Wozniak: Gelecek yapay zekada!

Verda

Gales
Apple'ın kurucularından Steve Wozniak, "Gelecekte insanları daha çok anlayan makinelere ihtiyaç var. Gelecek yapay zekada" dedi.

Apple şirketinin kurucularından Steve Wozniak, gelecekte insanları daha çok anlayan makinelere ihtiyaç duyulacağını söyledi. Yeni teknolojiler üreten firmaların katıldığı, üç gün sürecek "South Summit" zirvesi İspanya'nın başkenti Madrid'de başladı. Zirvede 175 konferans verilecek.
Etkinliğin açılışını yapan Apple şirketinin kurucularından Wozniak, günümüz teknolojisinde artık yeni hedefin 'ev robotları' olduğunu söyledi. Wozniak, şöyle devam etti:

"Benim gençliğimde kimsenin kendi bilgisayarına sahip olması gibi bir şey söz konusu değildi. Bir bilgisayar ev parasınaydı. Şimdi sıfırdan başlasam sanırım kendimi robotlara adardım. En rutin ve temel işlerin programlanmasından başlardım. Örneğin, arabamı yıkayan robot. Gelecekte insanları daha çok anlayan makinelere ihtiyaç var. Gelecek yapay zekada."

Apple'ın diğer kurucusu Steve Jobs için "Her şeyden önce iyi bir arkadaş ve iş ortağımdı" diyen Wozniak, "Ben herkesin 300 dolara kendi bilgisayarını yapmasını isterdim. Ama Steve'in böyle bir derdi yoktu. Onun aklındaki, bir bilgisayar parçasını 20 dolara yapıp 30 dolara satmaktı. O bir iş adamıydı, zengin olmak istiyordu" diye konuştu.

Kaynak: Al Jazeera

Zülkarneyn-23

Doçent
2015 vizyonlu "Ex Machina" filminde yapay zekaya sahip insan görünümlü bir canlının test edilmesi konu ediliyor. Ve filmin bir repliğinde gelecekte bu yeni canlı türü uzun yıllar sonra insan fosiline bakacak ve inceleyecek deniyordu. Yani insan nesli sona erecek ve yerine bu yapay zekaya sahip varlıklar gelecek deniyor.

"Ex Machina" filmini seyretmenizi öneririm.

adams77

Kanalizasyoncu
Biz gerçek zeka mıyız?