Yeni Bir İslami Televizyon Dizisi Ağazade

kodoo

Asistan
Aghazadeh-S01-E04.jpg

Pedar Dizisini izleyip beğenenlere müjde!
İranlı yönetmen Behrang Tevfiki'den yeni bir İslami televizyon dizisi daha; Aghazadeh Dizisi
7 Ağustos tarihinde başlayıp her Cuma bir bölüm yayımlanacaktır. Kaçırmayın derim

İzleme sayfası: AĞAZADE DİZİSİ İZLE

uzAyli

İhvan Forum Üye
Iranlilarin yaptigi filim mi izlenir ?

kodoo

Asistan
Aslında başkalarının yaptığı filmler mi izlenir? :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Kendimiz çevirelim mi demek istedi öyle anladım :) bilim kurgu izliyoz nie iran yapımı izlemeyelim hem bilgi sahibi oluyoruz onlar hakkında kültürlerini filme yansıtıyorlar:)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Kendimiz çevirelim mi demek istedi öyle anladım :) bilim kurgu izliyoz nie iran yapımı izlemeyelim hem bilgi sahibi oluyoruz onlar hakkında kültürlerini filme yansıtıyorlar:)
Iranlilar sapik bi zihniyete sahip ondan dedim ?

kodoo

Asistan
İranlılar sizden bizden sağlam merak etmeyin gardeşim.
Amerikan-Hint ve sözde Türk ama özde Hollywood kopyası olan ahlaksız filmleri izlemek yerine onları izlemenizi öneririm.
Sitem yeni kaynak com da birçok İran filmi var. Tercüme ettim. Bakabilirsiniz.

uzAyli

İhvan Forum Üye
İranlılar sizden bizden sağlam merak etmeyin gardeşim.
Amerikan-Hint ve sözde Türk ama özde Hollywood kopyası olan ahlaksız filmleri izlemek yerine onları izlemenizi öneririm.
Sitem yeni kaynak com da birçok İran filmi var. Tetcüme ettim. Bakabilirsiniz.
Demekki sende onlarin itikatina sahipsin.bukdr savunduguna göre

uzAyli

İhvan Forum Üye
Sapiklar tabi. Hz ebubekire hz ayseye iftira atan kötü söz söylenin filmlerini izlemem
Sapıklık başka bir şey, peygamberde Hz Aişe ye haksızlık yapmış mı diyelim ayet inmeseydi baba evine yollamıştı orda kalırdı, biz hüküm merciinde değiliz doğrular inancın yanlışlar sahislarindir sakin ol şampiyon :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Sapıklık başka bir şey, peygamberde Hz Aişe ye haksızlık yapmış mı diyelim ayet inmeseydi baba evine yollamıştı orda kalırdı, biz hüküm merciinde değiliz doğrular inancın yanlışlar sahislarindir sakin ol şampiyon :)

Iranlilar kadar fitneci bi millet varmi. Ben görmedim. Her pislik onlarda var.
Siz izleyin napalim ?

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hz Meryem çok güzeldi ayetlerden bağımsız değildi yine yeniden izlerim tabisi :) tmm sen izleme :)

kodoo

Asistan
Kimsenin o hazrata iftira attığı yok. Şiiler ikiye ayrılır. Usuli ve Ahbari diye. Ahbariler evet aşırı olanlardır. Sayıları azınlık olsa dahi yaptıkları şey yıkıcı olduğu ve mezhepler arası düşmanlık oluşturmak için İngilizler tarafından beslendikleri için onların sesini duyarız, videoları izletilir bize (bunlar şiiler arasında ne ise vahhabiler de sünniler arasında odur; aşırı, tekfirci, tefrikacı), bunlar yüzünden tüm şiileri öyle sanırsınız. Usuli şiiler ise şiilerin genelidir ve İran'da bunlar hakimdir. Ve çoğu İranlı olan bu taklit merciileri (Ayetullahlar) ehl-i sünnetin mukaddesatına hakaret etmeyi haram ilan etmiş ona göre fetva vermiştir. Bunları bilmek gerekir.

Asıl sorun ihvan forum'da o kadar Amerikan ve Hint gavurlarının film ve dizileri tanıtım yapılmışken kimsenin karşı çıkmaması. İş Müslümanlara gelince mezhepçilik yapılmasıdır. Halbuki ne Amerikalılar ne de Hindistanlılar sünnidir? Değil mi?

uzAyli

İhvan Forum Üye
Kimsenin o hazrata iftira attığı yok. Şiiler ikiye ayrılır. Usuli ve Ahbari diye. Ahbariler evet aşırı olanlardır. Sayıları azınlık olsa dahi yaptıkları şey yıkıcı olduğu ve mezhepler arası düşmanlık oluşturmak için İngilizler tarafından beslendikleri için onları duyar (bunlar şiiler arasında ne ise vahhabiler de sünniler arasında odur; aşırı, tekfirci, tefrikacı), bunlar yüzünden tüm şiileri öyle sanırsınız. Usuli şiiler ise şiilerin genelidir ve İran'da bunlar hakimdir. Ve çoğu İranlı olan bu taklit merciileri (Ayetullahlar) ehl-i sünnetin mukaddesatına hakaret etmeyi haram ilan etmiş ona göre fetva vermiştir. Bunları bilmek gerekir.

Asıl sorun ihvan forum'da o kadar Amerikan ve Hint gavurlarının film ve dizileri tanıtım yapılmışken kimsenin karşı çıkmaması. İş Müslümanlara gelince mezhepçilik yapılmasıdır. Halbuki ne Amerikalılar ne de Hindistanlılar sünnidir? Değil mi?
Ben o tür filmler izlenmesinede karsiyimki. Cogunlugu ahlak bozucu. Bilinc altimiza neler yerlestiriyolar filmler sayesinde.
Hepsinede karsiyim. Zaten film izlemem ben

uzAyli

İhvan Forum Üye
Seçici olmak ,uyanık olmak ,dikkatli olmak lâzım tabi ki @uzAyli film izlemesen ne çıkar yasalarla, sokakla gözümüze sokulan çok zehir var ,bireysel korunmanın toplumsal kurtuluşa etkisi çok az . Filmi indirip temizleyip izleyebilirsin ki iran filmlerinde tamamen fitne yok ,hasıl-ı saygı duyarım lâkin izleyene sapık demekte yanlış sanki :) Allah neslimizi korusun bizleri nefsimizle baş başa bırakmasın inş.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Seçici olmak ,uyanık olmak ,dikkatli olmak lâzım tabi ki @uzAyli film izlemesen ne çıkar yasalarla, sokakla gözümüze sokulan çok zehir var ,bireysel korunmanın toplumsal kurtuluşa etkisi çok az . Filmi indirip temizleyip izleyebilirsin ki iran filmlerinde tamamen fitne yok ,hasıl-ı saygı duyarım lâkin izleyene sapık demekte yanlış sanki :) Allah neslimizi korusun bizleri nefsimizle baş başa bırakmasın inş.

Ben izliyene sapik demedimki ?