Yandaş Medya Böyle Oluyor İşte!

Dergaz

Profesör
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Tepkime puanı
28
Puanları
0
Yaş
36
Konum
Ne fark eder ki
Yandaş medya nasıl olunuyor? Bu surunun cevabını merak edenler. İşte bu soruya verilmiş güzel bir cevap...
Ekrem Dumanlı yandaş 'medya nasıl olunuyor'a nasıl bir örnek verdi

Ekrem Dumanlı/Zaman

Yandaş medya böyle oluşuyor işte

Geçenlerde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti bir program yaptı. 24 Temmuz 2010 Cumartesi günü düzenlenen programın ayrıntılarını pek çok kişiden dinleme imkânım oldu. Manzara aynen şöyle:

Programın bir anında, orada bulunamayıp telgraf gönderenlerin mesajları okunuyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okununca derin bir sessizlik çöküyor salona. Ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajı okunuyor ve salon yıkılıyor adeta. "Bravo!" diye bağıranlar, alkış tufanı koparanlar, gözlerinin içi gülenler... Bu tablo salonda bulunan bazı gazetecileri rahatsız ediyor. Haksız da sayılmazlar; sonuçta orası 'CHP medya kolları' olmasa gerek. Biraz sonra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın mesajı okunuyor ve az sayıda gazeteci (az önceki tabloyu protesto etmek amacıyla) alkışlıyorlar.

Medyanın bir bölümü çok net ve keskin CHP'lilerden oluşuyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçildiği kongrede alkış tufanı koparanlar, masalara-sandalyelere tırmanıp tebrik ve tebcil yağdıran usta gazetecileri herkes duymuş, tanımıştı. Bu, ikinci Kılıçdaroğlu vakası. Sağa sola, "yandaş medya" deyip höykürenler, buldukları ilk fırsatta nasıl derin bir yandaşlık yaşadıklarını gizleyemiyorlar...


aktifhaber
 
Üst