'yanmaz kefen' iddialarına ilişkin açıklama!

Hakperest

Kıdemli Üye
Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'yanmaz kefen' iddialarına ilişkin açıklama!

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü, yaptığı bir röportajda ‘yanmayan kefen’ iddialarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2019-07-05 10:14:00
Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'yanmaz kefen' iddialarına ilişkin açıklama!

Yazar Murat Ağırel ile konuşan Cübbeli Ahmet Hoca, kamuoyunda sıkça konuşulan ‘kefen’ konusuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ben yanmaz kefen diye bir şey konuşmadım. Allah senin ameline bakar, sen bozuksan seni kimse kurtarmaz. Onu da yanmaz kefen olarak sundular” dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca, yanmaz kefen diye bir şey konuşmadığını belirterek “Kefen bir kere talep üzerine yapıldı. Ceylan derisi, safran mürekkebi, Allah’ın bazı isimleri filan yazıldı. Kaynaklarım da bunlar var. Kitaplarım var, bu yüzden talepler geldi. Kendime bile kenara bir kefen bile ayırmadım. Ama hazırlamam lazım. Bunların birçoğu hediye dağıtıldı. Fiyatı 200 TL olarak belirlenmişti. Yani iki katı ilmek ile yapıldı. Bunları Bursa’da 380 TL’ye satan biri ortaya çıktı. Bu konu dile getirildi. Bana hesap sorulmaya başlandı. Bu kefenler sipariş üzerine yapıldı, satışı filan olmadı. Bunu Bursa’da satan adam durumu istismar etmiştir. Bunlara ben lanet ediyorum. Su dağıttık, adam suyu almış Tokat’ta satıyor. Ben tanımam etmem. Telefon geldi. Şimdi su işi çıktı. Allah lanet etsin ya. Olmuyor böyle. Ben kaynaksız bir iş yapmadım. Bu kefenler ismi yazılan kişilere iletildi. Satışı yok, ikinci baskısı yok. Ben yanmaz kefen diye bir şey konuşmadım. Allah senin ameline bakar, sen bozuksan seni kimse kurtarmaz. Onu da yanmaz kefen olarak sundular” ifadelerini kullandı.

Kaptan

Mecra Yazarı
Asenayı geçtin be adam, kapı gibi video duruyor orada. Bakin ne demiş bu yüzsüz herif;

"Yazılırsa, o kişi mezarında korkmaz, kabrine cennetten bir pencere açar, cennet bahçelerinden bir bahçe yapar. Bu rivayetle amel etmek isteyenler, önceden yazdırmalı, yakınlarına da vasiyet yapmalı. Kefenin yerini de öğretmeli ki çünkü onlar telaştan başka bir kefen bulurlar. Bak benim kefenim burada demeli. Hazırlamalı diyor. Bu ismi şerifi yazdık bu kefene. İkinci olarak, bu ismi şerifi ya Kabe örtüsüne ya da ceylan derisine yazılmalı. Herkese Kabe örtüsü bulacak durumumuz yok. Benim kendime göre bir parçam var. Bayağı bu konuda bir bohça hazırladım ben. Telaştan beni de gömerler, sonradan açamazlar. İyi bir vasiyet yapmak gerekiyor.

"KADIN VE ERKEK FARKLIDIR"

Bu isimlerin hepsi bu kefende mevcuttur. Biri kağıda yazılıdır, kişinin göğsüne konulacak. Biri kefene yazılıdır, biri de ceylan derisine yazılıdır. Bu da size gelmiştir. Çarşamba'daki dükkanda hazır olmak üzere. Belki de hazırlanmıştır, sorarsınız. Kadın ve erkek farklıdır. Hepsi aynı değil."

ilke

Paylaşımcı
Görüldüğü gibi gevezelikle - din biribirine karıştırılmış ! Aynen bu forumdaki daltonların yaptığı gibi !.. Adam, müslümanın diyor, ardından her türlü masiva, gevezelik, şamata, istihza, gır-gır, dalga gırla gidiyor ! Ve yazılarında sürekli "pişmiş kelle" smilelerini kullanıyor ! Bunların emin olun ki, müslüman nasıl yaşar konusunda zerre kadara bir bilgileri yoktur ! Eşşek sıhhati içinde bu dünyada günlerini dolduruyorlar o kadar !

Hakperest

Kıdemli Üye
Kendisi satsa problem yok
Başkası satınca lanet okumalar

Patent alsındı oda
Yanmaz kefen onun tekelinde mi

Ben de münker nekir sualinde
Kopye veren kefen yapacuk
La kimse satmasın bak
Lanet edebilirim

Kaptan

Mecra Yazarı
Çarşambadaki dükkana gelmiştir haaa :)
Adam tam fırıldak

abdullah birisi

Kıdemli Üye
cübbelinin, yanmaz kefen cümlesiniburaya getirmeyen adidir...kim getirirse şahsım adi olacağımı kabul edeceğm, aksi takdirde, ispatlamyan en adi ş erefsiz dir...

Hakperest

Kıdemli Üye
cübbelinin, yanmaz kefen cümlesiniburaya getirmeyen adidir...kim getirirse şahsım adi olacağımı kabul edeceğm, aksi takdirde, ispatlamyan en adi ş erefsiz dir...
Ne bağırıyon
Yazıda iddia diyormuş zaten
Ateş olmayan yerden duman da çıkmaz

Ortada üflenmiş, çift dikiş bir kefen var demie

Kaptan

Mecra Yazarı
:)
Yakmayan kefenden kendine iki tane ayır, çok lazım olacak sana çooook.... sahtekar..

kızmıyorum da bu kadar enayi varken

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ne bağırıyon
Yazıda iddia diyormuş zaten
Ateş olmayan yerden duman da çıkmaz

Ortada üflenmiş, çift dikiş bir kefen var demie

bende diyorum ki, iddiasını ispat etmeyen ş erefsizdir, diyorum, öyle iftira atmak olurmu, iyi bende senin ve bu konuda böyle düşüncesini ağzındaki baklayı yuvarlayarak söyleyenler için, hakkında lgbt ymiş iddiası var, desem ne olacak, hemen karşı tarafa en galiz küfürleri edersin değilmi, ben cübbeli yerinde olsam, yanmaz kefen satıyormuşsun deseler, ispatlayamayan diye başlayıp, en ağır küfürleri ederdim....ya ispat ya küfür....

Hakperest

Kıdemli Üye
bende diyorum ki, iddiasını ispat etmeyen ş erefsizdir, diyorum, öyle iftira atmak olurmu, iyi bende senin ve bu konuda böyle düşüncesini ağzındaki baklayı yuvarlayarak söyleyenler için, hakkında lgbt ymiş iddiası var, desem ne olacak, hemen karşı tarafa en galiz küfürleri edersin değilmi, ben cübbeli yerinde olsam, yanmaz kefen satıyormuşsun deseler, ispatlayamayan diye başlayıp, en ağır küfürleri ederdim....ya ispat ya küfür....
Yazı konuşmasını aktarmış işte
Bir kefen mevzusu var
Buyur işin aslını aktar anlayalım
Lanet etmiş birilerine
Var mı açıklaması

Kaptan

Mecra Yazarı
Ha, yakmayan kefen yanında birde terlik var, çarşambadan temin edebilirsiniz, sadece 130 lira, bunlardan birşey kazanıyorsam aha böyle çarpılayım..

Takıyon giyiyon gece rüyanda şeyi görüyon..

Belli ki Cübeli bizim de bilemediğimiz "görmeyen gözlük" icat etmis ve piyasaya sürmüş, millet göremiyor, çıkar oglim o gözlüğü..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Yazı konuşmasını aktarmış işte
Bir kefen mevzusu var
Buyur işin aslını aktar anlayalım
Lanet etmiş birilerine
Var mı açıklaması

güzel kardeşim, yanmayan kefen demiş mi dememişmi, sen onu söyle, bazı adi haysiyetsizler gibi, demiş gibi lanse edenler var da...

Kaptan

Mecra Yazarı
Cübbeli Ahmet, sen Tasavvuf’un da Ehl-i Sünnet’in de yüz karasısın! Bir kere olsun dürüst olmayı dene; insanlara cami kürsüsünden yalan söylemeyi bırak! Allah’tan kork! Ahiret var, hesap var…

Ebubekir Sifil