Yeni Bir İslami Televizyon Dizisi Ağazade

kodoo

Asistan
Siz yazıları nasıl okuyor ve anlıyorsunuz bilmiyorum ama ben sapık olduğuma dair bir iddia okumadım yoksa cevabım farklı olurdu.

Savunmak da tabii usuli şiileri, sufileri, sünnileri birbirlerine karşı yanlış anlamalarını düzelterek savunurum. Aynısını yapmasını tüm mezhep ve meşrepten Müslümanlara tavsiye ederim.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Siz yazıları nasıl okuyor ve anlıyorsunuz bilmiyorum ama ben sapık olduğuma dair bir iddia okumadım yoksa cevabım farklı olurdu.

Savunmak da tabii usuli şiileri, sufileri, sünnileri birbirlerine karşı yanlış anlamalarını düzelterek savunurum. Aynısını yapmasını tüm mezhep ve meşrepten Müslümanlara tavsiye ederim.

Iyi hadi bakalim ?

uzAyli

İhvan Forum Üye

Size katılıyorum, bozuk bi itikadı savundugunuzu da düşünmedim yazınsal algı diyelim bitirelim tavsiye için teşekkürler ben izlerim inş:)

kodoo

Asistan
Yine yanlış anlaşılma var. Hayır, ben bozuk bir itikadı savunmuyorum. Ortada bozuk bir itikad yok diyorum.
Sünnilerin şiileri, Şiilerin de sünnileri okumaları yanlış. İki grup da birbirlerini aşırı olan azınlıklar (vahhabiler ve ahbariler) üzerinden yanlış tanıyor.
Yoksa şii ve sünnilerin inançlarında ortak meseleler fazla. Ayrılıklar az. Ayrı görüşler de İman ve İslamın şartları arasında değil.
Bu yüzden büyütmemek gerekir. İçtihat meselesi bunlar.
Bunu söylüyorum.

uzAyli

İhvan Forum Üye
O arabayla güzelim kızı nasıl preslediler vicdansizlar yea :( ölen gerçek manali düğündeki sahte he , ne güzel sevindiydim bi an kızı görünce ikizi var demek ki dedim . Bu hamid yine bizim hafız hamid bi kerede birini öldürmeyin yea :) Nima nın tutuklanmasindan itibaren alt yazı yok gıcık oldum :) izlerim inş

uzAyli

İhvan Forum Üye
Son 4 dk tercüme etmiyollar beni delirtmek için mi yea ,2nci bölümü de izledim . Baba ekibinin nerdeyse tamamı burda babayı 32 de bırakıp bunu çekmişler ama çok güzel çekmişler beğendim :)

kodoo

Asistan
Telif hakkı uyarısı üzerine dizinin Mihrap TV'den kaldırılmasının ardından biz kendi sitemize ekledik. Buyurunuz: Ağazade Dizisi

spesifik

آزادی قید و بند
Çok farklı bir konsept olmuş yahu
yani iran sahasında devrim yapmış resmen
3. bölümü anca izleyebildim =)

zihnin balık ağı gibidir ne kadar büyütürsen o kadar çok balık yakalarsın
korkularından kurtulmadıkça korkularının esiri olursun
Yerdeyken gökdelenin yirminci katına bakmak için yukarı bakmalısın
başını yukarı kaldırmalısın çünkü bina yüksek
ama yirminci kata kırkıncı kattan bakarsan aşağı bakman gerekir çünkü
yirmi kat küçülmüştür.
insanlar zihinlerinin dünyaya kaçıncı kattan baktığına kendileri karar verirler =)

spesifik

آزادی قید و بند
Kuranda firavundan kamandan nemruttan bahsediliyor diye çöpe mi atalım
Film güzelse banane akidesinden iran 'ın suçu ne
Komiksiniz gerçekten
Atomu parçalamaktan zor cidden ön yargılar
Allahtan git iranda yaşa demedin sağol =)

ihvanistanbul

AkhenAton
Sana iki laf söyledik kendince yüzümüze vuruyorsun adamlar peygamberinin hanımına sovmusler hiç muhabbetini eksiltmiyorsun. Senden daha mı kiymetsiz peygamberinin hanimi?!

spesifik

آزادی قید و بند
Kalbimimi açıp baktın da zanda bulunuyorsun?
Kendini serinletmeye devam et ihvan
Senin kadar bilgim yok iran hakkında
Çünkü ilgilenmiyorum

kodoo

Asistan
İran'a muhabbet kalbe şifadır aslında.
Günümüz İranlılarını Allah (svt) övmüştür Maide 54'te. Peygamber (asm) övmüştür; süreyya hadisinde.
Birilerinin yersiz eleştirmeleri onları değersiz kılmaz gözümüzde.
Hele Amerikan-Türk film-dizileri için başlıklar açan, tavsiye eden "Ama Hollywoodlular Allah'a, Peygambere sövüyorlar" demeyi düşünmeyen kimselerin eleştrisi ne kadar değerlidir bilinmez.
Kur'an yakan, Peygambere küfreden Amerikalı ateist kafirlerin film ve dizilerini bol bol izleyen, ve daha kötüsü İslami bir sitede öneren bu kimseler; iş İran filmlerine gelince sünni ilan ediyorlar kendilerini. İran'ın şiicilik yaptığını savunuyorlar. O yüzden izlenilmezmiş diyorlar, izlemeden haram ilan ediyorlar. Ama Amerikan dizileri sünni oluyor gözlerinde?
Estağfurullah.
Neyse.. Başta şunu bilmeliyiz.
İran İslam İnkılabında sünnilerin mukaddeslerine lanet okumak, sövmek haramdır. Taklit merciileri (Ayetullahlar diye bildiğiniz kimseler) bu tür şeyleri haram ilan etmiştir. Aksine göre davranan birkaç kişi ve grup illa ki çıkmaktadır ama onlar da fitne çıkarmak sebebi ile hapse atılır. Sadık Şirazi adlı şahıs ve saz ekibi bu türdendir. İran'da ve Kuveyt'te şiiler arasında barınamayan bu grup İngiltere'ye sığınmış, İngiltere fitne çıkarmaları için onlara uydu kanalları bile vermiştir. İran'da bu gibi kimseler İNGİLİZ ŞİİLERİ olarak adlandırılmaktadır. Bu İngiliz Şiileri, İngiltere Kraliçesi için ehli beyttendir deyip kraliçeyi överken, direniş ekseninin sünni ve şiilerine (İran, Filistin, Lübnan, Yemen..) lanet okuyup dururlar. Sünnilerin mukaddesatına hakaret ettikleri gibi; İslam Birliğini savunan İranlı şii ayetullahlara da sövüp sayarlar. Ancak şiilerin çoğunluğu bunlardan ve yaptıklarından uzaktır. Şiilerin ekserisi; Ayetullah il Uzma denen taklit merciilerini takip eder. Etmeleri gerekir. Ve sünnilerin mukaddesatına saygı göstermeleri. Aksi taktirde şii olamazlar zaten. Çünkü taklid (nasıl ki sünnilerde mezhep imamları taklit edilir, şiilerde de canlı, yaşayan günümüz Ayetullahlarından birinin seçilip taklit edilmesi gerekir) şii olmanın şartlarındandır.

Arapça veya İngilizceniz varsa şu bir dakikalık klip faydalı olacaktır:

Ya da iki dakikalık şu video:

Ama isterseniz ben tercüme ederim.

Hülasa; özellikle İngiliz destekli birkaç ahbari kişinin yaptığı iş, tüm şiilere mal edilemez.
Keza Amerika-İsrail destekli birkaç vahhabi rejimin yaptığı iş de tüm sünnilere mal edilemez.
Ama siz boşverin bunları. Sövüyor deyip sövmek dururken.. Yıkmak kolayken yapmak niye?
Sünni(?) Hollywood filmlerini dizilerini izleyip Müslümanlara önermeye devam.
Sonuçta sahabelere kötü bakmıyorlar Amerikalılar. Hz Muhammed'e küfrediyorlar. Ne önemi var???
Haşa.. Haşa.. Haşa..

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Kalbimimi açıp baktın da zanda bulunuyorsun?
Kendini serinletmeye devam et ihvan
Senin kadar bilgim yok iran hakkında
Çünkü ilgilenmiyorum
ilgilenmiyorsan itiraz etmemen lazım. Sen şianın hz. aişe, hz. ebubekir ve hz. ömer hakkındaki iddialarını hiç mi duymadın?