yasakçı zihniyet ihvanforum'ada mı bulaştı

ubeyd_el_turki

Doçent
Bizi az çok tanıyanlar bilir.
10 yıldır 4-5 dilde dünyada forumlarda yazarız.
Ama davet edildiğimiz her foruma gitmeyiz.
Seçici davranır ve elimizden geldiğince şeffaf yazarız.
Kendi hemşehrilerimizin forumunu dahi yasakçı zihniyetten dolayı terkettik ,girmeyiz.

Hatta ilk kuruluşundan uzun süre emek verdiğimiz islamiforum gibi önemli siteleri dahi bu zihniyyetinden dolayı terkettik.

Ancak ihvanforumdada yasakçı zihniyyete bir yöneliş mi var merak ettik ?
Görelim bir kaç yazı sonrasında neler olur...!!!

Unutmayınız, sizin sildikleriniz bizim zihinlerimizde kuvvetlenirde yaşayabilir.

Turkbeyi

Ordinaryus
yuh yani ihvan forum yasakciysa daha diyecek fazla bir kelam yok sizin ozgurluk anlayisiniz soyleyinde biz size ozgurluk verilsin diye bizde bagiralim vefasizlikdan ve adaletsizlikden sana siginirim EN BUYUK ADALET SAHIBI EY ALLAH´im.

su forumda encok banlananlardan biri benim mesajlari encok kilitlenenlerden biri benim ama sizin kadar aglamiyorum yazik ediyorsunuz kendi fikriyatiniza ve ideolojinize...

girdap

Ordinaryus
Bu konu her zaman tartışılır.
Forumun ilkeleri-kuralları olduğuna göre, canı isteyen istediği şeyi yazamaz ama ihtilaf bu engellemelerin, konu kilitlemelerin hangi kritere göre yapıldığında sanırım.
Yasaklama her zaman olacak ve her zaman bazılarımız buna itiraz edecek. Yöneticilerin adaleti ve objektifliği titiz bir şekilde gözetmesi gerekiyor onun için.

Enes

İhvan Forum Üye
madem yasakçı zihniyet dediniz

sormak istiyorum ben oradan kime benziyorum?

rektörlere mi :)

zihniyet değişikliği yok... ihvan forum yasakçı değildir... bir iki konunuz kilitlendi diye bu yasakçıyız anlamına gelmez sanırım...

ama tabii ki hata işleyebiliriz.. bu durumda da hatayı özelden yönetici arkadaşlarla görüşebilirsiniz...

dua ile

dostluk

Kıdemli Üye
gerçekten Allah şahidmdir bütün samimiyetimle söylüyorum ,şu forumun kıymetini bilin yani ihvan forumun...ihvan forum kadar özgürlükçü saygılı adil bir forum görmedim..

biraz önce bir forumdan daha ! yarı banlandım,ceza olarak üst üste mesaj yazmamdan dolayı uyarı vediler ..birde insiyetif kullanıp konulara mesaj yazma yetkimi almışlar (kendim öğrendim bunu ,açıklamasız yargısız infaz )...

haa suçummu ne ? abdestiz kuran okunmaz demem birde evliyalar ansiklopedisine ucube kitap denmeyeceğini ,alimlerinde tuvalet bezine benzetilemeyeceğini yazmamdı ,yaa işte böyle..

ihvan forum farklı buna inanın ,farklı olmasa bu başlığı bile açamazdınız,açsanızda çoktan kapaılıp silinirdi ;)

TevekkuL

...
Web sitesi
mutevekkil.blogcu.com
Ubeyd kardeşim, bu forumun kuralları bellidir.. O kurallar doğrultusunda gereken işlemleri yaparız...
Onun haricinde keyfî ve nefsî hareket etmekten Allah'a sığınırız...
Forum Kuralları okunursa eğer, yapılan işlemlerin neden yapıldığı anlaşılır...

Şimdi burada imâlarla Yönetimi yasakçı zihniyet ilân edenler var elbette...
Böyle insanlar hep kendilerini doğru ve haklı gördükleri için ve kendilerine dokunan en ufak şeyde etiketi yapıştırmayı, hakaret etmeyi, dayılık etmeyi huy edindikleri için normal karşılıyoruz... Onlar bu hâlleri ile basitleşiyorlar sadece...

Bu insanlar çoğunlukla gerek özelden gerek forum içinde özellikle Protesto Ediyorum başlığında herhangi bir yöneticiye dilediği gibi rahatça hakaret ettikleri hâlde ve buna rağmen hala forumda bulunduklarını görmeyip yönetime çamur atmayı ve karalamayı devam ettirdikleri için kendi içlerindeki niyeti belli ediyorlar... Gören kör misâli...

Bu zihniyet ve karakterde ki şahıslar haricinde, temiz ve iyi niyetle burada bulunanlar; bizim hatalarımızı elbette bize söylemelidirler... Zirâ Müslümanlık, kardeşlik bunu gerektirir... Ama bizim dinimiz hataları ulu orta yerde söylemeyide yasaklamıştır.. Hatalarımız elbette olacak, gördüklerinizi bize bildirmeniz bizim kendimizi düzeltmemize vesîle olacaktır...

Muhabbetle..