Yahova sahidleri

aHuZaR

Can kayıp can firarda
yahova sahidleri ülkemizin kilcal damarlarina kadar süzüldü
parayla,dolarla,altinla,esya ile maneviyati zayif olan milleti kandiriyorlar avrupada süryanilere aylik maas verip kadrolarina aliyor sonrada türkceyi konusmalarindan bilmelerinden dolayi türklerin evine yolluyorlar ve bunlarada
türk diyorlar isin garibi burda egitip türkiyeye yolluyorlar...
TÜRKIYEDE
VE
AVRUPADA

NE YAPABILIRIZ?
NE YAPMALIYIZ?
NE YAPIYORUZ?
:(

KÖRDÜĞÜM

Profesör
Evet malesıef bızede gelmıslerdı bır kaç kez.Üstelık kızdığın zaman bıle sevınıyorlar çünkü böylelıkle nasıl soylesem tabırı caızse sevap kazandıklarını felan düşünüyorlar(hanı İslam'da Allah rızası için bir acıya katlandığın zaman mukafat vardır ya).Ne yapmamız gerektığıne gelınce; ınsanları tebliğ etmelıyız.Önceden yurt dışında çok güzel aktıvıteler olurdu.Ben ozellıkle Mıllı Görüşünkileri biliyorum:
Vaazlar, Dİni yarışmalar,gençlere ve çocuklara hitab eden şeyler... mesela bır cemıyet açılırdı orda her ısteyen Kur'an öğrenırdı, ya da sohbetler olurdu.İşte bu tür şeyler gerçekten çok etkıleyıcı oluyor, ama sanırım malesef artık eskısı kadar güzel çalışmalar yaplmıyor:(

ÇiLe-i AşK

Asistan
gercekten artık iyice kendilerini asmıs durumdalar yazında bizim ögrenciler kursa gelirken ellerine tutusturmuslar bir kac mecmua kapak resmine bakınca pek bilgi sahibi olmayan birisi sadece birkac dini yazı sanabilir :uzgunum[1]:

davalarını son zamanlarda sokaklarda dergi dagıtmaya kapı kapı gezmeye kadar düsürdüler....
evlere gittiklerindeyse söyledikleri size mutluluk getirdik..;)
ne kadar gülünc degilmi..ama asıl gülünc olan bizim olanlar karsısında kılımızı bile kıpırdatmıyor olmamız....

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Evet malesıef bızede gelmıslerdı bır kaç kez.Üstelık kızdığın zaman bıle sevınıyorlar çünkü böylelıkle nasıl soylesem tabırı caızse sevap kazandıklarını felan düşünüyorlar(hanı İslam'da Allah rızası için bir acıya katlandığın zaman mukafat vardır ya).Ne yapmamız gerektığıne gelınce; ınsanları tebliğ etmelıyız.Önceden yurt dışında çok güzel aktıvıteler olurdu.Ben ozellıkle Mıllı Görüşünkileri biliyorum:
Vaazlar, Dİni yarışmalar,gençlere ve çocuklara hitab eden şeyler... mesela bır cemıyet açılırdı orda her ısteyen Kur'an öğrenırdı, ya da sohbetler olurdu.İşte bu tür şeyler gerçekten çok etkıleyıcı oluyor, ama sanırım malesef artık eskısı kadar güzel çalışmalar yaplmıyor:(
KÖRDÜGÜM su an yurtdisinda sadece almanyada 2000.yakin dernek cemiyyet kurulus var
ama napiyolar tavla oynayip zar atiyolar :( ve avrupa diyoki biz izin veriyoruz sizin dini derneklerinize hukukende hak taniyoruz taniyoruz,sizde
bize hak taniyacaksiniz vereceksiniz türkiyede ruhban okullari acacaz:( haklilar onlarda biliyor bizlerin zaafini bunlar diyolar 1000.2000 de dernek acsa bölüne bölüne bir ise yaramazlar bir iste yapmazlar.Ama onlar actimi hakkiyla calisir cünki yillardir dilekleri istekleri islami cökertmek allah dinini koruru deyip yan gelip yatmiyolar
bizim gibi bir kurulusu amaci disi kulanmiyorlar
Bizler vurdum duymaz,vahim olaylari kücümser isek daha cokler görecegiz ne yazikki:( (not türkcem pek iyi degil hatalar icin kusura bakmayin :) )

KÖRDÜĞÜM

Profesör
Haklısın malesıef bu vurdum duymazlık burda da var. En azından bızler etrafımızdakı insanlara birşeyler öğretmeye çalışalım.Bence siz orda bireysel olarak tanıdıklarınıza katkıda bulunabilirsiniz.Eğer Kuran okumayı biliyorsanız öğretin,eminim yoğun bir istek olacaktır.Ya da mümkünse sohbet verin.Hiç birşey olmazsa toplayın insanları açın bir kitap okuyun.Ordaki insanlarda gerçekten açlar böyle şeylere.Bende yurtdışında kaldım.Sohbetler dersler olurdu ve o kadar çok insan katılırdıkı.Ama şu an boyle şeyler düzenleyenler olmadığı için o insanlarda haliyle boş kaldılar.Yani sonuçta çokta bilinçli değiller.Yanlış anlaşılmasın küçümsemek için söylemiyorum.Ben tek başıma nasıl yeterli olabalirim demeyin.Eminim sizin teşvikinizle yani aracılığınızla diğer insanlarda çalışmaya başlar.Yani bunları yaşadığım için biliyorum.
Rabbim yardımcınız olsun..

B.ü.S.r.A

Doçent
yahova sahidleri kapi kapi dolasip cok kisiyi kandiriyorlar gercekten. önce anlatirkene Allah diye konusuyorlar yani Allahi seviyormus gibi yapiyorlar. karsisindakiler onlara inaninca yavas yavas kurandan sogutuyorlar yani islama düsman ediyorlar. kurandan ayetleri yanlis anlatiyorlar yani bir ayetin hepsini anlatmiyorlar yarimini anlatiyorlar gerisi gelmiyor ondan sonra o kisileri iyice düsman ediyorlar. Bilmiyorum bazilariniz Emine Senlikoglunun "hristiyan gülü" adli kitabi okudunuzmu. Cok güzel bir kitap yahova sahidleriyle ilgiliydi....

mutahhara

Üye
Haklısın malesıef bu vurdum duymazlık burda da var. En azından bızler etrafımızdakı insanlara birşeyler öğretmeye çalışalım.Bence siz orda bireysel olarak tanıdıklarınıza katkıda bulunabilirsiniz.Eğer Kuran okumayı biliyorsanız öğretin,eminim yoğun bir istek olacaktır.Ya da mümkünse sohbet verin.Hiç birşey olmazsa toplayın insanları açın bir kitap okuyun.Ordaki insanlarda gerçekten açlar böyle şeylere.Bende yurtdışında kaldım.Sohbetler dersler olurdu ve o kadar çok insan katılırdıkı.Ama şu an boyle şeyler düzenleyenler olmadığı için o insanlarda haliyle boş kaldılar.Yani sonuçta çokta bilinçli değiller.Yanlış anlaşılmasın küçümsemek için söylemiyorum.Ben tek başıma nasıl yeterli olabalirim demeyin.Eminim sizin teşvikinizle yani aracılığınızla diğer insanlarda çalışmaya başlar.Yani bunları yaşadığım için biliyorum.
Rabbim yardımcınız olsun..

kesinlikle katiliyorum..bir ben dememek lazim..gün gelir o 1 olur 1000..öncelikle kendimiz ilim ögrenmeli,ögrendiklerimizi aktarmaliyiz..ki uyarilar neticesini verebilsin..enazindan ilim ögrenmeye sevk etmek lazim cevremizi..özellikle gel-git yasayan kişileri..kalbim temiz muhim olan o diyenleri....

bu konuyu acan kardesten de Allah razi olsun..

Selam ve Dua ile..

hasretlik

Paylaşımcı
ben imam hatip lisesinden mezun oldum mezun olmadığım dönemde bizim bir arkadaşımızı önce kendi taraflarına çektiklerini düşünmüştüler ve peşini hiç bırakmıyorlardı. her türlü kitapları ona gönderiyorlardı hiçbir ücret ödemeksizin. ama şuan biz gidip bir kuran almaya çalışıyoruz en ucuzu 20 ytl den başlıyor imkanı olan alıp okuyabiliyor ama imkanı olmayan malesef kulaktan dolma bilgilerle kendilerini bir şekilde ifade etmeye açlışıyorlar ki bundada ne kadar başarılı olduklarını yahova şahitlerinin günden güne çoğalmaları gösteriyor. Diyarbakırdayım ve buranın en ucra gelişmemiş, fakir insanlara para telkifi karşılığında kendi dinlerine davet yapılıyor. ama eğer bizim basın mensuplarımız bu tehlikenin farkına varıp bir kaç tv de insanları bilgilendirici programlar yaparsa bizlerde kendi çevremizde daha fazla çalışarak biraz daha engelleyebilirdik. dini bilgi içeren her türlü kitapların biraz daha uygun fiatlarda satılsaydı hele kuran çok daha iyi olacaktır. o zaman bizde elimizdeki paranın bir bölümüyle gerekli kitapları alıp hediye verebiliriz insana diye düşünüyorum...

konuya açandan da Allah razı olsun.
selam dua ile...