Yahyalılı Hacı Hasan Efendi

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
hakkinizi heLaL ediniz karde§im..Zaten önemLi oLanda gönLünüzde oLmasi degiL mi..Bizde her an yaninda degiLiz ki..
uzakta oLanLar degerini daha iyi biLiyor..muhabbetLeri daha gönüLden ve icten oLuyor..

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Bu Resimlere Ulaşmamı Sağlayan...

Farkındaysanız yardımcı olan demiyorum bu resimleri bana gönderen Yağmur

Ablama Çok Teşekkür Ediyorum...

Ellerine Sağlık Ablacığım...

Allah Razı Olsun...

İmandanihsana

Doçent
Maasallah Kardesim Allah Razİ Olsun Fakir Kardesinizde Ayni Silsileden Mahmud Sami Hz Den Sonra Ayriliyo Ama Ins Bizde Musa Efendimziden Sonra Gelen Osman Hocamiza Layik Evlad Olmaya Calisiyoruz Allah Bizleri Hakk Yoldan Ayirmasin

sadık

Üye
Ce: Yahyalılı Hacı Hasan Efendi

s.a.
Allah bu siteyi açandan açtırandan emekleri geçen herkesten ve katılanlardan razı olsun. Allah bizlere nasip eyledi böyle güzel dostlarını tanımayı.. İnşallah kendilerine layık evlat olmayıda nasip eder.. İnşallah rabbim nasip ederde yüzümüz olmasada kendilerini ziyaret eder ellerinden öperiz dualarınıda alırız.. Allah u teala kendisinden ve sevdiklerinden ayırmasın..

Ahiskali

Üye

Lütfi Doğan (Diyanet İşleri Eski Başkanı) - Eski Refah Partisi milletvekili Erbakan Hocam mahkum iken Yahyalili Haci Hasan Hazretlerinin mahkemeye geldigini anlatiyor:

12 Eylül hadisesinden sonra içerde bizi bir müddet misafir ettiler. Bir süre sonra bizi serbest bıraktılar. 1981 Ramazanında bir duruşma yapıldı. Duruşma sonunda diğer arkadaşlarımızı da serbest bırakırlar ümidini taşıyorduk. Ama öyle olmadı. Sonuçtan hepimizde müteessir olmuştuk. Merhum Hacı Hasan Efendi de gelmişti o duruşmaya. Kendisi hemen her mahkemeye gelirlerdi. O da çok müteessir olmuştu. Çok hassas ruhlu bir insandı. Bir müslümanın en küçük üzüntüsü Onu daha fazla üzerdi. Cenab-ı Hak kendisine böyle rikkatli bir kalp ihsan etmişti. Çok üzülmüş, duruşmaya kadar Yahyalı'ya gitmemiş, Cenab-ı Hak'ka iltica etmişti...

15 gün sonraki mahkeme bir cuma günü idi. Artık ümit taşımıyorduk. Bizimkileri bırakmayacaklardı. Merhum Hacı Hasan Efendi erkenden gelip ön tarafta bir yere oturmuş, Tahir Büyükkörükçü Hocamıza: "Bugün sizi almadan gitmeyeceğim. Rüyamda Peygamberimizi gördüm, müjdeyi O'ndan aldım. Haberiniz olsun bugün tahliye olacaksınız." demiş...

Gerçekten mahkeme bitiminde kimsenin tahmin ve tahayyül etmediği bir zamanda arkadaşlarımız topluca tahliye olmuşlardı.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com

s.a.
Allah bu siteyi açandan açtırandan emekleri geçen herkesten ve katılanlardan razı olsun. Allah bizlere nasip eyledi böyle güzel dostlarını tanımayı.. İnşallah kendilerine layık evlat olmayıda nasip eder.. İnşallah rabbim nasip ederde yüzümüz olmasada kendilerini ziyaret eder ellerinden öperiz dualarınıda alırız.. Allah u teala kendisinden ve sevdiklerinden ayırmasın..

Amin ecmain...

Layık değiliz onlara ama...

Çok Çalışmamız Gerek Çoook...

sümeyra

Üye

sultanım sizi o kadar çok özledim ki.

ünyeliefe

Üye
efendim

EFENDİM

Gözümde büyüyen sarp dağlar değil,
Nefsimin ördüğü ağdır efendim.
Bu yolda ayağım kayarsa;sebep:
Şeytanın çektiği yağdır efendim.

Yadımda hep sana koşup gelmek var,
Ya yolunda 'olmak' , ya da ölmek var.
Neyleyim,yürekte binbir ilmek var ,
Masiva ayakta bağdır efendim.

Nur yüzün her daim nurla donansın,
Gafiller çehreni hep soldu sansın.
Zahirde et-kemik,batında cansın
Eteğinden tutan sağdır efendim.

Rahlende okunur ledünni tahsil
Kapına bağlanan kalır mı yoksul ?
Bir eker,dört mevsim alırsın mahsül
Bu ne bereketli bağdır efendim

Ser-azad dolaştım çok zaman ben de,
Kimine kul oldum,kimine bende.
Yüzüne bakacak göz mü var bende ?
Gün-ah'ım aşılmaz dağdır efendim.

hasan fahri tan / kuşadası

ünyeliefe

Üye
Uçun Kuşlar

-gidenlerin ardından-

Uçun kuşlar uçun,aklı yerinde
Kalanlara benden selam söyleyin.
Yaresi deri'de değil, derinde
Olanlara benden selam söyleyin.

Uçun kuşlar uçun, orada YAR var
Zulmetler içinde nurlu diyar var.
Sanki gönüllerde başka ayar var
Bilenlere benden selam söyleyin.

Uçun kuşlar uçun, kilometre yüz...
Gündüzünüz gece; geceniz gündüz.
Yar'e eğri gidip, geriye dümdüz
Gelenlere benden selam söyleyin.

Uçun kuşlar uçun, yakın közleri
Hasret, lime lime etti özleri
Huzurdayken bile ahu gözleri
Dolanlara benden selam söyleyin.

Uçun kuşlar uçun, gerdim aklımı
Dağ başında yele verdim aklımı
Bilmem hangi çöle serdim aklımı
Bulanlara benden selam söyleyin.

Uçun kuşlar uçun, akıl yok ser'de
Derman aranır mı devasız derde
Uykusunu ''Leylaa'' diye seherde
Bölenlere benden selam söyleyin.

Uçun kuşlar uçun, geçin nam'ımı
Yeterki bileyim şu encam'ımı
İbadet aşkıyla son selamımı
Alanlara benden selam söyleyin.

hasan fahri tan / kuşadası

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
O'nun Bir Şeyhi Var

Nakşiler susamış zikr-i Hüdaya
Gönülden kapılmış aşka sevdaya
Kalbini meyletmez fani dünyaya
Onun bir şeyhi var Hacı Hasan Efendi...

Alemdar'ın ceddi Muhammed Neb(sav)i
Nur cemali ayın ondördü gibi
Kalbine yar etmiş canı Habibi
Onun bi şeyhi var Mahmud Sami(ks)...

Hacı Hasan Efendiyi unutamıyor
Allah'ın zikrine hiç doyamıyor
Yanıp yüreğini avutamıyor
Onun bir şeyhi var Esad Erbili(ks)...

Şeyhi Hasan Efendidir kendi Nakşi
Şah-ı Nakşibenddir Nakşinin piri
Zikirle pak eyler kalbinde kiri
Onun bir şeyhi var Mustafa Hulisi(ks)...

Şu Nakşilerin piri sultanı
Nakşinin canı cana cananı
Ali Ramazan Efendi Kavacık sultanı
Onun bir şeyhi var Şah-ı Nakşibendi(ks)...

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Şeyhim Ali Ramazan Sultanım

İlim sahiplerine hürmet eder, özellikle Kur'an ehline çok saygı gösterir, kimsenin hatasını asla yüzüne vurmaz, arkasından konuşmaz. Daima Allah-ı ve Rasûlullah’ı hatırlatır. Hiç boş durmaz ya nasihat eder, ya ilimle meşgul olur, ya Kur'anla meşguldür, ya da tefekkür eder. Mâlâyani boş sözler konuşmaz, vaktini boş şeylerle harcamaz. Büyük hedefler gösterir . " Kafa ilimle, kalp Allah-ı zikirle, vücut da cihatla meşgul olmalı.” der. "Nefsin zincirlerini kıramayan asla özgür olamaz" diyerek, kula kul değil yalnız Allah‘a kul olmayı şiâr edinmeyi öğütler.

Onun yanında ve sohbetinde vakit su gibi akar gider, zaman dursa dersiniz, onun yanında otururken sahabe misali adeta Rasûlulah’ın yanında oturuyormuşuz gibi kalbimiz huzurla ve neşeyle dolar. O, manevi atmosfer anlatılmaz ancak yaşanır. O, son derece vefakâr, sadık bir dosttur. Eli ve sofrası açık cömert bir mü’mindir. Onun yüzünde tebessüm hiç eksik olmaz, zalimlere karşı çok şiddetlidir. Mazlumların ve mü’minlerin yanın da çok mütevazı ve mütebbessimdir. Mazlumun hakkını arar, daima mazlumların yanındadır. Kibirli Zenginlere, makam sahiplerine asla iltifat etmez. Fakirleri, mazlumları, yetimleri, gençleri , ilim tahsil edenleri çok sever, onları bağrına basar.

Her insanın seviyesine iner, onun anlayacağı dilden konuşur , çeşitli akli misallerle konuşmasını kuvvetlendirir, gönüllere hitap eder. Kur'an ve sünnete son derece bağlı, Kur'an aşığı, sünneti refleks haline getirmiş, tahkiki imana sahip, bir mü'min dir . Müntesiplerinin sağlam bir akaide sahip olmaları için çok gayret eden bir Mürşittir. Yaşamında sadelik ve doğallık vardır. İsraftan son derece sakınıp, Dünyanın süsüne önem vermez. O, kalplerin süsüne takvaya önem verir. Dünyada züht hayatı yaşar ama, cihat için teknolojiyi çok iyi kullanır. Dünyadaki gelişmeleri takip eder, Züht hayatı içinde Dünyadan kopuk değildir. Dünyaya meyletmeyin der ama, Müslüman zengin olmalı, sermaye Yahudilerin tekelinden kurtarılmalı der. Zengin olun ama kalbinizde mal sevgisi, para sevgisi olmasın, Mevla’nın verdiği zenginliği yine onun yolunda iyi harcayın der. Sermayenin Yahudilerin elinden kurtarılması lazım derken, müntesiplerini ticarete teşvik edip, iyi bir ticaret yapmalarını hedef gösterir . Bununla kalmaz projeler üretir, müntesiplerine bu projelerle hedef gösterir . Kısacası o, halk içinde HAK ile beraber olan bir Mürşit ve iyi bir eğitmendir.