Yargıda taşlar oynadı, Cihaner düz savcı oldu

• Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Guest
Dünya Bülteni / Haber Merkezi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 190 unvanlı hakim ve Cumhuriyet savcılarının atamasına ilişkin tartışmalı Kararnameyi yayımladı.
Adalet Bakanlığı internet sitesinde yayımlanan Kararnameye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na Sarıyer Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş atandı. Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ise Adana Cumhuriyet savcılığına getirildi.
Cihaner'den boşalan Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığına da Burhaniye Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak tayin edildi.
Kartal Cumhuriyet Başsavcıvekili Hikmet Gülay İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne atandı.
Ergenekon soruşturması savcılarının görev yerleri değişmedi. Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Osman Kaçmaz'ın da yeri değişmedi.
Referandum sonucu yapısı değişen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelikleri için seçimler yapılmıştı.
Yeni HSYK, ünvanlı hakim ve savcıların atamalarını düzenleyen Kararnameyi 1 gün içinde tamamlayıp imzaya açtı.

agbi

Yasaklı
Özür açtığınız konuyu görmedim aynı anlamda konu açtım.

reis

Kıdemli Üye
Akşam Kadir MISIROĞLU bombayı patlattı...
Özetle;
"Allah Müslümanların yükselmesini murad etmiştir. Kim ne yaparsa yapsın bunun önüne geçemeyecektir. Bizim Kemal, onların zeval zamanıdır. Karadeniz'e gitmekte olan bir geminin içerisindeki kişi Marmara'ya doğru yürüse de farketmez. Çünkü zemin karadenize doğru gidiyor. Artık zemin islam ve müslümanların lehine doğru gidiyor. Bundan sonra din karşıtı hiç bir politika tutmayacaktır."