Yalan...

dayi

Profesör
YALAN...bir gün yani 24 saat hiç bir şekilde YALAN söz söylemeden yaşayabilecekmiyiz...denedinizmi hiç..

Bu söz kulaklarımda çınlıyor hala..Kamil abilerin bu dayıya söyledikleri ilk sır idi..:D

Neden YALAN bu kadar önemli..yani büyük günah..

YALAN,olmamış bir tecelliyi olmuş gibi anlatmak...yani Tecelli yaratmak..Allahtan ayrı ''O''na muhalif..

Yada,''O''nun yarattığı bir tecelliyi,yine ''O''na muhalefet ederek değiştirerek anlatmak..

Olduğu halde,Allaha karşı durarak olmadı demek..

Evet..YALAN..Allaha ŞİRK koşmaktır..Allaha ortaklık ilan etmektir..Allahla güreşecek kadar güçlü bir pehlivanım demektir..:thinking:..

Karşılığı ne olursa olsun YALAN bizi sıkıntıya sokar..kolaymı,karşındaki Allah..:thinking:işte bu dayı ayakta yetmiş yalan söylerdi..yalandan kim ölmüş derdi..:D..bi oturuşta 100 ekmek yerdi..1500 köfte..bi tenekede ayran içerdi..:O..

Bu sırrı dayıya açtılar..hamdolsun şimdi çeyrek ekmek üç köfte bi bardak ayranı zor yiyor..o da günde bir öğün..sıkıntıda yapmıyor..:D

HU..

Arifane

Profesör
dayı! güzel konu eyvallah! kendine ben insanım diyen yalanı bırakarak adımını atar çünkü karşısında bir ayna var kendi kendinemi yalan söyleyecek ayna karşısında.

dayi

Profesör
İlk adım...

Arifane abi..ilk adım ne önemlidir bilirsin..cesaret edip atılan ilk adım...

HU..

Arifane

Profesör
İlk adım...

Arifane abi..ilk adım ne önemlidir bilirsin..cesaret edip atılan ilk adım...

HU..

dayı! cesaretide verirler bizlere sevmeyide, sevdirmeyide biz tecrit (ölüm) odasındayız tabii doktora yalan söylemezsek yoksa vampir çıkarız allah muhafaza!