Yahoo’nun e-posta sistemine virüs bulaştı

RaBiA

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
8 Haz 2006
Mesajlar
448
Beğeniler
1
Puanları
0
Yaş
31
#1

Yahoo’nun e-posta sistemine virüs bulaştı


Dünyada en yaygın olarak kullanılan e-posta servislerinden Yahoo, yeni bir virüsün, kullanıcılar arasında yayıldığı uyarısında bulundu.

“Yamanner” adlı virüsün, elektronik posta kutularına “New Graphic Site” başlığıyla geldiği, mesaj açılınca bilgisayara yerleşerek adres listesindeki diğer isimlere yayıldığı belirtildi. Bilgisayar güvenliği şirketi Symantec’in uzmanları, bu virüsün diğerlerinden farklı olarak mesajın eklentilerine gizlenmediğini, mesaj açıldığı anda aktifleştiğini kaydetti.

Uzmanlar,av3@yahoo.com adresinden gelen hiçbir mesajın açılmaması ve virüs koruyucu programların güncellenmesi uyarısında bulundu. Yahoo yetkilileri, 200 milyondan fazla kullanıcının “çok azını” etkilediğini belirttikleri virüsün yeni saldırılarının engellenmesi için gerekli önlemlerin alındığını belirtti. Yahoo sözcüsü Kelley Podboy yaptığı yazılı açıklamada, “Konuyu çözmek için adımlar atarken bu virüsün daha fazla yayılmaması için kullanıcıları korumaya çalıştık. Böyle bir duruma karşı gerekli adımları attık. Sorunun çözümünü kullanıcılara gönderdik.” dedi. Yahoo ve önde gelen anti-virüs şirketleri tarafından fark edilen virüs, Trend Micro ve McAfee tarafından düşük seviyeli bir tehdit olarak görülürken Symantec önemli bir tehdit olarak değerlendirdi.


Zaman Gazetesi'nden alıntıdır.
 

mustafa

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
8 Haz 2006
Mesajlar
1,972
Beğeniler
3
Puanları
0
#2
yaho adresim yok ama kullananların dikkat etmesi lazım diğer meil adresleri ile de gönderiyorlar dikkat etmek gerek
 

EbRu

Paylaşımcı
İhvan Üyesi
Katılım
10 Haz 2006
Mesajlar
336
Beğeniler
3
Puanları
0
#4
dikkat vetmek lazım bir kaç arkadaşıma gelmiş teşekkürler rabia bilgiler için
 
Üst