Yemek yapmayı biliyormusunuz?

yemek yapmayı biliyormusunuz?

• Evet çok iyi yemek yaparım

Oy: 36 55.4%
  • Karnımı doyuracak kadarını bilirim

Oy: 20 30.8%
  • bilirim ama yapmam

Oy: 5 7.7%
  • makarna yapmaktan bile acizim

Oy: 4 6.2%

• Kullanılan toplam oy
    65
  • Anket kapatılmış .

erarslan

Üye
benim aşçılık bonservisim bile var arkadaşlar.....

Turkbeyi

Ordinaryus
bende yemek yapiyorum guzel oluyor pratik cozumlerim oluyor yemeklerde :D guzel oluyor yemekde :p misal kendime özgü suboregim vardir kendim yapiyorum bir allahin kulu bayandan yardim almadan :D yiyenler parmaklarini yaninda yiyor neyse bu kadar enaniyet kafi

yemek yaparken stres atiyorum

selam ve dua ile

sır

Üye
yemek yapmanın bir sanat olduğunu düşünüyorum.... çok çok severim yemek yapmayı, misafir gelsin de yemek yapayım diye sabırsızlanırım hep :) yemek yiyen insanıda severim -- yaptıklarımı yesin diye -- .... mumkün olsa eğitimini almak isterdim, şimdilik babanne eğitimi yetiyor ... herkes aynı yemeği yapabilir ama her elden çıkan yemek aynı da olsa tadı farklı oluyor, çok ilginç...............

Turkbeyi

Ordinaryus
yemek yapmanın bir sanat olduğunu düşünüyorum.... çok çok severim yemek yapmayı, misafir gelsin de yemek yapayım diye sabırsızlanırım hep :) yemek yiyen insanıda severim -- yaptıklarımı yesin diye -- .... mumkün olsa eğitimini almak isterdim, şimdilik babanne eğitimi yetiyor ... herkes aynı yemeği yapabilir ama her elden çıkan yemek aynı da olsa tadı farklı oluyor, çok ilginç...............

aynen katiliyiorum :D misafirler birde yemek guzel dedimi deymen keyfime ... ellerin verdigi ile gonlun verdigi lezzeti yemek alir... bizim yasli bir teyze soyle demisti yemek yaparken herzaman ihlas ve fatiha dualarini okurum buda yemege ayri bir lezzet katiyor ayriyeten ibadeti dahada samimi yapmaya vesile oluyor demislerdi... yani o yemek manevi bir vesile oluyor demisti...

selam ve dua ile

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Hamd olsun Bizde yapabiliyoruz..

Öğrenmemize vesile olanlardan Allah razı olsun.

sır

Üye
yasli bir teyze soyle demisti yemek yaparken herzaman ihlas ve fatiha dualarini okurum buda yemege ayri bir lezzet katiyor ayriyeten ibadeti dahada samimi yapmaya vesile oluyor demislerdi... yani o yemek manevi bir vesile oluyor demisti...

bizede yemek yaparken ayetel kursi yi okursan ars titrer ,ayrıca yemeğin güzel ve bereketli olur demişlerdi........ ;) ((( yemeğim güzel olsun diye hatim indiriyormusuz yaparken... hay Allah!!...)))

**janset**

Üye
bende güzel yemek yaparımmm:dancing:iddialiıyımdır..yemeği yiyince parmaklarınızı bilem yersinizzz..:O

yorumnlara baktımdaa..ne marifetli site üyelerimiz varmış böyle..bu site açç kalmazz yaaa...yaşadıkk...

OsmanGazi

Asistan
evt hemde çok güzel isterseniz bir kaç tanesini sayayım.

1-sucuklu yumurta
2-sade yumurta
3kaşarlı yumurta
4-salçalı yumurta
5tam pişmemiş yumuta :))
herneyse bu kadar yeter heralde :))

Turkbeyi

Ordinaryus
bizede yemek yaparken ayetel kursi yi okursan ars titrer ,ayrıca yemeğin güzel ve bereketli olur demişlerdi........ ;) ((( yemeğim güzel olsun diye hatim indiriyormusuz yaparken... hay Allah!!...)))

valla bilenle yasayanla bir olmaz . yani onu soylediysek bir yasanmis varki sizin gibi hayati sadece beyin ve dusunce cercevesinde olunca algilama ve anlama problemi olusuyor. yani hic birsey gorundugu gibi degildir.

istanbulda yapilan bir denemede bunu gormusler iki kavanoz pirincin birincisine hakaretler ve seytanin isimleri soylenmis sonra ikinci kavanoza peygamberimizin isimleri allah cc isimleri guzel sozler soylenmis aradan bir hafta sonra birinci kavanoz daki hakaretlere halk olan pirinclerin kuflenmeye basladigi gorulmus 2. kavanozdaki guzel sozler soylenen kavanozda iyice beyazlamis.

sen dalgani gec inacimdaha ustun gecer keske imkan olsada hatim ine bilsem...

hay allah degilmi

Dua Nur

Kıdemli Üye
Evet çok iyi yemek yaparım

Aşk_(ın)

Asistan
doğru söylüyorsun arkadaşım yapmayı bilmesekte yemeyi bilmek çok önemlidir

Kardeş sanıyorum yanlış anlamışsın :D

Yemek yemeyi bilmekten değil , yaptığın yemeğin etrafındakiler tarafından

beğenilerek yenmesi gerektiğinden bahsetmiş arkadaş , :dancing:

Herkes yemek yapabilir fakat , tarifi aynı olduğu halde bazen sonu büyük bir hüsranla sonuçlanabilir öyle değilmi ? :O

O sebeble ,,, yemek yapmayı bilmeden önce yemek yapmanın sırlarını bilseniz daha güzel yemek yapar ve daha lezzettle yiyebilirsiniz ...

he he he ,,, ;)

İnsanoğlunun , yapamayacağı şey yoktur , yeterki öğrenmek istesin ,,,

Bende evlendikten sonra öğrenmiştim , kayınvalidem sağolsun , biraz zor oldu belki ama ,

Şimdilerde boynuz kulağı geçti ...

Artık çok pratik ve lezzettli yemekler yapabiliyorum !!!

(ELHAMDÜLİLLAH)

seyyah_acem

YEŞİL TUAL
karmını doyuracak kadar biliyorum.sağolsun annem yapıyor benim yerime.ama ondan cok şey öğrendim o olmayınca yapabileceğime inanıyorum.
yemek yapmak bazen cok zevkli oluyor bazen işkence..ama yemesi cok güzel:D:D

Turkbeyi

Ordinaryus
:) ben simdi kizlardan cok sey biliyorum :D ne mutlu bana bir erkek olarak bukadar sey bilmek... elhamdulillah diyorum... istedigim yemegi yaparim yerim hepsi hosuma gidiyor tek hosuma gitmeyen bulasik :D. annem turkiyede oldugu icin yemegimi kendim yapiyorum. sizin kadar sansli degilim ama ogrenmekde acele edin bakin hayat musterek erkekler:p bayanlarda ogrenmez zaten kocasinin dirdirindan kurtulamaz... :D:D:D

selam ve dua ile

SiNeM

Piss'a!
yaparım ama mutfak savaş alanı gibi olur.mutlaka birşey kırılır..o yüzden yapmıyorum :O

Olmayan Ulke

Profesör
Mısırda iken iş başa düşmüş ve yemeklerimi yapmak hep bana nasip olmuştu..: ) Ehh öğrendik işte birşeyler..Yapıyorum diyebilirim..

gercek_musluman

Doçent
Ben sadece yemek yemeyi seviyorum desem:) çok ayıp olur.Eh işte.Çok aman aman bilmiyorum.Bildiklerimi de unutmadıysam tabii..Annem saolsun akşam eve gittiğimde hazır oluyor ne güzel!!!