Winampın Bilinmeyen Yönleri

myafhi

Paylaşımcı
Katılım
14 Haz 2006
Mesajlar
292
Tepkime puanı
1
Puanları
0
-)Alt-F tuş kombinasyonu veya sistem menüsü tuşuna sağ fare tuşu ile bir kez tıklamak Winamp ana menüsünü görüntüler. Winamp'ın değil Windows'un menüsünü görüntülemek için sadece ALT+Boşluk tuşları işe yarayacaktır.
2-)Bir Internet adresindeki MP3 dosyasını çalmak için Ctrl-Çıkarma veya Ctrl-Çalma tuşlarını kullanabilir, sabit diskinizdeki dosyaları Shift-Çalma tuşuna basarak çağırabilirsiniz. Tüm bir klasörü çalmak istiyorsanız Shift+Çıkarma tuşuna basın.
3) Ctrl'e basılı tutup başa alma tuşuna basarsanız şarkı listesindeki ilk şarkıya dönülür.
4) Durdurma tuşuna basmadan önce elinizi Shift tuşuna basılı tutarsanız ses yavaş yavaş kısılarak şarkı sonlandırılır.
5) Şarkı kontrol tuşlarına fareniz ile tıklamak yerine klavyenizden Z,X,C,V,B tuşlarına basabilirsiniz.
6) Numlock açık olduğunda nümerik klavyedeki tuşları bir çok değişik fonksiyonu gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.
7) Aşağı ve yukarı tuşları kolayca ses şiddeti ayarı yapmanızı sağlar.
8) Ctrl-Tab tuş kombinasyonu açık olan WinAmp pencereleri arasında gezinmenizi sağlar. (Ana pencere, EQ ve şarkı listesi pencereleri)

9) Winamp'ın başlık çubuğuna fareniz ile çift tıklayarak Winamp penceresinin küçük bir bar haline gelmesini böylece daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.
10) Winamp arabiriminin değişik alanlarına sağ tıkladığınızda değişik fonksiyonları içeren menüler çıkacaktır.
11) Şarkının belirli bir noktasına atlamak için "Ctrl+J" tuş kombinasyonunu, şarkı listesindeki bir şarkıyı çağırmak için ise J tuşunu kullanabilirsiniz.
12) MP3 dosyalarını Windows klasör penceresinden Winamp arabirimine sürükleyip bıraktığınızda şarkı listesi sıfırlanır ve şarkı çalmaya başlar. Bu işlemi gerçekleştirirken elinizi Shift tuşuna basılı tutarsanız dosya şarkı listesine eklenir.
13) Winamp arabirimini kolayca değiştirmek, yani skin seçmek istiyorsanız ALT+S tuşlarına basarak ilgili menüyü görüntüleyebilirsiniz. Skin seçme penceresindeki "Select random skin on play" kutusunu doldurduğunda Winamp sizin için her değişik şarkıda rasgele bir skin seçecektir ALINTI!
 
Üst