Yaygın Dini Yanlışlar

çelebiler

Kıdemli Üye
Adam babasının oğlundan bahs eder gibi kesin ifadeler kullanıyorsa ya bizzat şahit olmuş olmalı veya tesisatı yakmış olmalı. Namaz yok diyen adam şahit olamayacağına göre geriye ikinci ihtimal kalıyor.

Peygambere ruku et veya secde et ifadeleri namazın rukunleri olmaları hasebiyle namaz kılmaya hamledilir. Kuran dili Allaha ve ahiret gününe imanı söylerken sadece bu ikisine imanla sınırlamaz. Diğer dördünü de kapsar. Ruku veya secdededen bahs etmesi namazın zikredilmeyen diğer rukunlerininde yapılmasını gerektirir.

Allahın Kitabının mealine takılanların Allahın Kitabının devre dışı bırakılmasını anlamaları körün kırmızıyı fark etmesine benzer. Beklemiyorum. Sizin yapacağınız iş Sultan Ahmet Camiinin önceki İmamı Emrullah Hocayı bulup elini öptükten sonra sözünü dinlemektir. Başka türlü kurtulma ihtimali yok. Veya burdan öyle görünüyor. Hocayı da fazla yormayın tabii :)

Allah şahit ol diye göndermedi mi Kuran'ı?Ne kullanacaktım sen iman etmedin mi?Önce iman etmelisin sonra dediklerimi anlarsın.
Tabi önce tesisatı onar.
"Peygambere ruku et veya secde et ifadeleri namazın rukunleri olmaları hasebiyle namaz kılmaya hamledilir. Kuran dili Allaha ve ahiret gününe imanı söylerken sadece bu ikisine imanla sınırlamaz. Diğer dördünü de kapsar. Ruku veya secdededen bahs etmesi namazın zikredilmeyen diğer rukunlerininde yapılmasını gerektirir." Bu söylediklerin yanık tesisatın ürünü.
Neden "Rüku et namaz kıl" buyurulmuş rüku namazda yok mu?Sorusunun cevabı olmamış.Bence uydurma başkalarına da bakma seni yanlışa sürükleyecek yüzyıllardır olduğu gibi.En iyisi kendin araştır.Rüku ,secde,salat,namaz ne demekmiş.

Emrullah hoca ile iki defa görüşmüştüm hal hatır soruşmuştuk tanımaz beni,elini öpmedim O da öptürmeye meraklı birisi değil.Başkaları hakkında ne çok zanlar besliyorsunuz.Böyle çoluk çocuk muhabbetleri laf sokmaları bıraksanız da daha ciddi adam gibi dersinize çalışsanız daha iyi olur.

Hakperest

Kıdemli Üye
Çelebiler ve adams evresin askerleri boşuna onları konuşturuyorsun @muallim hocam..
Hadise, peygambere sav sırasıyla saldırıyorlar.. rasul başka peygamber başka uydurmasıyla saldırıyorlar. Güya rasulluk devam ediyor.. dini sapiklari konusturmayin bence

çelebiler

Kıdemli Üye
@ihvanistanbul hacım niye korktun bu kadar ya hu Allah'ın bildiğini neden kuldan saklıyorsun?
Sorsaydın delillerini de gösterirdik biliyorsun peki sen Allah'ın kitabından başka kitaplara gitmeden o maddelerin varlığını ispatlayabilir miydin?

çelebiler

Kıdemli Üye
Çelebiler ve adams evresin askerleri boşuna onları konuşturuyorsun @muallim hocam..
Hadise, peygambere sav sırasıyla saldırıyorlar.. rasul başka peygamber başka uydurmasıyla saldırıyorlar. Güya rasulluk devam ediyor.. dini sapiklari konusturmayin bence
Ağlakperestler de zırlayanlar korosuna katılmakta gecikmemiş maşallah tebrik ederim hemen vazifeni yapmışsın bravo

çelebiler

Kıdemli Üye
Sonra "korktuğum bişi yok" diyorsun Hacı ben sana birşey söyliyim mi?
Herkes korkuyor doğru bildiklerinin yanlış çıkacağını bildikleri için.

ilke

Paylaşımcı
Bu Kuraniyyuncular farkında mısınız ibadat-u taat için ne hikmetse çok tembeller ! Namaz kılmak dediniz mi ödleri patlıyor ! Göz göre -göre KİTAPTA (Kuranda) tam 87 kez geçen namaz ibadetini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar ! Bunların bu babtaki tembelliği şeytanlarının aforizması ile hayata geçirilmiştir. Bir insan hem şeytanı ve hem de Rabbimizin emirlerini tatbik ederse o kişi halis-muhlis munafıktır biline !

çelebiler

Kıdemli Üye
Bu Kuraniyyuncular farkında mısınız ibadat-u taat için ne hikmetse çok tembeller ! Namaz kılmak dediniz mi ödleri patlıyor ! Göz göre -göre KİTAPTA (Kuranda) tam 87 kez geçen namaz ibadetini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar ! Bunların bu babtaki tembelliği şeytanlarının aforizması ile hayata geçirilmiştir. Bir insan hem şeytanı ve hem de Rabbimizin emirlerini tatbik ederse o kişi halis-muhlis munafıktır biline !
Neyle besleniyorsunuz böyle hepiniz aynı hurafe kaynağından mı çıkıp geldiniz.
Birinizde de güzel bir fikir güzel bir söz yok mu?
Hepiniz mi lakapçı,falcı,kahinsiniz?
Bilmediğiniz şeylerin peşinden gitmemeniz buyurulmadı mı size?
Sen salak mısın diycem kızıcaklar hakaret ediyorsun diye ama niye salak salak konuşup hakaret ediyorsunuz?

çelebiler

Kıdemli Üye
O münafık bu kafir şu zındık vay anasını cennete geldik demek ki buradaki herkes kurtulmuş haberimiz yokmuş.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Allah şahit ol diye göndermedi mi Kuran'ı?Ne kullanacaktım sen iman etmedin mi?Önce iman etmelisin sonra dediklerimi anlarsın.
Tabi önce tesisatı onar.
"Peygambere ruku et veya secde et ifadeleri namazın rukunleri olmaları hasebiyle namaz kılmaya hamledilir. Kuran dili Allaha ve ahiret gününe imanı söylerken sadece bu ikisine imanla sınırlamaz. Diğer dördünü de kapsar. Ruku veya secdededen bahs etmesi namazın zikredilmeyen diğer rukunlerininde yapılmasını gerektirir." Bu söylediklerin yanık tesisatın ürünü.
Neden "Rüku et namaz kıl" buyurulmuş rüku namazda yok mu?Sorusunun cevabı olmamış.Bence uydurma başkalarına da bakma seni yanlışa sürükleyecek yüzyıllardır olduğu gibi.En iyisi kendin araştır.Rüku ,secde,salat,namaz ne demekmiş.

Emrullah hoca ile iki defa görüşmüştüm hal hatır soruşmuştuk tanımaz beni,elini öpmedim O da öptürmeye meraklı birisi değil.Başkaları hakkında ne çok zanlar besliyorsunuz.Böyle çoluk çocuk muhabbetleri laf sokmaları bıraksanız da daha ciddi adam gibi dersinize çalışsanız daha iyi olur.

Yani yüzyıllardır herkes yanlış üzere ittifak ediyor bir e-dip bir de siz mi kavramların anlamını doğru tespit ediyorsunuz. :) Ben el öpme tabirini saygı anlamında kullandım. Bi araştır bakalım bükemediğin eli öpeceksin sözünde hakkaten şap şup öpme mi kast edilmiş. Akşama kadar Sultanahmet meydanından fotoğraf paylaşıyorsun demekki oralardasın. En kolay Ona ulaşırsın diye Hocanın ismini zikrettim. Bulabilirsen Cantaş Yayınlarında Mahmut TOPTAŞ Hocamı da dinleyebilirsin. :)

kebîkec

İhvan Forum Üye

Kenan Evrenin askerleri mi bunlar. :)

Bence Reşat Halifenin askerleri. Kendi kafasına tapan tipler. :)

çelebiler

Kıdemli Üye
Yani yüzyıllardır herkes yanlış üzere ittifak ediyor bir e-dip bir de siz mi kavramların anlamını doğru tespit ediyorsunuz. :) Ben el öpme tabirini saygı anlamında kullandım. Bi araştır bakalım bükemediğin eli öpeceksin sözünde hakkaten şap şup öpme mi kast edilmiş. Akşama kadar Sultanahmet meydanından fotoğraf paylaşıyorsun demekki oralardasın. En kolay Ona ulaşırsın diye Hocanın ismini zikrettim. Bulabilirsen Cantaş Yayınlarında Mahmut TOPTAŞ Hocamı da dinleyebilirsin. :)
Vah garibim vah bir türlü ayetlere ulaşmayı denemiyorsun.Halen yok edipmiş yok bilmem neymiş peşlerinde geziyorsun.Boşuna vakit kaybediyorsun.
Ne Cantaş yayınları bizzat kendisinin sohbetlerini çok dinledim Mahmut Toptaş'ın Münzevi camisinde bilir misin?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Vah garibim vah bir türlü ayetlere ulaşmayı denemiyorsun.Halen yok edipmiş yok bilmem neymiş peşlerinde geziyorsun.Boşuna vakit kaybediyorsun.
Ne Cantaş yayınları bizzat kendisinin sohbetlerini çok dinledim Mahmut Toptaş'ın Münzevi camisinde bilir misin?
Yani şimdi onları dinleyip anladın ama hala bu absurt fikirleri savunuyorsun öyle mi. :) Şaka yapıyorsun diye düşünüyorum.:)

çelebiler

Kıdemli Üye
Yani şimdi onları dinleyip anladın ama hala bu absurt fikirleri savunuyorsun öyle mi. :) Şaka yapıyorsun diye düşünüyorum.:)
He,fazlasını da dinlemişimdir okumuşumdur.Kimin ne dediğini biliyorum senin ne dediğini biliyorum ama sen henüz benim ne dediğimi niye böyle konuştuğumu bilmiyorsun.
Çünkü herkes gözlerini kapatmayı tercih ediyor.Görmeyeyim duymayayım böyle güzel devam sonunda cennet var.
Herif tembel diyor ya :) birşeyden haberi yok "yahu bunlar ne diyor" diyeceği yerde "ibadetlerde tembel" diyor.
Ya arkadaşlar o kadar kolaysa buyrun delillerinizi ortaya koyun.Niye hayallerinize göre konuşuyorsunuz.

kebîkec

İhvan Forum Üye
He,fazlasını da dinlemişimdir okumuşumdur.Kimin ne dediğini biliyorum senin ne dediğini biliyorum ama sen henüz benim ne dediğimi niye böyle konuştuğumu bilmiyorsun.
Çünkü herkes gözlerini kapatmayı tercih ediyor.Görmeyeyim duymayayım böyle güzel devam sonunda cennet var.
Herif tembel diyor ya :) birşeyden haberi yok "yahu bunlar ne diyor" diyeceği yerde "ibadetlerde tembel" diyor.
Ya arkadaşlar o kadar kolaysa buyrun delillerinizi ortaya koyun.Niye hayallerinize göre konuşuyorsunuz.

Tamam o zaman söyle ne diyorsun. :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Nefsi emmare :) ne güzel bir günah keçisi değil mi?
O canavar size dokunmaz zaten merak etme sizin efendi babalarınız var,içinde yetiştiğiniz islami hassasiyetleri olan çevreler var,vazgeçemediğiniz,itiraz edemediğiniz,itiraz edecek birşeyleri de yoktur ki zaten herşeyi onlar bilir.Koruyan,gözeten,esirgeyen,bağışlayan,besleyen,büyüten değil mi :).
Onlar sizin için yontarlar da değil mi hem sizi hem kendilerini yontarlar.

İcmai ümmet şahane bir müessese öyle usüller geliştirmişler ki islam ümmeti yüzyıllardır birbirini öldürüyor.Çok şükür ki iyi de ürüyor halen birbirlerini öldüre öldüre bitiremediler.Maşallah o islam alimlerini Allah bildiği gibi yapsın İmam Azam'ı da zindanda katletmişler değil mi?

Eee nassın Hacı sakın içinde bulunduğun siştemin yanlışlarına laf söyleme hatta görme bile sen bu kafayla sudan çıkmış balığa dönersin.
Bir de bir daha da böyle kinaye, niyet okuma,fal bakma,bilmediğin hakkında kehanette bulunma işlerini bırak ne diyeceksen delikanlı gibi düz söyle.
Çok uzatma lafı. Açık açık müslümanlardan nefret ettiğini söyle ne olduğunu bilelim.

Son düzenleme:

çelebiler

Kıdemli Üye
Çok uzatma lafı. Açık açık müslümanlardan nefret ettiğini söyle ne olduğunu bilelim.
Ne oldu cevap veremedin mi?
Tabi ki nefret ediyorum "kardeşim" dediği kişiyi öldürenlerden,Resulu,resulün getirdiği kitabı yok edip kendi kitaplarıyla beyinlerinizi yiyen yamyamlardan,sen nefret etmiyor musun bunları seven,nefret etmeyen şerefsizdir.