Windows XP'in Ölüm Fermanı Yürürlükte...

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Kullanıcılar tarafından uzun süredir merakla beklenen XP'in sonu ne zaman gelecek sorusu Microsoft tarafından cevaplandı. İşte ünlü işletim sistemini ölüm fermanı.

Microsoft tarihinin en uzun süre kullanılan işletim sistemi olan XP şirket tarafından uzun süredir öldürülmeye çalışılıyordu. Yeni işletim sistemlerinin önünü açmak isteyen ünlü yazılım firması XP'in kulllanımına son vermek için formüller arıyordu.

Ancak Microsoft'un prensip olarak belirlediği ürün yaşam döngüsü kuralları gereceğince XP'nin sonunu getirmek şirket için mümkün olmadı.

Bu kurallara göre Microsoft, tüketiciler tarafından belirli oranın üzerinde kullanılan hiç bir ürününe son veremiyor. Ancak, geçtiğimiz günlerde XP'in ölüm fermanı firma tarafından imzalandı.

XP hem en uzun süreli hem de en çok kullanılan işletim sistemi unvanlarını elinde bulunduruyor

xp1287998084.jpg

Kral Öldü Yaşasın Yeni Kral

Windows 7'in birinci yılı etkilinleri kapsamında açıklama yapan Microsoft yetkilileri bundan sonra XP üretimi yapmayacaklarını ve işletim sisteminin OEM versiyonun artık hiç bir satıcıya yollanmayacağı açıklandı.

Microsoft Windows Vista'nın piyasaya sürülüşüyle birlikte XP'in fişini çekmek için hazırlıklarına başlamıştı. Firma 30 Haziran 2010'u XP'in resmi ölüm tarihi olarak halka açıklamış ancak gelen tepkiler üzerine bu konuda geri adım atmıştı.

XP SP3 dışındaki sürümlerden desteğini çeken yazılım devi şimdi de ürünün ölümü için en ciddi adımı atmış oldu. Yeni XP'lerin olmaması demek piyasada ürünün giderek azalmasını sağlamak oluyor.

Windows XP hâlâ en çok tercih edilen işletim sistemi olma unvanını koruyor...

SDN

ismail

Yeni
Ferman Microsoftun dağlar bizimdir

death_pc.jpg

K

Kaçak

Guest
Ben yenilikciyim herzaman oldugu gibi ...
Windows 7 kullanıyorum ..
Veya artık Windows 7 kullanmaya çalışıyorum ..
Dogrusu artık Windows 7 beni kullanıyor ...

ismail

Yeni
Ben yenilikciyim herzaman oldugu gibi ...
Windows 7 kullanıyorum ..
Veya artık Windows 7 kullanmaya çalışıyorum ..
Dogrusu artık Windows 7 beni kullanıyor ...

bende geçen yıl toprağa vermiştim XP yi :)