Yazık, çok yazık, hala bakıyor alık alık!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllar silemede zihnimden ve yüreğimden[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Elim bir hadiseydi yaşadıklarım ve kalbimin şahitkil yaptığı efkarlı geçen anılarım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir hiyerarşi adına, nizam etmek namına, onca kokuşmuşluk hali nazar iken dinmeyen acım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl dile gelse şehrin sakinleri bir bilse, idare edenler neredeyse derken içlendim bak aniden[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İdarecilik yaptığım döneme ait yıllardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tevdi edilmiş bir görev vardı, hiç anlamadığım aşikarken, bahene sebepler halimce bilinirken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Altı aydır araştırma yapılmış ve benim adım öne çıkarak, görev yazısı imzalanmış erkenden[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Acele başkanlık makamından bekleniyormuşuz bildirdiler şimdiden, hayırdırı nefeslenirken[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayet vardım ve hazirunun maksadını anladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hayli övgü ve teveccühlerden sonra, her ne kadar sana sormadan böyle yaptık dedi başkan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Genelsekreter ve diğer yöneticiler mütebessim bir şekilde nazar ediyorlardı, bir bir sıradan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Efendim anlamam dedim, çare olmadı bizarlığım o an, dediler ki liyakatın var adın gibi inan[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Dokuz yıldır bu görevi bir ilahiyatçı arkadaş yürütüyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Uzaklardan ne bir sorun ve ne de bir şikayet görünüyordu,herşey muntazaman gidiyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gelgit zaman olmuş, bazı nahoşluklar duyulmuş, yönetim ha varmış, ha yokmuş deniyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayet bir operasyonla neşter vurulmuş, lakin hastalık umulandan çok daha fazlaymış[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Peki, dedim ve acilen göreve başladım, şahit oldukça şaşırdım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Meğerse neler varmış, 110 hattı ücretsiz olduğundan, muhabbet ve lafazanlık adına harmış[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Araçlar sanki milattan kalmış, tankerler durmadan su akıtıyorlarmış peki,kim farkındaymış[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hani dile gelen bir vizyon ve misyondan söz edilirdigüya iftihar edilecek hizmetler nerdeydi[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden kendimizi aldatıyoruz, çözüm adına kandırıyoruz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimleri oyalıyoruz, niye takiyeyi her zaman bir sermaye gibi kullanıyoruz,hırsa kağılıyoruz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Makam ve nüfuz uğruna,nasıl şehri emin olunacaksa, manaviyat dursun bir kenarda mıyız[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim yanıyor, gözlerim buğulanarak bakıyor, neden yıllara sari dertlerim hiç anlaşılmıyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]