Yaşar Nuri Öztürk : Kuran Deizm'e Kapı Aralar Atatürk de Deistir !

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kadılar müftüler fetva yazarsa
İşte kemend, işte boynum asarsa
İşte hançer, işte kellem keserse
Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

Pir Sultan Abdal

Bilirsin kafirler de dönmezler yolundan onları biliyoruz...

Hendek Savaşı'nı düşün, orayı aşmak mümkün müdür, orayı bir kafir atıyla aşmıştır...

Daha sonra da iki daha belirlenmiş savaş yapılmadan bunların yenişmeleri istenmiştir,

Üç müslüman yiğit üç kafir karşılıklı eşleşmiştir, Hz Muhammed oradadır ve buna müsade etmiştir,

Kafirler kellelerini kafir inancı ekseninde vermişlerdir...

Zaten biliyorum, onlar da davalarından yerine göre vazgeçmiyorlar...

Allah daim şeriat isteyen müslümanları galip kılsın...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yaşar Nuri Öztürk sanıyorum çok hasta, çok ciddi bir rahatsızlığı var.

Tam olarak ne dediğini bilmiyor olabilir diye düşünüyorum, bu sebeple ELEŞTİRİ hakkımı kullanmayacağım.

Mugalata

Kıdemli Üye
Bilirsin kafirler de dönmezler yolundan onları biliyoruz...

Hendek Savaşı'nı düşün, orayı aşmak mümkün müdür, orayı bir kafir atıyla aşmıştır...

Daha sonra da iki daha belirlenmiş savaş yapılmadan bunların yenişmeleri istenmiştir,

Üç müslüman yiğit üç kafir karşılıklı eşleşmiştir, Hz Muhammed oradadır ve buna müsade etmiştir,

Kafirler kellelerini kafir inancı ekseninde vermişlerdir...

Zaten biliyorum, onlar da davalarından yerine göre vazgeçmiyorlar...

Allah daim şeriat isteyen müslümanları galip kılsın...

zaman akıp geçti. uhud'daki hendek'deki netlik yok artık. günümüzde iki-üç tane yiğit çıkıp savaşarak halletmiyor sorunları. mertlik de yok, saflık da.

"müslüman" diyerek sadece kendin gibileri kastediyorsun ve sizler gibi düşünmeyenleri kafir olarak tanımlıyorsun. ama sayıca azınlık oluyorsunuz bu durumda. makul çoğunluk sizin bu aykırı düşüncelerinize prim vermiyor. sizin onlar adına iddiada bulunmanız tuhaf kaçıyor.

tuhaf bir hayat algısı, günümüzde de sürüyor. sayıca azalsa da katılımcıları çıkıyor halen. bunun da çok farklı sosyolojik sebepleri var. ilginç bir zamanda yaşıyoruz. eski ezberlerin iflas ettiği, yeni teorinin ve bilimin henüz doğum yapmadığı...