Yaşananlar neyin habercisi?..Musul'a (Karkısa) dikkat !!!

levent48

Kıdemli Üye
Geliyorlar...

Ak Parti'de yaşananlar...

Üniversitelerde başlayan çatışmalar...

Son israil seçimlerinin galibi uğursuz Netanyahu'nun vatandaşlarına "Türkiye'yi terk edin" çağrısı...

Suriye'den dönünce ayağının tozuyla "Ak Parti 2015'te tarih olacak" diye açıklama yapan Perinçek...

Önemli gelişmelerin yaklaşmakta olduğunun en önemli ipuçları bunlar...

Yaşananların öyle gözükse de seçimlerle ilgisinin olmadığı kanaatindeyim...

Mesele seçimlerden daha mühim bir hususa işaret ediyor...

Musul...Evet bize göre meselenin sebebi Musul...

Seçimlerle hemen hemen aynı zaman diliminde Musul operasyonu yapılacak...Türkiye'nin bu günkü yönetimi Musul için tetikte...Bir oldu-bittiye müsaade etmeyecek..En azından öyle söylüyorlar...

İŞİD sahipleri tarafından sona ermekte olan imtiyazlarının devamını temin için kasıtlı olarak Musul'a sokuldu...Bu gün şartlar olgunlaştı...Kim İşid'i (Güya) Musul'dan çıkarırsa emeğinin hakkını kuyulara çöreklenerek isteyecek...

Uluslararası üst akıl bu rol için İran'ı seçti...Türkiye durumdan son derece rahatsız...Bu güne kadar İran ile sert çatışmaya girmeyen Türkiye için Musul kırılma noktası...Zira şimdiye kadar dış politikada çuvallayan Türk devleti şayet Musul'u da psikolojik olarak kaybederse tüm Ortadoğu'yu İran'a terkedip bir yüz yıl daha yorganı kafasına çekecek...

Bu nedenle Türk devletinin Ortadoğu üzerinde kurmayı düşündüğü toplumsal,kültürel ve ekonomik ilişkilerin cenaze merasimini düzenlemek isteyen Batı, Musul meselesinde Türkiye'nin başat aktör olmasını istemiyor...Lojistik yardımlarına da "hayır" demiyor...

Dahil olmayalım diye içeriyi kaşıyarak enerjimizi tüketiyorlar...Mecbur olduğu yardımı almak içinse "Kendini ispatla aksi halde İşid'i destekliyorsun.." şantajına sarılıyorlar...

Çözüm süreci Musul-Kerkük meselesinin tam kalbinde yer alıyor....Terörle boğuşmaya devam eden Türkiye'nin Irak'ta şansı yok...Mutlaka dört parçalı PKK'nın en az iki parçasını çözüm süreciyle oyun dışı bırakmak zorundayız...Geri kalan iki parçasının toplum nezdinde makbuliyeti kalmayacağından Türkiye'nin elini Musul üzerine bağlaması mümkün değil...En azından Türkiye'nin eli rahatlayacak...

Erdoğan'ın Batıya karşı yapmış olduğu "Birinci dünya savaşı henüz bitmedi " açıklamasına muhatapları çözüm süreci izleme heyeti tartışmaları üzerinden "Arınç-Gökçek boks maçıyla" karşılık verdiler... İşte bu fotoğraf konunun seçimlerle ilgili olmadığının en açık delili... Yüzyıl önce Şeyh Sait ile uyuttukları gibi bugün seçimle uyutuyorlar...

Kaybetmekten korktukları şey ne kadar büyük olursa ortaya sürülen oyuncular o kadar muhteşem oluyor... Durun bakalım daha neler göreceğiz...

saygılarımla
levent 48

levent48

Kıdemli Üye
Suud'un Yemen'de darbe yapan zeydi Husilere karşı başlattığı operasyon İran'a Ortadoğu'da yaptıkları için verdiği cevaptır....

İran aynı mukabeleyi Suriye'de de son iki gündür görüyor...Esed düşmek üzere...Son dakika olarak Türk İHA aracının Suriye tarafından düşürüldüğü haberi Türkiye'nin son muhalif başarılarına havadan istihbarat desteği verdiğini gösteriyor...

Musul üzerinden de İran sökülecek İnşallah...Hem de Türkiye tarafından...Şayet bu gerçekleşirse İran kendi içinde allak bullak olacak...Kendisi cam evde oturanlar başkasının camını taşlamamalı...Şimdi Sinsiliğinin bedelini ödeme vakti..

Bakalım 290 milyar dolarlık bütçe ile hem içeride Huzistan'da hem de dışarıda üç cephede ne kadar dayanabilecek İran...

levent48

Kıdemli Üye
Artık generaller konuşacak...

Ortadoğu, diplomatların sustuğu, generallerin konuşacağı korkunç bir sona doğru ilerliyor... Bu işin sonunda, Türkiye dahil, bölgedeki tüm iddialı devletlerin bir Kasım Süleymani’sinin kendini göstereceğinden emin olabilirsiniz...

Bölgenin iki devleti bu gelişmeyi zorladı... Netanyahu’nun “Ben iktidar olduğumda bağımsız Filistin Devleti bir hayaldir” sözü, açık meydan okumadır. Her sözün bir bedeli vardır ve bu bedel, yakında Batı Şeria ve Gazze’de İsrail’e iletilecektir...
Netanyahu’nun Amerikan Kongresi’ndeki konuşmasında söylediği “İran 4 Arap devletini (Irak, Suriye, Lübnan, Yemen) yuttu” sözlerini yanıtlayan İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Yunusi’nin “Bağdat büyüyen imparatorluğumuzun başkentidir, İran, bir kez daha nüfusu Irak ve ötesine ulaşan bir imparatorluktur” sözleri bir başka meydan okumadır, bedeli vardır.

Bedel, kuşkusuz, Yunusi’nin açıklamalarında satır arasına sızdırdığı, “Ortadoğu’yu yeni Osmanlılar’dan koruyacağız” sözünde saklıdır.
Yeni Osmanlı değiliz ama...
“Yeni Osmanlıcı” değiliz ama, Ortadoğu’nun İran ve İsrail’in şiddet politikalarına terk edilecek bir coğrafya olmadığını da bilmek zorundayız... Bölgeye dönük yakın ilgiyi, “Yeni Osmanlıcık” ve“Sünnici dış politika” olarak değerlendirenlerin, İran’ın Ortadoğu’nun bütün cephelerinde general ve Devrim Muhafızları/Şii milisleriyle yer almasını -nedense- görmezlikten gelmesi dikkat çekici...

Evet, bir seçim dönemindeyiz ve demokrasimizi sakin sulara, emin limanlara rotalandırmaya çalışıyoruz ama, içinde yaşadığımız bölgede -ne yazık ki- demokrasi dışı güçler sürekli savaş arayışında... Alarmda olmak durumundayız...

Günlük siyasetin sıcak tartışmaları hepimize cazip gelebilir... Bu durum, siyasal/sosyal körleşme yaratmamalı...

Ardan zentürk

http://haber.star.com.tr/yazar/buyuk-savas-ufukta-belirdi/haber-1013946

hirahos

Kıdemli Üye
Rus'un karizmasını çizerek, bütün dünyaya meydan okuduk. Esasen PKK ve Paralel operasyonlarıyla mesajımızı yola çıkarmıştık.

De fakto (fiili) olarak Irak ve Suriye'deyiz. Bayırbucak Türkmenlerini bahane ederek Suriye'ye çomak soktuk. Musul ve Kerkük, bizim 82., 83. vilayetimiz gibi...

BİZ DE VARIZ.

Ortalık daha beter karışacak. Çok kan dökülür. Çok insan ölür.

Erenlerin himmeti, meleklerin desteği; Allah'ın lutf u keremi Ümmet ile ola...

Ümmetin sayısı çok olur ama kalbler korku hastalığına esir olmuştur.

Korkmayan kazanır.

Ves'selam.

hirahos

Kıdemli Üye
Rusya ile aramızdaki gerginlik yeni değil.

Rusya, Kırım'ı işgal ettiğinden beridir su yüzüne çıkmayan bir ekşilik var idi. Rus uçağını, bile bile düşürdüğümüzü sanıyorum. :)

Boğazları kapatınca Rus'un ümüğünü sıkmış olacağız. Öldürücü darbe. Ahmak Putin sana güle güle...

hirahos

Kıdemli Üye
Kanal İstanbul'u alaya alanların, ona karşı çıkanların gaflet ehli; Kanal İstanbul ve enerji yatırımlarını baltalamak isteyen gezicilerin ve gülencilerin hain olduğunu kavrayamayan gitsin piknik yapsın, keyfini bozmasın... Gürültü çıkarsa masa altına pussun.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Biz gezi / paralel / gökçek / arınç olaylarıyla "günlük oynaşta iken" adamlar Ümmedi Muhammedin boğazını kesmeğe bıçak bilerler...

Parti - purti umrumda değil de, şimdi hükümetimi desteklemekten bir kez daha sevindim elhamdülillah.

Allahü Teala ak sakallar, koca ulular, sâbi bebeler, ileride "Allah cc" diyecekler hürmetine şu vatanın varlığını - birliğini korusun inşallah.

Kendine İslam Cumhuriyeti ile İslam'ın kitabında "lanetli" diye tabir edilen İsrail aynı paydada buluştu...

Alevi Esed ve Moskof Putin ise onların yanında.

İt kemiren Çinliler de dışarıdan müdahale ile iştigal !

Rabbül Alemin bize yardım eylesin (amin)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Hakk'a tabi olan müslümanların var olduğu bir dünyada Batıl'a tabi olanlar yok mudur..???

Böyle bir dünyada kavgadan daha doğal ne olabilir..?

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Hakk'a tabi olan müslümanların var olduğu bir dünyada Batıl'a tabi olanlar yok mudur..???

Böyle bir dünyada kavgadan daha doğal ne olabilir..?

Biz bu doğallığı, doğallık ile karşılayıp "cihad" yapalım derdindeyiz.

Bugünün cihadı kimi zaman kalemle, kimi zaman parayla, kimi zaman da devletini destekleyerek oluyor.

Senin desteklediğin devletin de acemi - yahudiyi - moskofu - köpeği kanında boğuyor

Tüm bunlar Allah cc dilerse oluyor

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ben hangi devleti destekliyorum... --)))) ---))))

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Sen hangi devleti destekliyorsun? ---)))) ---))))

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kişi, kendinden bilir işi...

Atam sözü

Ama uydurellezi konuşma... Hangi devleti desteklediğimi bileyim...

Ben camiden çıktığımda, eve kadar bir "......hane", beş tane tekel bayisinin ve de iki tanede "kumar oynanan" yerin önünden geçiyorum...

Ne zamandan beridir bunlar müslüman mahallesinde satılır oldu... Alan da müslüman satan da... Devlet-i İslami böyle bir şeye müsade eder mi..???

Müslümanları desteklediğim doğrudur da... Bir de desteklediğim devleti bilsem çok iyi olacak...

Dut Ağacı onu da sen söyle...

NOT

Daha dün namazlı abdestli bir arkadaş at yarışı koliği olmuş, dedim "Günde kaç yarış var", o da kısa kesti, saat 21:00'a kadar yarış var dedi, akabinde de 24 saat kumar olduğunu söyledi, ve devlet de bunun vergilerinden güzel para kazanıyor dedi...

Sen ne yapıyorsun dedim, o da, evimi, ailemi ve çocuklarımı batırıyorum dedi... Benim de ağlamam geldi...

İslam Devleti diye neye kızdın bilemiyorum ama falanlara kızarken keçi misali anadan üryan haldesin onu göremiyorsun...

Elalem rezil sen çok iyisin... Aklına şaşayım..!!!!

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Ama uydurellezi konuşma... Hangi devleti desteklediğimi bileyim...

Ben camiden çıktığımda, eve kadar bir "......hane", beş tane tekel bayisinin ve de iki tanede "kumar oynanan" yerin önünden geçiyorum...

Ne zamandan beridir bunlar müslüman mahallesinde satılır oldu... Alan da müslüman satan da... Devlet-i İslami böyle bir şeye müsade eder mi..???

Müslümanları desteklediğim doğrudur da... Bir de desteklediğim devleti bilsem çok iyi olacak...

Dut Ağacı onu da sen söyle...

NOT

Daha dün namazlı abdestli bir arkadaş at yarışı koliği olmuş, dedim "Günde kaç yarış var", o da kısa kesti, saat 21:00'a kadar yarış var dedi, akabinde de 24 saat kumar olduğunu söyledi, ve devlet de bunun vergilerinden güzel para kazanıyor dedi...

Sen ne yapıyorsun dedim, o da, evimi, ailemi ve çocuklarımı batırıyorum dedi... Benim de ağlamam geldi...

İslam Devleti diye neye kızdın bilemiyorum ama falanlara kızarken keçi misali anadan üryan haldesin onu göremiyorsun...

Elalem rezil sen çok iyisin... Aklına şaşayım..!!!!

Hadi İran'a git o zaman, İran İslam Cumhuriyetine

Olmadı Suudlara sığın, ABD.den silah için milyon dolarlar yatıranlara

Bu yukarıda izah ettiğin rezillikleri desteklediğim anlamına kesinlikle gelmez

Eğer "devlet" rezilliklerinde devam ediyor ise, elbedde Rabbül Alemin kuru yaprak gibi savurmasını da bilir

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

Eğer "devlet" rezilliklerinde devam ediyor ise, elbedde Rabbül Alemin kuru yaprak gibi savurmasını da bilir

Nereye gideceğim noktasında senden icazet alacak değilim...

Ben müslümanları destekliyorum, ama desteklediğim devletin ne olduğunu bilemiyorum onu da senden öğrenecem ama halan söylemedin... Söyle de öğreneyim...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Sen hangi devleti destekliyorsun..???

Sen hangi devleti destekliyorsan ben de o devleti destekliyorum...

Söyle ama kimsecikler duymasın, schreib bitte... Warte...

adams77

Kanalizasyoncu

Yahu dut_agaci

git dediğin yerlere heç gidip ne halde olduklarını görme imkanın oldumu?

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kapanın seccadeye edin dualarınızı. Allah'ın izniyle zafer bizim. Korkudan uyuyamıyorlar; şeytanın, cinlerin dürtmesiyle Hitler nasıl delirdiyse, kan dökücülerin akıbeti aynı olacak. Bunu çabuklaştırmak için kapanın seccadeye.

ihvanistanbul

AkhenAton
Nereye gideceğim noktasında senden icazet alacak değilim...

Ben müslümanları destekliyorum, ama desteklediğim devletin ne olduğunu bilemiyorum onu da senden öğrenecem ama halan söylemedin... Söyle de öğreneyim...

Sen devletin maaşlı memuru değil miydin? ( öyle diye biliyorum yanlışsam lütfen düzelt )Tanımadığın, desteklemediğin bir devletten maaş almak münafıklık değil mi?