"Yabani başörtüsü Azerbaycan'a gerekmez"

manifesto

Yasaklı
Azerbaycan Eğitim Bakanı Misir Merdanov, ortaokullarda başörtüsünün yasaklandığını söyledi. Merdanov, başörtüsünün okullarda yasaklandığını, öğrencilerin okul dışında istediklerini giyebileceklerini söyledi.

Uploaded with ImageShack.us
Merdanov, “Azerbaycan Anayasasının Eğitim kanununun 14.10’uncu maddesinde bu konuya ilişkin gerekli talepler yer almaktadır. Biz dinimizden vazgeçmiyoruz, hepimiz Müslüman’ız. İslam dinini yaşıyoruz, dinimizin taleplerine uymaktayız fakat ortaokullarda öğrenciler okula talep edilen okul kıyafetleri ile gelmeliler. Okul sonrası herkes istediği kıyafetle gezebilir” dedi. Bakan, vatandaşları, başörtüsünün Azerbaycan okullarında yasaklanması yönündeki dış ve iç tahrikine, provokasyonlara uymamaya çağırdı.
Azerbaycan Parlamentosunun İnsan Hukukları Komisyonu Başkanı Rebiyyet Aslanova da, “Azerbaycan okullarında başörtüsüne bağlı fikrimiz değişmezdir. Azerbaycan okulları dünyevi okullardır. Bu bakımdan da Azerbaycan’ın orta okullarında başörtüsüne izin verilmesi imkansızdır. Bugün Azerbaycan’a sunulan bir yabani model olan başörtüsü Azerbaycan’a gerekmez. Azerbaycan’da yaşlı ninelerimiz başlarını örterler fakat gündemde olan başörtüsü Azerbaycan’ın ortaokullarında kabul edilemez bir durumdur” diye konuştu.
Başörtüsü yasağı ile ilgili olarak basın mensuplarına açıklama yapan Azerbaycan Yabancı Diller Üniversitesinin Rektörü, Milletvekili Semed Seyidov ise, “Eğitim sistemimizi geliştirmek istiyorsak, dünya değerlerini Azerbaycan’a getirmek istiyorsak, Azerbaycan’da mutlaka sivil devletin esaslarını ortaokullarda en yüksek kalitede olmasını sağlamalıyız. Bu da bize anayasamızda bize verilen imkanlardan öne gelmektedir. Hiç kimsenin Azerbaycan anayasasını değiştirmeye veya ona karşı çıkmaya yetkisi de yoktur” ifadelerini kullandı.
Azerbaycan Eğitim Bakanlığından yapılan bir başka açıklamada ise, Azerbaycan üniversitelerinde öğretim üyeleri ya da öğrencilerle alakalı herhangi bir başörtü yasağı bulunmadığı belirtildi

http://www.timeturk.com/tr/2010/12/15/baku-ilkogretimde-basortuyu-yasakladi.html
Başörtüsünü YABANİ BİR MODEL olarak ifade etmiş.İslam milletleri ne yazık ki kafir ve kefere düzenlerce işgal edilmiş.
Mısırda FİRAVUN MÜBAREK rejimi
Özbekistanda kafir Kerimov zulmü
Türkiyede rejim dehşeti
Fas da işbirlikçi laikperest kıral zulmü
.....
Aliyev rejimi er yada geç başaşağı edilir.Bundan kaçışları yok

-Muhammed-

Profesör
Yabani olan kim acaba? Allah'ın emri mi yoksa O'nun yarattığı mı..

reis

Kıdemli Üye
Bakan muhtemelen "yabani değil yabancı" demek istemiştir.
Muhtemelen Azeri dilinde yabancı, yabani demektir.
Onlarda mesela görüşmek demek danışmak tır.
"Gel görüşelim" değil "Gel danışah" derler...

Yani bakan kısaca "yabancı başörtüsü Azerbaycan'a gerekmez" demiştir...

Yabancı başörtüsü...

Ulen gavat bakan, yabancı olan kravatı takıyorsun ya...

Yabancıysa al sana yabancının dik alası deve...

serkan..

Profesör
reis abi büyüksün :O

az bile dedin..:clap2:

oldum olası ısınamadım bu azerilere

pek azı müstesna

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
bc2:

azerilere demesek de yöneticilerine desek:)

Nitekim bakın başörtüsü için eylem yapan, protestolar yapanlar da azeri.