Yargıda Dedeler Arası İrtibati Sağlayan Alevi: Hüseyin Yıldırım | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Yargıda Dedeler Arası İrtibati Sağlayan Alevi: Hüseyin Yıldırım

TakVa

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Puanları
0
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın Ergenekon soruşturmasında yargıyı etkilemeye yönelik girişimler çerçevesinde başlattığı soruşturmada ilginç bilgilere ulaşıldı.

Bazı hakim ve mahkeme başkanlarının başka hakim ve savcıların yerlerini işlerine engel oldukları gerekçesiyle değiştirmek için çeşitli aracılar vasıtasıyla Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay ve HSYK eski Başkanvekili Kadir Özbek’e ulaştıkları belirlendi.

Seyfi Oktay ile Kadir Özbek’in sözkonusu yargı mensupları ile irtibatını sağlayan kişinin Alevi Kültür Dernekleri Genel Sekreteri Hüseyin Yıldırım olduğu tespit edildi.

Hüseyin Yıldırım’ın işyerindeki aramada kasa defterinde Seyfi Oktay’ın “Türkiye Büyük Millet Meclisi Ziraat Bankası Döviz Hesap No:301009/102956” hesap numarası yazılı bulundu.


Emniyet ifadesinde Oktay ile herhangi bir ticari ilişkisi olup olmadığı sorulan, yoksa bu hesap numarasının kendisinde ne aradığı öğrenilmek istenen Yıldırım, aralarında herhangi bir ticari ilişki olmadığını, Seyfi Oktay’ın kendisinden borç para istediğini, bu parayı göndermek için hesap numarasını aldığını iddia etti.

Hüseyin Yıldırım’ın Etiler’deki ikametinde yapılan aramada ise Ergenekon soruşturmasında yargıyı etkilemeye yönelik soruşturma kapsamında tutuklanıp daha sonradan serbest bırakılan Av. Ali Hadi Emre’nin iletişim bilgilerine ulaşıldı.


Aynı fihristte yine aynı soruşturmanın şüphelilerinden emekli general Kemal Yavuz’un iletişim bilgileri bulundu. Emniyet sorgusunda Kemal Yavuz’u tanımadığını söyleyen Yıldırım, Ali Hadi Emre ile olan ilişkisi konusunda ise bilgi vermedi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen Ergenekon soruşturmasında yargıyı etkileme soruşturmasının tamamlanma aşamasında olduğu, Hüseyin Yıldırım’ın da hazırlanan iddianamede sanıklar arasında yer alacağı ve hakkında önemli suçlamalar bulunduğu belirtiliyor.

İSTANBUL’DAKİ ALEVİLERİN ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN

Geçtiğimiz Haziran ayında gözaltına alınıp çıkarıldığı İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Hüseyin Yıldırım, Alevilerin İstanbul’daki önemli isimlerinden birisi.

Hüseyin Yıldırım, dükkânları, daireleri, otelleri olan zengin bir işadamı. Eski Yıldırım’ın, eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’la yakından görüştüğü, Seyfi Oktay İstanbul’a geldiğinde, kendi arabasını ve şoförünü Oktay’ın altına çektiği belirtiliyor. Sivasspor kurucu başkanı olan ve Atletizim Federasyonu As Başkanı olan Hüseyin Yıldırım Sivas ile ilgili birçok etkinlikte ön planda.

Ulaşılan Hüseyin Yıldırım, Seyfi Oktay ve HSYK eski Başkanvekili Kadir Özbek ile tanışıklığını doğruladı. Seyfi Oktay’ı yıllardır tanıdığını, Kadir Özbek’in ise hemşehrisi olduğunu kaydeden Yıldırım, “İstanbul Adliyesi’nden hakimler tanırım, bunu yalanlayamam. Bana gelip gidenler olur. Özellikle iş yerim olan Mecidiyeköy katlı otoparkı Ali Sami Yen Stadı’nın yanında olduğu için benden maç bileti isterler.


Ayarlar, davet ederim kendilerini. Maçlardan sonra da otoparkımın üzerindeki restorantta birlikte yemek yeriz. Bazen benden atamalar konusunda ricaları olur, kırmam. İlkokuldan beri arkadaşım olan Seyfi Oktay ile hemşehrim olan HSYK Başkanvekili Kadir Özbek’e iletirim. Seyfi bey İstanbul’a geldiğinde hem şoförümü hem de arabamı emrine veririm” dedi.

Atamalar konusunda bugüne kadar kaç kişi için devreye girdiğini sorduğumuz Yıldırım, “Açıp rica ederim sadece. Belki referans olduğum olmuştur. Referans olmakta ne kötülük olabilir ki” diye konuştu.

Haziran ayında gözaltına alınıp, sorgusunun ardından serbest bırakılan Yıldırım’a ait katlı otoparkta yapılan aramalarda, Seyfi Oktay’ın iletişim bilgileri ile hesap numaraları ele geçirildi. Yıldırım’ın, yargı mensuplarının taleplerini, Seyfi Oktay ve Kadir Özbek’e ilettiği ortaya çıktı.

YeniAkit


 
Üst