yap-boz(puzzle) un faydaları

türkü

Kıdemli Üye
488002_743591168987967_1529475598_n.jpg

Hobi olarak yaptığımız puzzleların aslında çocuklarımıza çok faydası var. Bunlardan en önemlisi zeka gelişiminde faydası olmasıdır. Zeka gelişimi ile birlikte ileride çok çok ihtiyaç duyacağı ve pek çok açıdan işine yarayacak bir takım zihinsel becerilerin oluşmasını ve gelişmesini sağlıyor. Bunu nasıl mı yapıyor? Faydalarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

-Problem çözme becerilerini arttırır
-Analitik düşünmelerini sağlar
-Parça-bütün ilişkisi kurmalarını sağlar
-Hedefe odaklanma becerisini arttırır
-Benzerlik ve farklılıkları anlama yetisini güçlendirir
-Kıyaslama, şekil –zemin ilişkisi kurma gibi gelişimsel özellikleri geliştirir

Ayrıca puzzle yapmada en önemli faktör sabırlı olmaktır.

Büyüklerimizin söylediği çok önemli bir söz vardır: “Emek olmadan yemek olmaz”. Bu söz de çabasız hiçbir şeyin olamayacağını bizlere söyler. Dolayısıyla her konuda amaca ulaşmak için çaba sarf etmek gerekir, bu iş puzzle yapmak dahi olsa. Sonuca ulaşmak istiyorsak pes etmememiz gerekir. İşte bu noktada puzzle sizin ve çocuklarınızın sabrının ve üretkenliğinin artmasını sağlayacaktır.

Günümüzde öğrenci olmak da bir hayli zor. Çocuklar ödevler içinde boğuluyor. Öğrenmeleri gereken onlarca konu, ders, problem var. Derslerden sıkılmış haldeler.

Bir çocuk olarak derslere vakit ayırdıklarından çok oyun oynamak istiyorlar. Peki bu noktada ne yapmalı? Aslında yanıtı basit. Eğitici puzzlelar ile çocuklarınız için bazı ders konularını daha zevli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin Türkiye haritası puzzle’ı ile bölgelerimizi, şehirlerimizi, hangi şehirde nelerin meşhur olduğunu; İnsan vücudu haritası ile organlarımızı öğretebilirsiniz. Böylece çocuklarınız hem eğlenip hem öğrenirler. Bu tür eğitsel oyun araçlarını bugün birçok yerde kolaylıkla bulabilmek mümkün.(alıntı)

serkan..

Profesör
Bir çocuk olarak derslere vakit ayırdıklarından çok oyun oynamak istiyorlar. Peki bu noktada ne yapmalı? Aslında yanıtı basit.

EVET BASİT VE EN ETKİLİ EĞİTİCİ YÖNTEM

budur

türkü

Kıdemli Üye
büyük çocuklar için tabiki.

serkan..

Profesör
yabana atma kardeş..yeğenlerimide alıştırdım ..küçücükler daha anneleri olacak hatun haber vermemiş bf4 çıktığını ve ps4 ü

bu gün bize geldiler ve gerçeğe çağrının dayanılmaz cazibesine kapılmalarına sebeb oldum ..kızkardeşimin suratını görecektin..deli oldu :)))

keretaların tepki süreleri ve oyunu kavrama noktasındaki ilk adımları şaşırtıcı derecede iyi..

benim bi üst versiyonum..ikisi karşında zorlanıyorum..biri zaten tam anlamı ile kopyam..her açıdan siması babası akıl tavır ve ahlak aynı ben

ve yalnız sayılmayız..

spesifik

آزادی قید و بند
1251

Çok severim puzzle
Sabır işi ...kediler kaç kere bozdu hatırlamıyorum
Bu bin parça üç parçada kayıp
Farkedenler =))

Kaçak

Yeni

Forum kurallarını ihlal mi bilmiyorum ama , faydalı eserler var ....
Subsimal değil , direk reklam yaptım ...
Ben aldım çocuklara Ve sevdiler ve dikkat toplama için bence de birebir ..