Ya Rabbi..!! Senden Gelen Her Ne Varsa AMENNA!!! Hz. Rumeysa(r.anha)

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
Talha birgün disariya cikmak icin evden cikar kimbilir belki de Efendimizin Gönüllerin Sultanin in yanina gidiyordu belki de evine ekmek getirebilmek icin calismaya... Evinde olan Rumeysa ya disaridan bir ses gelir "RUMEYSA KOS EVLADIN" Rumeysa kendini sokaga atar birde bakar ki evladi caninin cani sokakta can vermis aglar öper koklar sonra yavrusunu yikadiktan sonra ona en güzel giyisilerini giydirip yatagina yatirir ve üzerini örter. Talha sonunda eve gelmistir kapida karsilar evinin gülü Rumeysa kendisini ve belki de kainatin en güzel ask sözcügü olan su sözü söyler Talha: " Selamun aleykum ve rahmetullahi ve bereketuhu..." ve Rumeysa selamina karsilip verir ve sofraya gecerler o ana kadar Rumeysa tek bir söz etmez söyle baslar anlatmaya: " Ya Talha komsu ya zamaninda bir emanet vermistim bugün onu ondan geri istedim diye bana kizdi..." Olur mu Rumeysa emanet istendi diye kizilir mi; Talha...

Iste bize emanet olani bugün Rabbim bizden aldi; Rumeysa... Tek bir söz söyler Talha: "O´ndan geldik ve ancak O´na dönecegiz." Bunun üzerine Peygamberimiz (sav) Talha ve Rumeysa icin dua eder ve tam 7 cocuklari olur...

Hani Alemlerin Sultani (sav) miraca cikmisti ya O´na orada cennet ve cehennem gösterilmisti zaman zaman ashabi ile otururken orada gördüklerini anlatirdi ve birgün gene anlatiyor: "Birgün cennette yürüyordum arkamda ayak sesi duydum döndüm bi baktim >RUMEYSA<...

iste cennetle müjdelenen bir kadin bir sabır göstergesi kendini ötelerde ki sonsuz beraberlige adayan bir anne...