullanarak listede bulunan diğer kullanıcılardan para bile isteyebilir.


Google'ın Yeni Sistemi Nasıl İşleyecek?

google1297426681.jpg


Google yeni ekranın nasıl çalıştığını ek fotoğrafla gösterdi
İnternet devi Google bir süredir bu tarz sorunları çözecek sistemler üzerine yoğunlaşmaştı. Aylardır süren araştırma sonucunda şirketin güvenlik bölümü en uygun çözümü halka tanıttı.

Firmanın yürürlüğe sokacağı yeni nesil login (üye girişi) ekranında artık sadece şifre ve kullanıcı adı sorulmayacak. Yeni sistem her bilgisayar için özel bir yetki kodu atayacak.

Kullanıcı ise kimliğini doğrulayacak bu kodu her bilgisayar için girmek zorunda kalacak. Yeni sistemde isterse kullanıcı kodu ayda bir olarak da girmeyi tercih erdebiliecek.


Kaynak
 
Üst