Yağmur Yağsın İsterdim Bu Sabah

kebîkec

İhvan Forum Üye
VAİZ
BAP

1YERUŞALİMDE kıral olan Davudun oğlu Vaizin sözleri.
2 Boşların boşu, Vaiz diyor, boşların boşu, her şey boş.
3 Güneş altında çektiği bütün emeğinden insanın kazancı nedir?
4 Bir nesil gidiyor, ve bir nesil geliyor; fakat dünya ebediyen duruyor.
5 Güneş doğuyor, ve güneş batıyor, ve yerine, doğduğu yere, koşuyor.
6 Yel cenuba gidiyor, ve şimale dönüyor; döne döne gidiyor, ve yel dönüşlerini tekrar ediyor.
7 Bütün ırmaklar denizin içine akıyor, fakat deniz dolmuyor; ırmaklar aktıkları yere, yine oraya akmaktalar.
8 Bütün şeyler yorgunlukla dolu; insan onu söyliyemiyor; göz görmekle doymıyor, ve kulak işitmekle dolmıyor.
9 Ne var idi ise, olacak odur; ve ne yapıldı ise, yapılacak odur, ve güneş altında yeni bir şey yok.
10 Bak, bu yenidir, diyecek bir şey var mı? Çoktan, bizden evel olan asırlarda olmuştur.
11 Evelki nesiller anılmıyorlar; gelecek olan sonrakiler de kendilerinden sonra gelecek olanlar arasında anılmıyacaklar.
12 Ben, Vaiz, Yeruşalimde İsrail üzerine kıraldım.
13 Ve göklerin altında yapılmakta olan her şey hakkında hikmetle araştırmağa ve soruşturmağa yüreğimi verdim; bu kötü bir zahmettir, Allah onu adam oğullarına onunla uğraşsınlar diye vermiştir.
14 Güneş altında yapılan bütün işleri gördüm; ve işte, hepsi boş, ve yeli kavramağa çalışmaktır.
15İğri olan doğrultulamaz; ve eksik olan sayıya gelemez.
16 Yüreğimle söyleşip dedim: İşte, benden önce Yeruşalimde olanların hepsinden ziyade hikmet artırdım, ve yüreğim çok hikmet ve bilgi gördü.
17 Ve hikmeti öğrenmeğe, ve deliliği ve akılsızlığı öğrenmeğe yüreğimi verdim; anladım ki, bu da yeli kavramağa çalışmaktır.
18 Çünkü çok hikmette çok keder var; ve bilgi artıran dert artırır.

ömerusta

Kıdemli Üye
zinciri boğazında itin durmadan ürüyor çırpınıyor nedir derdin be it
et veriyoruz kemik veriyoruz su veriyoruz sokak taki insanın başını sokacak bir kulübesi yokken
bahcenin ortasında saray gibi yuvan var
anladım zincirin esaretinden yapıyorsun çözdüm zincirini yine saldırıyorsun yine ürüyorsun
yok kızmıyorum anladım seni bendede itlik var biliyormusun yağmu yağarsa üşüdükgüneş doğarsa yandık bu gün yaptık yarin yıktık ne anladık yok ne sen sadıksın nede ben sadık
yardılışımızda var ALLAHI beğenmemek çünki içimizde var itlik ALLAH lık taslamak istiyoruz demek
yağmur yağsın isterdim bu sabah çık sokağa şemsiyesi başında rahmetten kaçanlara bah

Son düzenleme: