hirahos

Kıdemli Üye
Her sözümden önce Hükümetimize ve de sayın Cumhurbaşkanımıza minnet ve teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Allah sizden razı olsun. Sizin başarınız, hepimizin hayrınadır.

Tarihi bir gün daha geçirdik. Son dakikalara kadar kalbim küt küt attı. Dudaklarım dua dua kıpırdayıp durdu.

Evet, Hükümetimiz 27 Nisan muhtırasında ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiği dirayet ve başarının bir benzerini tekrarlayarak önemli bir adımı daha milletçe atmamızı sağladı.

Zaten eğer bunu da başarmasa ya da başaramasa 12 eylül referandumunun siyasi bir anlamı ve ülkeye faydası kalmayacaktı. Anlamsız bir sandığa gidecektik! Hükümete olan güven de sarsılacaktı.

Askere direndiler ve DARBECİ askerlerin kilit noktalara gelmesine ve terfi etmelerine engel oldular. Askerin baskılarına geçit vermediler!

Hele bir haber var ki hakikaten büyük cesarettir. Başbakanlığa gelen isimler içinde Iğsız'ın adının da bulunduğu ama başbakanlıkta ismin çıkarılarak, Cumhurbaşkanına öyle sunulduğu ve onaylandığı haberleri geliyor. Eğer öyleyse, Başbakan çok doğru bir adımla üzerine düşeni yapmıştır.

Dikkat ediyor musunuz?

Darbe söylentileri ve teşebbüsleri tarih oldu! Neden acaba? Ergenekon'un önemli isimleri devre dışı bırakıldığı için olmasın!

Ve bugün, DARBECİLERE ve darbe isteyenlere acı bir haber olacak! Bütün umudlarını bağladıkları kurumlar birer birer kaybediyor. Hükümete diş geçiremiyorlar.

Şimdi sıra Milletimizde... Üzerine düşen vazifesi, kısmi Anayasa değişikliklerine onay vererek hem Hükümete destek olmalı hem de Darbelerin son kaleleri de asli vazifelerine döndürülmeli ve bir daha başka bir vazifeye bakmamak üzere geri adım attırılmalıdır...

Allah Tealadan hayırlı olanı hepimize nasip etmesini niyaz ediyorum. Hayırlı ve mübarek olsun.

fakiri

Kıdemli Üye
Şayet Cumhurbaşkanınınonurlu ve adaletli duruşu olmasaydı ve iş Milli Savunma Bakanı Vecdiye kalsaydı, tutuklama kararı çıkarılmış generaller terfi edecekti ve AKP hem Ergenekoncualra ve hem de Balyozculara MASKARA oalcaktı. Neydsse ki, böyle bir akıbetten Cumhurbaşkanını sadece AKP'yi değil, Türkiyeyi de kurtarmış oldu.

agbi

Yasaklı
Şayet Cumhurbaşkanınınonurlu ve adaletli duruşu olmasaydı ve iş Milli Savunma Bakanı Vecdiye kalsaydı, tutuklama kararı çıkarılmış generaller terfi edecekti ve AKP hem Ergenekoncualra ve hem de Balyozculara MASKARA oalcaktı. Neydsse ki, böyle bir akıbetten Cumhurbaşkanını sadece AKP'yi değil, Türkiyeyi de kurtarmış oldu.

Yaşamın her devresinde DENGELER vardır.

Eğer bu dengeleri GÖZARDI edersek ERKEN ÖTEN HOROZ un akibetine uğrarız.

Bazı bilgiler vardır üstad ın dediği gibi HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ tavsiyesi ile bu bilgiler burda söylenmez.

Kimi zaman bazı bireyler vardır ki bunları kullanırlar hedeflerine varmak için.Bilmem anlatabildimmi ?

fakiri

Kıdemli Üye
Her zaman olduğu gibi asla anlatamadın !
:))

fakiri

Kıdemli Üye
Ben Ademoğullardan ve ümmet-i Muhammed'den biriyim ve Müslümanım. Sanırım bu kadar yeterlidir tecessüsü sevenlere ...Çünkü, bundan fazlası özel hayata girer ki,müslüman başkalrının özel hayatını asla sorgulayamaz ve sorgulamaz ! Size bu adabdan bugüne kadar kimse bahsetmedi mi? Ne garip ?

|SEÇKiN|

Profesör
evet, bu millet tayyip bey ve ekibine çok şey borçludur.
her zaman söylediğim bişey vardır: tayyip bey hiçbir sahada başarılı olmamış dahi olsa, sadece onun bu büyük cihadı bile bizlerden aldığı oyları helal ettirmeye yeter bir sebebtir.
muhterem erbakan hocamız, dürüst, namuslu, muttaki ve vatansever bir insandır. ama devlet adamıdır diyemiyorum üzülerek. çünkü devlet adamlığı çok farklı kriterler ister. her şeyden evvel, kendilerini bu toprakların, bu devletin asli sahibi gibi gören bu ahlaksız aşiret ağalarına karşı dik ve dirayetli durabilmeyi gerektirir. cesaret ister, devlet yönetiminde ince bir satranç bilgisi ister, taktisyenlik ve geleceği okuyabilecek bir kaabiliyet ister.

muhterem hocamız, dokuz aylık başbakanlığı döneminde gördük ki, eğer fırsat verilseydi, devletin ekonomisini uçurabilecek kaabiliyette muazzam ve devrim çapında icraatları vardır. denk bütçe gibi birçok uygulaması büyük hizmetler görmüş, bozulan devlet balansının düzlüğe kavuşmasına sebep olmuştu. ücretliler hala o günlerin özlemi içindeler. bu hakkı teslim etmezsek haksızlık etmiş oluruz. ama gelin görün ki, sevgili hocamız bugün silivride talim gören(!) omuzu kalabalık kişilerin önünde süt dökmüş çocukların mahçubiyeti, çekingenliği ve korkusu içindeydi. haliyle bu hal onların müsaade ettikleri kadar iktidar sürdürebilmesine sebep oldu. bu adamlar ancak kendi dillerinden mukabele edilmekten anlar. tıpkı rahmetli özal'ın yaptığı gibi. onlar burunlarını sürtebilirseniz hizaya gelir, asıl mesleklerini icra edebilirler. hocamız gelenekçi bir devletçi kimyasına sahip oldu hep, bu gelenekte asker adeta kutsaldır, dokunulamaz, laf dahi edilemez. ama artık 21. asırda bu paradigma yerle bir olmuştur. çünkü askerlik profesyonelleşmiştir ve sivillerin emrinde memur bir kuruma dönüşmüştür. bu bütün dünyada böyledir, türkiyede de böyle olmak zorundadır... eski düzen devam edemez, o devirler bitmiştir artık, bitmelidir de... ama lordlar bu saltanatlarından bir türlü vazgeçmek istemediler. çünkü karşılarında dünyayı, dünyanın geldiği noktayı bir türlü okuyayamayan iki büklüm liderler vardı. onlar ilk kez tayyip gibi bir kayaya toslayınca papucun pahalı olduğunu anlayabildiler. bu onların son direnişleri olacaktır. biraz özal merhum terletmişti onları, onu da zehirleyerek kurtuldular. ve artık deniz bitti onlar için.

hirahos

Kıdemli Üye
2. hususu daha söyleyecektim ki sağolsun seyyah kardeşim birini yerimize söylemişler. Bugünkü kararlı ve dik duruş 28 Şubat sürecinde gösterilebilmiş olsaydı, Türkiye, 20 sene önce bugünkü sürecinden geçip gitmiş ve şimdiye kurtulmuş olacaktı. Yine de keşke demenin faydası yok. Geçmişte kalan kaldı. Hayırlısı ve mukadderat böyle imiş. Yakın bir zamanda, bugün temizlenenlerle aynı cepheye koşuşturup birlikte GAZA (!) yapan Erbakan'ın Susurluk için "faso fiso" demesini ve Ergenekon için üç maymunu oynamasını asla unutmadık, unutmayacağız da...

İkinci husus: Bugün de bir darbe süreci yaşanıyor. Ama tersine...

agbi

Yasaklı
ALLAH a şükürler olsun

Bir zamanlar bir orkestra şefine bile cevap veremeyen Başbakan lar gördük.

Dergaz

Profesör
Dualarimiz sizinle Basbakanimiz, Cumhurbaskanimiz. Her zamanki gibi yine harikasiniz.

SeTTaR

Profesör
Yaşamın her devresinde DENGELER vardır.

Eğer bu dengeleri GÖZARDI edersek ERKEN ÖTEN HOROZ un akibetine uğrarız.

Bazı bilgiler vardır üstad ın dediği gibi HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ tavsiyesi ile bu bilgiler burda söylenmez.

Kimi zaman bazı bireyler vardır ki bunları kullanırlar hedeflerine varmak için.Bilmem anlatabildimmi ?

Evet çok doğru söylüyorsunuz
her doğru her yerde söylenmez.Zaten biz her şeyin farkındayız,bırakalımda vatardaş bukadar ayrıntıyı bilmesede olur.Allah hepsinden razı olsun.

|SEÇKiN|

Profesör
aslında her ulusun kaderinin müspet ya da menfi döndüğü zamanlar vardır.
öyle bir olay yaşanır ki o ulusun belki yüz yılına te'sir eder.
bugün bizler için böyle bir gündür. bu yaş toplantısı, milletimizin ma'kus talihinin müspet yönde döndürüldüğü tarihi bir dönemeçtir.
Rabbim bize bu günleri görmemize vesile olanlardan razı olsun.
onları asla unutmayacağız. yirmi yıl sonra bile çocuklarımıza, torunlarımıza bu günleri anlatacağız.
milletimizin belki 150 yılına amborgo koyan bu aşağılık ve derin çete'nin işgalinden ve onun yerli işbirlikçilerinden nasıl kurtulmaya başladığımızı da...
bu, bu ülke için bir milattır.
abarttığımızı söyleyenler belki ileride anlayacaklardır...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Tekbir aldım çıktım monşer avına,
Ben Asyadan geldim Davos çayına,
Tüm lobiler bir yiğide yüklenir,

Kasımpaşalı derler onun namıma vay vay,
vay vay Recep Tayyip...

Alem Tayyipten razı,
Alem Tayyipten razı,

Sordum namın verdiler,
Recep Tayyip dediler,
Kendisi monşer değil,
Hamasidir dediler...

Tayyip monşerelere posta koyarmış,
Havalanında halk karşılarmış,
Davosta tam saha Peres yaparmış,

Davos fatihi derler onun namına vay vay,
vay vay tayyyip alem tayyip'den razı

sordum soru çiçeğe annen baban var mıdır?
çiçek dedi bana Recep Tayyip Erdoğan

|SEÇKiN|

Profesör
güzeldi sevgili aşk şairi de,
bir anda pala tayyip'ten, yunusa geçiş yapmak sert bir değişiklik olmuş... :)

agbi

Yasaklı
Evet çok doğru söylüyorsunuz
her doğru her yerde söylenmez.Zaten biz her şeyin farkındayız,bırakalımda vatardaş bukadar ayrıntıyı bilmesede olur.Allah hepsinden razı olsun.

Halkımız TC vatandaşı FARKINDA yalnız dedelerden atalarımızdan gelen saygı nedeni ile Fazla ses Çıkartmıyor SEÇİMLERDE ÇIKARTIYOR VE ÇIKARTACAKTIR.

Ebu'l-Feth

Doçent
Tekbir aldım çıktım monşer avına,
Ben Asyadan geldim Davos çayına,
Tüm lobiler bir yiğide yüklenir,

Kasımpaşalı derler onun namıma vay vay,
vay vay Recep Tayyip...

Alem Tayyipten razı,
Alem Tayyipten razı,

Sordum namın verdiler,
Recep Tayyip dediler,
Kendisi monşer değil,
Hamasidir dediler...

Tayyip monşerelere posta koyarmış,
Havalanında halk karşılarmış,
Davosta tam saha Peres yaparmış,

Davos fatihi derler onun namına vay vay,
vay vay tayyyip alem tayyip'den razı

sordum soru çiçeğe annen baban var mıdır?
çiçek dedi bana Recep Tayyip Erdoğan

Türk zekası işte...:D
Buda güzel...
Ama yinede insicamı bozmamak daha hoş olur...:thinking:
Madem övgü yapılacak o zaman özgün bir şiir yazmak daha hoş olurdu öyle değil mi?:good:

hirahos

Kıdemli Üye
İhraç kararı alınmayan ilk YAŞ

TSK'nın en kritik Yüksek Askeri Şura toplantısında bir ilk daha yaşandı. 20 yıldan bu yana ilk kez YAŞ'da ihraç kararı alınmadı. YAŞ kararıyla son 19 yılda TSK ile 1657 subayın ilişiği kesilmişti.

1990 yılından itibaren yıllara göre, YAŞ ile ordudan ihraç edilen subay sayısı ve nedenleri şöyle:

- 1990: 47 Subay, 143 Astsubay: 190 kişi(İrtica)

- 1991: 19 Subay, 78 Astsubay : 97 kişi (İrtica)

- 1992: 13 Subay, 48 Astsubay : 61 kişi (İrtica)

- 1993: 13 Subay, 35 Astsubay : 48 kişi (İrtica)

- 1994: 16 Subay, 38 Astsubay : 54 kişi (İrtica)

- 1995: 18 Subay, 59 Astsubay : 67 kişi (İrtica)

- 1996: 46 Subay, 52 Astsubay : 98 kişi (İrtica)

- 1997: Toplamda 297 kişi (İrtica)

- 1998: 127 Subay, 145 Astsubay:272 kişi(İrtica)

- 1999: 20 Subay, 61 Astsubay : 81 kişi (İrtica)

- 2000: 20 Subay, 42 Astsubay : 62 kişi (İrtica)

- 2001: 11 Subay, 70 Astsubay : 81 kişi (İrtica)

- 2002: Toplamda 44 kişi (İrtica)

- 2003: Toplamda 20 kişi (İrtica)

- 2004: Toplamda 20 kişi (İrtica)

- 2005: Toplamda 15 kişi (İrtica)

- 2006: Toplamda 54 kişi (2 irtica, 52'si uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)

- 2007: Toplamda 61 kişi (12 irtica, 49'u uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)

- 2008: Toplamda 24 kişi (5 irtica, 19'u uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)

- 2009: Toplamda 5 kişi (İrtica)

YARGI YOLU KAPALI

Bu arada, YAŞ kararlarıyla TSK'dan ihraç edilen bir subay veya astsubayın görevlerine tekrar dönebilmesi için herhangi bir yargı organına başvurma hakkı bulunmuyor.

(alıntı)

12 Eylül referandumu geçerse, bundan sonra YAŞ kararları için Yargı yolu açılacak. Atılan eski Personel de haklarına kavuşmak için dava açabilecekler.