YENİ C.BAŞKANI ADAYIMIZI Ekmel Bey i Tanıyalım TANIMADAN TENKİT ETMEK Belki ahiretimizi zedeler.

agbi

Yasaklı
YENİ C.BAŞKANI ADAYIMIZI Ekmel Bey i Tanıyalım TANIMADAN TENKİT ETMEK Belki ahiretimizi zedeler.

CHP ve MHP Türk Milletine ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar!

Atatürk'ün partisi 90 yılın tüm ihanetlerinin doruğunda.. Allah seni kahretsin!

rabita.jpg

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun "Gezi'ye Nasıl Bakıyor?" sorusuna cevabı (Cumhuriyet Gazetesi)

Ekmeleddin İhsanoğlu Halk TV'de istifa getirdi!

TÜRK MİLLETİ EKMELEDDİN'E VİZE VERMEYECEK: Ekmeleddin İhsanoğlu; Abdullah Gül, Tayyip, Fethullah ve Müslüman Kardeşlerin MÜNAFIK KARDEŞİ!

Cumhuriyeti koruyacak bir Yürekli kişi yok mu?

CHP NİN YOKLAMA YAPMADAN ADAY AÇIKLAMASI REZALETİN DANİSKASIDIR,BU NE KÜSTAHLIK?

"Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak" mı demeli (!) Koca ülkede bir tane ATATÜRKçü CB adayı çıkmaz mı ?

Eklemeddin İhsanoğlu yapılan bir röpörtajında son 20 yılda islam aleminin gördüğü "en büyük lider Erdoğan"dır demişti."

Benim bildiğim İhsanoğlu Erdoğan'ın iyi dostu ve onun adayı olarak İKÖ genel sekreterliğine seçilmişti!

KAYNAK :
http://www.dunya48.com/siyaset/siya...sanoglu-kimdir-halkimiz-hakkinda-ne-dusunuyor

agbi

Yasaklı
Ekmeleddin İhsanoğlu (d. 26 Aralık 1943, Kahire), Türk bilim tarihi profesörü, akademisyen, diplomat ve yazardır.[1]

Türk kültürü, İslam dünyası ve Batı dünyası ilişkileri ve Türk-Arap ilişkileri hakkında değişik dillerde çok sayıda eseri vardır. Bilim ve eğitim tarihine katkı ve hizmetlerinden dolayı birçok ödülün yanı sıra Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibidir.

2004 ve 2014 yılları arasında Birleşmiş Milletler'den sonra ikinci büyük uluslararası örgüt olan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın genel sekreterliğini sürdürmüştür.

Yaşam öyküsü[değiştir | kaynağı değiştir]
26 aralık 1943'te Kahire'de doğdu. Babası Yozgatlı müderris İhsan Efendi, annesi Rodoslu bir Türk ailenin kızı olan Seniye Hanım'dır.[4][5] İhsan Efendi, eğitim için 1924’te geldiği Mısır’a yerleşmiş ve 1951’de Ayn Şems Üniversitesi Şarkiyat Bölümü Türk Dili ve Edebiyatı Kürsüsü’nü kurmuştu.

Ekmeleddin İhsanoğlu, Mısır'da Hıdiviye Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ayn Şems Üniversitesi Fen Fakültesi'nde yükseköğrenim gördü. Öğrenciliği sırasında Kahire Milli Kütüphanesi'nde Türkçe yazma ve basma kitapların kataloglamasında çalıştı.[4] 1966’da Fen Fakültesi’nden mezun oldu ve El-Ezher Üniversitesi'nde akademik hayata başladı. Yüksek lisansı sırasında El Ezher Üniversitesi'nde asistanlık ve Ayn Şems Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı okutmanlığı yaptı. Bilim tarihi çalışmalarının yanı sıra Hamid, Tevfik Fikret, Mehmet Akif, Yahya Kemal, Necip Fazıl, Nazım Hikmet gibi şairlerin eserlerini Arapça’ya çevirerek Türk kültürünü Araplar’a tanıtmaya çalıştı;[4] Türk yazarlarından hikayeler içeren bir antoloji hazırladı (1970).

1970 yılında Türkiye'ye geldi ve Ankara Üniversitesi'nde göreve başladı. 1972'de eczacı Füsun Bilgiç ile evlendi, üç çocuk sahibi oldu. 1974'te Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi'nde doktorasını tamamladıktan sonra, İngiltere'de Exeter Üniversitesi'nde doktora-sonrası çalışmalar yaptı.

1980 yılında İslam İşbirliği Örgütü'nün tavsiyesi ile İstanbul’da kurulan İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA)’nin başkanlığına getirildi. Bu görevi 25 yıl sürdürdü. IRCIA bünyesinde Türk ve İslam kültürü konusunda büyük bir ihtisas kütüphanesi ve arşivi kurulmasına öncülük etti.[4]

1984'te İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’ne girerek profesör oldu. Bu üniversitede Bilim Tarihi Anabilim Dalı’nı kurdu. Üniversite ve IRCICA’daki görevlerinin yanı sıra Türk Bilim Tarihi Kurumu'nun başkanlığı ve İstanbul Üniversitesi Bilim Tarihi Müze ve Dokümantasyon Merkezi müdürlüğü görevlerinde bulundu.

İslam İşbirliği Teşkilatı genel sekreterliği[değiştir | kaynağı değiştir]
İhsanoğlu, 14-16 Haziran 2004’te İstanbul’da düzenlenen İslam Konferansı Örgütü (sonradan İslam İşbirliği Teşkilatı adını almıştır) 31. Dışişleri Bakanları Toplantısında, Genel Sekreterlik için Türkiye’nin adayı olarak gösterildi. Malezya ve Bangladeş ile genel sekreterlik için yarışan İhsanoğlu, 5 Haziran 2004′te Genel Sekreterliğine seçildi. Örgütün seçimle gelen ilk genel sekreteri ve ilk Türk genel sekreteri oldu; görevi 1 Ocak 2005’te devraldı.[6] Görev süresi, 18-20 Haziran 2008 tarihlerinde Kampala’da düzenlenen 35. Dışişleri Bakanları Konseyi’nde 5 yıllık bir süre için uzatıldı.

İhsanoğlu, genel sekreterlik görevini Cidde'de düzenlenen törenle 30 Aralık 2013′te Suudi Arabistanlı İyad Medeni’ye devretti.[7]

Yeni Yüzyılda İslam Dünyası, 2013
İslam Kültürü Çeşitli Konuları ile İslam’da Kültür ve Bilgi Cilt: 5, 2008
Osmanlı Tıbbi Bilimler Literatürü Tarihi (4 Cilt), 2008
Mısır’da Türkler ve Kültürel Mirasları: Mehmed Ali Paşa Günümüze Basılı Türk Kültürü Bibliyografyası ve Bir Değerlendirme, 2006
Osmanlı Tabii ve Tatbiki Bilimler Literatürü Tarihi: 1 - 2 Cilt, 2006
Osmanlıca Tıp Terimleri Sözlüğü, 2004
Osmanlı Askerlik Literatürü Tarihi, I - II Cilt, 2004
Osmanlılar ve Bilim, 2003
Mushrabiyya And Stucco Colored Glass in The Muslim World (Arapça), 2002
Osmanlı Coğrafya Literatürü Tarihi, 1 - 2, 2000
Suriye’de Modern Osmanlı Sağlık Müesseseleri, Hastahaneler ve Şam Tıp Fakültesi, 1999
Osmanlı Matematik Literatürü Tarihi, 1-2, 1999
The West And Islam (Towards a Dialogue), 1999
Büyük Cihaddan Frenk Fodulluğuna, 1996
Istanbul: A Glimpse into the Past, 1987

hsanoğlu Altın Madalyası[değiştir | kaynağı değiştir]
Üyesi olduğu ve 2001-2005 arasında başkanlığını yaptığı Uluslararası Bilim Tarihi ve Felsefesi Kurumu (ICHSTM), 2007 yılı sonunda aldığı bir kararla, dört yılda bir bilim tarihi ve felsefesi alanlarında yapılacak doktora tezleri arasında yapılacak değerlendirme sonucu seçilen bir eseri bir “Uluslararası İhsanoğlu Altın Madalyası” adı altında ödüllendirmeye karar vermiştir.[12]

Madalya, 2009 yılında Budapeşte’de 23. Uluslararası Bilim Tarihi ve Teknoloji Kongresi sonunda Astronomi Tarihi tezi nedeniyle Dr. Jose Bellver Martinez’e;[13]; 2013 yılında İngiltere’nin Manchester kentinde 24. Uluslararası Bilim Tarihi ve Teknoloji Kongresi sonunda düzenlenen törenle İslam bilimi tarihinde astronomi üzerine yaptığı çalışma nedeniyle Marc Oliveras Busquets’a takdim edildi.[14]

Milletlerarası Dokuzuncu Hat Yarışması[değiştir | kaynağı değiştir]
İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) tarafından 1986'dan bu yana her yıl farklı bir hat üstadının adına düzenlenen Milletlerarası Hat Yarışması'nın dokuzuncusu, hat sanatını canlandırma ve geliştirme yönünde sağladığı kalıcı üstün katkıları nedeniyle Ekmeleddin İhsanoğlu adına düzenlenmiştir.[15]

Fahri profesörlük ve doktora unvanları[değiştir | kaynağı değiştir]
1994 Mimar Sinan Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
1996 Dowling College, Long Island, New York, ABD
2000 Azerbaycan Millî İlimler Akademisi, Bakü, Azerbaycan
2001 Sofya Üniversitesi, Bulgaristan
2001 Saraybosna Üniversitesi, Bosna-Hersek
2004 Tataristan Bilimler Akademisi Tarih Enstitüsü, Tataristan Cumhuriyeti
2006 Padua Üniversitesi, İtalya
2006 Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü (MGIMO)
2007 Uluslararası İslam Üniversitesi, İslamabad, Pakistan
2007 Exeter Üniversitesi, İngiltere
2008 Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
2008 Uganda İslam Üniversitesi, Mbale, Uganda
2008 Uşak Üniversitesi, Uşak, Türkiye
2009 Teknoloji İslam Üniversitesi, Dakka, Bangladeş
2010 Başkurt Devlet Pedagoji Üniversitesi, Başkurdistan, Rusya (Fahri profesörlük)
2010 Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi, Selangor, Malezya
2011 Bişkek Beşeri Bilimler Üniversitesi, Kırgızistan
2011 Bozok Üniversitesi, Yozgat
2012 İstanbul Üniversitesi, İstanbul
2013 Ayn Şems Üniversitesi, Kahire, Mısır
2013 EastWest Enstitüsü, Washington DC, ABD
2014 Lefke Avrupa Üniversitesi, Lefke, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
@Dua Nur iyi okuda AKLINC Tİİ aldığın bu şahsiyetin yanınde başta ben ve sen olmak üzere koy ve değerlendir bakalım.

EVET Ne dersin @Erdem veya @Enes ben bukadarını bilmiyordum.

EKMEL BEY in varlığı Başta PERİNÇEK gibilerin ayarını bozdu bir ara Emine TARHAN ı CHP içinde ADAY GÖSTERDİLER ve sizler SİYASİ TARAFGİRLİK neticesi bu kişi yi Başta Dua Nur olmak üzere ACIMASIZCA ELEŞTİRİYORSUNUZ

Enes

İhvan Forum Üye
Bu kadar kariyer bir masumun feryadına cevap vermeye yetmiyor mu?

Senin baskanin sana ve kankaniz chp-mhp-israile yarar.

Gec efendi geç.

Senin kiblen Pensilvanya olmasa "siyasi tarafgir" gibi saçma sapan laflarin azıcık anlamlı olurdu.

agbi

Yasaklı

Gec efendi geç.

Senin kiblen Pensilvanya olmasa "siyasi tarafgir" gibi saçma sapan laflarin azıcık anlamlı olurdu.
@Enes demişsin ki Bu kadar kariyer bir masumun feryadına cevap vermeye yetmiyor mu? Açarmısın anlamadım.BURDA YENİ C.BAŞKANI ADAYINI KONUŞUYORUZ Sahip olduğu ilmi konuşuyoruz.Bu konu hakkında görüşleriniz ?

TEK PARTİ ZULMÜNDEN KAÇTI

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Mısır’da başlayan hayatı, Cumhuriyet’in kuruluşuna dayanıyor. Babası Yozgatlı İhsan Efendi, Yozgat’ta başladığı eğitim hayatı sürerken, hilafetin kaldırılması, Tekke ve Zaviyelirin kapatılması, Tevhid-i Tedrisat’ın yürürlüğe konulması ile birlikte Mısır’a iltica eden alimlerden olmuştu.

1924 yılında gittiği Mısır’da El Ezher Üniversitesi’ne kayıt oldu. İhsan Efendi ile birlikte Mısır’a gidenler arasında nedeniyle Mısır’da sürdürdüğü hayatı sırasında 1943 yılında Kahire’de dünyaya gelen İhsanoğlu, babasının Şarkiyat Bölümü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kurduğu Ayn Şems Üniversitesi’nin Fen Fakültesi’nden mezun oldu. Sonra El Ezher Üniversitesi’nde akademik yaşamına başladı.

ekmeleddin_ozel.png

Ali Ulvi Kurucu Hoca şöyle anlatmış:
Türkiye’deki baskı sonucu 1924’te Mısır’a hicret eden Ekmeleddin İhsanoğlu’nun babası Yozgatlı İhsan Efendi’yle alakalı bir hatırayı merhum Ali Ulvi Kurucu Hoca şöyle anlatmıştı: “Bir bayramdı. Arkadaşlarla hocanın (İhsan Efendi) evine gitmiştik. Memleket, millet meseleleri konuştuk. Aramızda, sonraları Diyanet’te üst düzey vazife almış, Hamdi Kasapoğlu adında bir öğrenci de vardı. Söz memleketten açılınca o da, biraz şakaya vurarak, ‘İnşallah memlekete döndüğümde, ‘şapka haramdır’ diyenlere karşı, ben iki şapka giyeceğim.’ dedi. Kasapoğlu’nun yarı şaka yarı ciddi söylediği bu lafları İhsan Efendi ciddiye aldı ve; “Sus ulan, sahtekâr! Şakanın da bir haddi, sınırı var. İki şapka giyip de memlekete ne kazandıracaksın. Millet senin yüzüne tükürür! Millet, başına geçenlerin hıyanetleri yüzünden şimdi şaşkın ve üzgündür. Bu günler geçecek, biraz kendini toplasın, bak neler olur!”

EVET ENES Yeni Cum.Baş adayı için düşüncelerin.

Yetim

Kısıtlı Erişim

Gec efendi geç.

Zaten bu zamanda bu kadar ULUSLARARASI kariyeri ancak SİONİSTLERİN destekledikleri yaparlar

Sionist denilince akla algı olarak ne geliyor acaba bu çok önemli hani şu mazlumların kanları nehir gibi akıyorya vatanları talan ediliyorya hah işte sionistler insanlara o insanlardan gözükerek sonra o en büyük düşmanlığı yaparlar kanda akıtrlar vatanınıda parçalar hemde senden sandığın adamlarla Mısır bir örnek SİSİ...

BU EKO SİSİYİ BANA ÇOK ANDIRYOR ....

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ekmek dede git evine otur, daha fazla madara olma, senden hiç bişicik olmaz:))))

Yetim

Kısıtlı Erişim
TEK PARTİ ZULMÜNDEN KAÇTI

Demekki bu eko nun dedesi hainmiş tek part zülmünden kaçmış niye bizim dedelerimiz kaçmamış ?

ayrıca o kadar oanlı şehzadesi srgün edildi avrupaya bu kadar kariyer ve destek görmedi Eko görüyor

Hem bizim dedelrimiz kaçmamış biz niye ç.başkanı adaylığına layık görülmüyoruz

dahası bitmedi madem dedesi tek parti döneminden kaçmış o zaman eko dedesine ihanet etmiş dedesine tek partili dönemde zlüm edenlerin Chp nin ç. başkanı adayı oluyo dedesine ihanet eden millete neler etmez...

Yetim

Kısıtlı Erişim
Ali Ulvi Kurucu Hoca şöyle anlatmıştı:

EVET ENES Yeni Cum.Baş adayı için düşüncelerin.

Ali ulvi kurucunun sözlerine itibar edilmez hem sultan vahdettin hazretlerini k.atatürkle işbirliği içerisine girdi diyen mustafa sabriyi övecek hemde o fikri (iftirayı )benimseyecek.hemde a.u.kurucuya itibar olacak yok öyle dava ..

dostluk

Kıdemli Üye
isterse iyi olsun ..yarissinlar iste..sayin erdogan siyasetle yogrulmus tecrubeli..musluman bir basbakan adayi..simdiye kadar gelen cumhurbaskanlarindan en iyilerinden bir tanesi..

Yarissinlarda bunlar yani muhallefet cirkeflik yapiyor neymis esit degil neymis hirsiz neymis harami..kalles muhalledet..

salimabi

Kısıtlı Erişim
şu an itibariyle Türkiye de yapılacak siyasi yartış hangisi olursa olsun Tayyibi alt edecek bir adam yoktur, bunu siyasi sevgimden söylemiyorum, varsa aksini iddia eden buyursun

cemaliii

Kıdemli Üye
.musluman bir basbakan adayi.

Yarissinlarda bunlar yani muhallefet cirkeflik yapiyor neymis esit degil neymis hirsiz neymis harami..kalles muhalledet..

senin şu sözünde çirkefliğin alasıdır.müslüman adaymış.sanki öncekiler hristiyandı.

dostluk

Kıdemli Üye

senin şu sözünde çirkefliğin alasıdır.müslüman adaymış.sanki öncekiler hristiyandı.
Illa tersten anlamayin sunu..muhafazakar diyelim..

Yanlis anlasildimsa kirdimsa ozur dilerim..tabiki muslumanim diyen heekez muslumandir..musluman insanlarin hepsi dindar degildir ama..

bakin ekmeleddine chp dende cok red geldi..ama care yok diye gittiler dindarlara yakin bir aday buldular ..ataturk dusmani dergis ile bile baglantilarini cikardilar..

Bak ben size ne diyecegim ekeml bey bile kazansa ben uzulmem..sonucta chp li degil..

Ama esas siz yani ekmel beyi asay gosterenler uzulecek sebebi ise bie cok partinin birleserwk tek bir adama ve partiye karsi kazanamamasi muhallefetin yuz karasi olacak..

Gercekci olun allah askina..

ihvanistanbul

AkhenAton
Ekmeleddin beyi tenkid eden yok sanırım çünkü halk tarafından bilinen bir icraatı/sözü yok.

agbi

Yasaklı

Gec efendi geç.

@Enes Bey

Bu mesajınızı okuyunca gerçekten şaşırdım Konu Yeni C.Başkanı adayının kim olduğu dur EĞER Düşünce yapınıza uymuyan var ise en doğal hakkınız olan bu aday için NEGATİV DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ.

TEŞBİH te hata olmaz derler KIBLE konusu İKİMİZİN de kıblesi bellidir ama konuda KIBLE TANIMINIZI birde kendinize yapsanız O zaman sizinde haşa kıbleniz AK parti.

İSRAİL DEDİNİZ ŞUAN İSRAİL savaş uçaklarının yakıtı ? Hangi ülke imal ediyor ? ___ ONE MİNUTE den sonra araştırın İSRAİL ile TİCARİ ilişkilerimizi ?? DEMEK DEMEK değildir DEMEK DEDİKLERİNİ YAŞAMA GEÇİRMEKTİR.

EVET BEKLİYORUM Yeni C.Başkanımız hakkında şahsı ile ilgili görüşleriniz.

Yetim

Kısıtlı Erişim
@Enes Bey

İSRAİL DEDİNİZ ŞUAN İSRAİL savaş uçaklarının yakıtı ? Hangi ülke imal ediyor ? ___ ONE MİNUTE den sonra araştırın İSRAİL ile TİCARİ ilişkilerimizi ?? DEMEK DEMEK değildir DEMEK DEDİKLERİNİ YAŞAMA GEÇİRMEKTİR.

EVET BEKLİYORUM Yeni C.Başkanımız hakkında şahsı ile ilgili görüşleriniz.

Olsun sen feto solarak o nların eteğinin altna girmişsin Başbaşakanda ONE MİNUTE Dedi İsrail normalde ipleri koparması lazmdı LAKİN İSRAİL KORKUDAN TÜRKİYE İLE İLİŞKİSİNİ KOPARAMAMIŞ DEMEK ...TIPKI OSMANLI ZAMANNDAKİ GİBİ ...KAFİR ARTIK OSMANLINN BOYUNUDURUĞU ALTINA GİRECEK ...

Ayrıca SİZ FETO Ş CULAR ZATEN İSRAİLİ OTORİTE TANIMIYORMUSUNUZ Kİ TANIYORSUNUZ EEEE ZORUNUZA GİDEN NE ESKİDEN İKMİZDE ETEK ALTINDAYDIK BAŞBAKAN SIYRILDI

BİZ TEK KALDIK İSRAİLİN ETEĞİ ALTINDA GECE GÜNDÜZ İSRAİL SIRTIMIZDAN ÜSTÜMÜZDEN İNMİYOR AGIR GELİYOR FENA BAĞIRTIRIYORLAR BİZİ TEK BAŞINA İSRAİLİ İDARE ETMEK ÇOK ZORMUŞ DEMEYEMİ GETİRİYORSUNUZ LAFI....

agbi

Yasaklı
Olsun sen feto solarak o nların eteğinin altna girmişsin Başbaşakanda ONE MİNUTE Dedi İsrail normalde ipleri koparması lazmdı LAKİN İSRAİL KORKUDAN TÜRKİYE İLE İLİŞKİSİNİ KOPARAMAMIŞ DEMEK ...TIPKI OSMANLI ZAMANNDAKİ GİBİ ...KAFİR ARTIK OSMANLINN BOYUNUDURUĞU ALTINA GİRECEK ...

Ayrıca SİZ FETO Ş CULAR ZATEN İSRAİLİ OTORİTE TANIMIYORMUSUNUZ Kİ TANIYORSUNUZ EEEE ZORUNUZA GİDEN NE ESKİDEN İKMİZDE ETEK ALTINDAYDIK BAŞBAKAN SIYRILDI TEK KALDIK AGIR GELİYOR TEK BAŞINA İSRAİLİ İDARE ETMEK DEMEYEMİ GETİRİYORSUNUZ....

Siz Enes in başka bir üye adımısınız yoksa Enes misiniz yoksa kendini Enes zannedenlerdenmisiniz ?

Yetim

Kısıtlı Erişim
Fetoş ve Türkiyenin sisisi olmaya aday "eko" E.ihçsanoğlu hayda baş mustafa islamoğu insanlık için vatan için çok tehlikeliler

Yetim

Kısıtlı Erişim
Siz Enes in başka bir üye adımısınız yoksa Enes misiniz yoksa kendini Enes zannedenlerdenmisiniz ?

Çok zekisin bu zekaya vatikanda vaftiz olmayamı yoksa israilde kan içmeyemi borçlusunuz ?