'yanmaz kefen' iddialarına ilişkin açıklama!

Kaptan

Mecra Yazarı
Aynen öyle Hakperest, kıvırmak yok, tebrikler. Seni seviyordum ancak şimdi daha bi sevimli geldin gözüme:)

Hakkın hatırı alidir; hiçbir hatıra feda edilemez.

Hakperest

Kıdemli Üye
Allaha sığınmak hakkında nass yok mu?
Nassların çoğu zaten bu amaçta
Zaten ondan başka sığınak yok, sığınılacak yok.
Şu da varki ibadetler taabbudidir
Yani form ve içerik vahiyseldir, değişemezsin.
Kefene yazı ile korunmaya çalışmak muskaya benzemez. Muska belki cinleri defetmek içindir, tamam peki de melekleri ölüden uzaklaştırmak nemenem bir şeydir.
Bana mantıkla gelme ki tarikat akıl yürütmez :) nass, delil kaynak ile gel

ihvanistanbul

AkhenAton
Nassların çoğu zaten bu amaçta
Zaten ondan başka sığınak yok, sığınılacak yok.
Şu da varki ibadetler taabbudidir
Yani form ve içerik vahiyseldir, değişemezsin.
Kefene yazı ile korunmaya çalışmak muskaya benzemez. Muska belki cinleri defetmek içindir, tamam peki de melekleri ölüden uzaklaştırmak nemenem bir şeydir.
Bana mantıkla gelme ki tarikat akıl yürütmez :) nass, delil kaynak ile gel

Muskalar sadece cinleri defetmek için değildir de neyse.
Tarikat akıllı adamın işidir. Aptalın ne işi olur hakikate marifete ulaşmakla?

Bir kişi sağlığında Efendimiz sav'in sakalı şerifini ölünce ağzıma koyun ümid ederim ki Allah cc hazretleri Efendimiz sav'den bir parça varken bana azap etmez diye korkuyla ümit arasında kalıp vasiyet etse ve denildiği gibi yapılsa bu kişinin affına vesile olabilir mi?

Hakperest

Kıdemli Üye
Muskalar sadece cinleri defetmek için değildir de neyse.
Tarikat akıllı adamın işidir. Aptalın ne işi olur hakikate marifete ulaşmakla?

Bir kişi sağlığında Efendimiz sav'in sakalı şerifini ölünce ağzıma koyun ümid ederim ki Allah cc hazretleri Efendimiz sav'den bir parça varken bana azap etmez diye korkuyla ümit arasında kalıp vasiyet etse ve denildiği gibi yapılsa bu kişinin affına vesile olabilir mi?
Hala mantık yürütüyorsun..
İnsanın rehberi kuran neyin affa vesile olduğunu belirtmiş. Kaynaklarda ağza saç koyma geçtiğini görmedim, varsa göster oligark kadar elimiz uzun olmasa da saç sakal bulalım yani

Hz ali diyorki eğer akıl işi olsa mestin üstünü değil altını mesh ederdim diyor

Taabbudi konularda mantık yürütme, orjinallik ara
Ha düşünce, fikir vs de akıl yürüt bu başka

ihvanistanbul

AkhenAton
Hala mantık yürütüyorsun..
İnsanın rehberi kuran neyin affa vesile olduğunu belirtmiş. Kaynaklarda ağza saç koyma geçtiğini görmedim, varsa göster oligark kadar elimiz uzun olmasa da saç sakal bulalım yani

Hz ali diyorki eğer akıl işi olsa mestin üstünü değil altını mesh ederdim diyor

Taabbudi konularda mantık yürütme, orjinallik ara
Ha düşünce, fikir vs de akıl yürüt bu başka

Aklım var ki yürütüyorum. Sen niye durduruyorsun bırak yürüsün.

Göklerde ve yerde Allahın isminden büyük ne vardır? Bir kişi Allahın azabından Allaha sığınsa kimden kime sığınmış olur?

kaynaklarda peygamberi sevmenin affa vesile olacağını görmedin mi?

kaynaklarda Allahı sevmenin affa vesile olacağını görmedin mi?

Kaynaklarda satır satır olaylar mı yazmalı?

Kefen meselesinde Cübbelinin hatası olayı ticarete dökmesidir. Çıkıp meseleyi anlatsa, ben kaynaklarda bunu gördüm. şu şu şekillerde şu saatler ( artık yazımın saati yahut ne gibi şartları varsa ) anlatsa sonra da illa satmak istiyorsa bunu kendisi yazamayacak yahut başkasına yazdıramayacak olanlar için x yerde yazdırılıyor dese çıkardı işin içinden. Sonra gündem olduğunda da evet yaptım yazdıramayanlar için ben yazdırdım ama öncesinde tüm şartlarını anlattım isteyen kendi yazabilirdi yahut başkasına yazdırabilirdi... vs dese daha şerefli davranmış olurdu. o hem alenen sattı hem sattığını inkar etti hemde bu işlerle alakası olmayan ihvanlar.net gibi sitelere ve kendi firmasından alan bursadaki ihvan sitesine bu konuda iftira etti.
Bu işler kişiye özeldir. Affa vesile olabileceği gibi olmayadabilir. Olmayışının sebebi Allahın esmasının ( haşa ) işe yaramayacak olması değil kefeni giyecek kişinin laz fıkrasındaki gibi o da bi dindur onu da deneyelim düşüncesi olabilir, dostlar alışverişte görsün niyetiyle yapması olabilir...vs vs Velhasılı kelam Allah kulunun zannı üzeredir. Bir kul Allahım senden sana sığınıyorum, öldükten sonra bedenen zikretme imkanım kalmıyor amma zikrimin nişanesi olarak kalbime nakşettiğimi bir de kefenime nakşediyorum diyerek bu işi yapsa Allahı tealayı kendisine karşı merhametli göreceğini zannetse ümid ederim ki bir hafiflik bir kolaylık görür.

adams77

Kanalizasyoncu
Kısır döngü :) ısıtıp ısıtıp tekrar geliyor konular. Canınız sıkılmıyor mu aynı şeyleri konuşunca

adams77

Kanalizasyoncu
Demek ki hala çözülmeyen bazı şeyler var kimileri için. Hakikatin peşini bırakan kaşığı kırılsın

Nesini çözemiyorsun ki? Tenceri dibin kara sakla samanı ayağını yorganına göre uzat :)
La sen onu bunu bırak kendine bah kendin hakikatmısın ki milleti hakikata çağırıyon

bilal123

İhvan Forum Üye
cüppeli bey' in avukatıda size sonra dava açmasın. Ben insanlık namına uyarayım da.. haydar başmaş dava açmadı mı size, akıllanmadınız mı?
Enayi olmayın da almayın.. adam zorlamı satıyor size kefen?

cemaliii

Kıdemli Üye
Tasavvuf başka tarikat başkadır
Adamın biri bunları yazmış varsa cevabın ver
Yoksa tasavvuf gereği sükunet et

Sen tasavvuf başka tarikat başka dediğine göre kaptanın eline su dökemezsin. Henüz taaavvuf bilgin yok sanırım. Kaptan yine birkaç birşey biliyordu.