Yeni Bir İslami Televizyon Dizisi Ağazade

kodoo

Asistan
İhvan Üyesi
Web sitesi
www.yenikaynak.com
Siz yazıları nasıl okuyor ve anlıyorsunuz bilmiyorum ama ben sapık olduğuma dair bir iddia okumadım yoksa cevabım farklı olurdu.

Savunmak da tabii usuli şiileri, sufileri, sünnileri birbirlerine karşı yanlış anlamalarını düzelterek savunurum. Aynısını yapmasını tüm mezhep ve meşrepten Müslümanlara tavsiye ederim.

uzAyli

Katılımcı Üye
İhvan Üyesi
Siz yazıları nasıl okuyor ve anlıyorsunuz bilmiyorum ama ben sapık olduğuma dair bir iddia okumadım yoksa cevabım farklı olurdu.

Savunmak da tabii usuli şiileri, sufileri, sünnileri birbirlerine karşı yanlış anlamalarını düzelterek savunurum. Aynısını yapmasını tüm mezhep ve meşrepten Müslümanlara tavsiye ederim.
Iyi hadi bakalim 😀

Yiğide

Profesör
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi

Size katılıyorum, bozuk bi itikadı savundugunuzu da düşünmedim yazınsal algı diyelim bitirelim tavsiye için teşekkürler ben izlerim inş:)

kodoo

Asistan
İhvan Üyesi
Web sitesi
www.yenikaynak.com
Yine yanlış anlaşılma var. Hayır, ben bozuk bir itikadı savunmuyorum. Ortada bozuk bir itikad yok diyorum.
Sünnilerin şiileri, Şiilerin de sünnileri okumaları yanlış. İki grup da birbirlerini aşırı olan azınlıklar (vahhabiler ve ahbariler) üzerinden yanlış tanıyor.
Yoksa şii ve sünnilerin inançlarında ortak meseleler fazla. Ayrılıklar az. Ayrı görüşler de İman ve İslamın şartları arasında değil.
Bu yüzden büyütmemek gerekir. İçtihat meselesi bunlar.
Bunu söylüyorum.