WhatsApp Gizli Bir Ajan

spesifik

آزادی قید و بند
WhatsApp Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi karşılığında satın alınmıştır..
Dünya ilk kez 1992 yılında sms ile tanışmıştı. 2010 yılında sms doruk noktasına ulaştı ve miladını doldurdu. İnternet’in yaygınlaşmasıyla beraber sms in yerini WhatsApp gibi mobil mesajlaşma uygulamaları aldı. WhatsApp’ın rakipleri platformlarında reklamlara yer vererek gelirlerini artırırken WhatsApp’da reklam namına hiçbir şey kalmadı, önceden 1 yıllık kullanım için 1$ alıyordu artık onu da kaldırdı. 2016 verilerine göre 1 milyar kullanıcıya sahip olan WhatsApp bu kararıyla 1 milyar doları çöpe attı. 1 milyar kullanıcıya sahip dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması reklam almıyor, kullanım ücreti almıyor, hiçbir gelir belirtisi yokken WhatsApp nasıl para kazanıyor?
WhatsApp eski Yahoo! çalışanları olan Brian Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. 2010 Ocak ayında yayınlanan WhatsApp kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuştu. WhatsApp üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. İlginç bir bilgiyi de sizinle paylaşmak istiyorum. WhatsApp kurucu ortaklarından Brian Acton 2009 yılında Twitter’da çalışmak için başvuru yapıyor ama olumsuz sonuç alıyor. Aynı yıl Facebook’a başvuran Brian yine hayır cevabını alıyor. O zaman için Facebook’da işe bile alınmayan Brian, arkadaşı Jan ile birlikte WhatsApp’ı 19 milyar dolar gibi müthiş bir rakama Facebook’a sattı.
WhatsApp-and-Facebook
WhatsApp Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Gelelim asıl sorunun cevabına WhatsApp nasıl para kazanıyor? Peki Facebook neden WhatsApp’ı satın aldı? Benim düşüncem Facebook ABD hükümetiyle bir anlaşma yaptı, gerekli yerlere gerekli belge, IP adresi, fotoğraf, dokümanları sağlıyor. Tıpkı yıllar önce Microsoft’un CIA’a bilgi sağladığı gibi. 1 milyar kullanıcıya sahip WhatsApp dev bir istihbarat silahı sayılabilecek nitelikte bir uygulama WhatsApp sadece konuşmalarınızı değil telefonunuzdaki şifrelerinizi, fotoğraflarınızı hemen hemen bütün bilgilerinizi almaya hazır bir ajan. Size tavsiyem WhatsApp’a dikkat edin.
Tevhid Haber

alanyali07

Kıdemli Üye
Olabilir..Bu son zamanlarda birkaç davada whatsapp görüşmeleri kanıt olarak mahkemeye sunuluyor sahibinin haberi olmadan..
Bunlar nasıl ele geçiriliyor..Demekki gizli kalmıyor..

iqra

Asistan
inanıyorum. amerika gibi adi bir ülkeden her şey beklenir. kullandığımız bilgisayarlar, telefonlar, kısaca teknolojik aletlerin çoğu ve tabi gogle arama motoru da buna dahil malesef.

spesifik

آزادی قید و بند
Teknoloji vicdanın görsel kanıtı desenize...
Esasında her şey kayıt eden iki yazıcı taşıyoruz zaten
ama nedense bilgisayarlar ya da telefonlar daha ürkütücü geliyor =(

iqra

Asistan
Teknoloji vicdanın görsel kanıtı desenize...
Esasında her şey kayıt eden iki yazıcı taşıyoruz zaten
ama nedense bilgisayarlar ya da telefonlar daha ürkütücü geliyor =(

korktuğumuz bu değilki. işte açtığınız diğer konuda birçok twettır facebook hesabı kapatılmış çifte standart olarak. sonuçta bir ülkenin istikrarı için ya da bir bireyin müslim ya da gayrı müslim kendine ait sırları planları olmalı.

Serkan333

Asistan
1,5 milyar dolar civarı bi paraya satılmıştı sanırım bi süre önce belkide daha fazla bi ücrete

ramazan_17

Yasaklı
benim mesajlarıma ulaşsalar ne olur bizimki geyik muabbeti..devletin önemli adamları kullanmasın yeterli..gerisi traş...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
WhatsApp Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi karşılığında satın alınmıştır..
Dünya ilk kez 1992 yılında sms ile tanışmıştı. 2010 yılında sms doruk noktasına ulaştı ve miladını doldurdu. İnternet’in yaygınlaşmasıyla beraber sms in yerini WhatsApp gibi mobil mesajlaşma uygulamaları aldı. WhatsApp’ın rakipleri platformlarında reklamlara yer vererek gelirlerini artırırken WhatsApp’da reklam namına hiçbir şey kalmadı, önceden 1 yıllık kullanım için 1$ alıyordu artık onu da kaldırdı. 2016 verilerine göre 1 milyar kullanıcıya sahip olan WhatsApp bu kararıyla 1 milyar doları çöpe attı. 1 milyar kullanıcıya sahip dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması reklam almıyor, kullanım ücreti almıyor, hiçbir gelir belirtisi yokken WhatsApp nasıl para kazanıyor?
WhatsApp eski Yahoo! çalışanları olan Brian Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. 2010 Ocak ayında yayınlanan WhatsApp kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuştu. WhatsApp üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. İlginç bir bilgiyi de sizinle paylaşmak istiyorum. WhatsApp kurucu ortaklarından Brian Acton 2009 yılında Twitter’da çalışmak için başvuru yapıyor ama olumsuz sonuç alıyor. Aynı yıl Facebook’a başvuran Brian yine hayır cevabını alıyor. O zaman için Facebook’da işe bile alınmayan Brian, arkadaşı Jan ile birlikte WhatsApp’ı 19 milyar dolar gibi müthiş bir rakama Facebook’a sattı.
WhatsApp-and-Facebook
WhatsApp Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Gelelim asıl sorunun cevabına WhatsApp nasıl para kazanıyor? Peki Facebook neden WhatsApp’ı satın aldı? Benim düşüncem Facebook ABD hükümetiyle bir anlaşma yaptı, gerekli yerlere gerekli belge, IP adresi, fotoğraf, dokümanları sağlıyor. Tıpkı yıllar önce Microsoft’un CIA’a bilgi sağladığı gibi. 1 milyar kullanıcıya sahip WhatsApp dev bir istihbarat silahı sayılabilecek nitelikte bir uygulama WhatsApp sadece konuşmalarınızı değil telefonunuzdaki şifrelerinizi, fotoğraflarınızı hemen hemen bütün bilgilerinizi almaya hazır bir ajan. Size tavsiyem WhatsApp’a dikkat edin.
Tevhid Haber

Gülesim geldi... İnternetinizin olması yeteli zaten... What olmuş Was olmuş farkeden bir şey yoktur...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bazıları gizlimiz saklımız yok diyerek bu işleri hafife alıyor! Olaya niye salt terör noktasından bakıyorsunuz? Ben söyleyim, bu alanda algı oluşturdular da onun için!.. Zaten bu algının oluşturulma amacı tam da buna hizmet ediyor; nasıl olsa gizlimiz saklımız yok! Nasıl bir gizli saklı? Ne olacaktı ki? Adamlar kafana ikiz kulelerin yıkılış resmini çakmış, el kaide ışid diye sabah akşam beynine perçinlemiş... whatsapp gibi bir kurulumun sana MÜSADE EDİYOR MUSUN diye sormasına sıkıysa EVET deme.. :D

Aptallığın lüzumu yok! Bu şirketlerin nereden para kazandıklarını ben size söyleyim: Sizin datalarınızı alıp analiz ediyorlar. Kim olursa olsun fark etmiyor. Yeter ki tüketici olun!.. Sizin arzularınızı, dünya görüşünüzü, dinlediğiniz müzikten tutun izlediğiniz filmler, güldüğünüz espiriler, velhasılı tercihlerinizi, falan falan.... Her şeyi bu datalardan çıkartıyorlar ve büyük üretici şirketlere satıyorlar. Bu işlerin arkasında büyük bilgisayar programları ve geniş bir psikolog ekibi çalışıyor. Her ülkenin, milletin, halkın ve bölgenin reflekslerini ve kafa yapısının haritasını çıkartıyorlar.. Böyle geniş bir veri tabanı için bırakın büyük şirketleri, devletler bile milyarlarca dolar ödemeye hazır olurlar. Düşünsenize siz 5 senede bir seçim yapıp CB BB seçiyorsunuz adamlar bu veri tabanı sayesinde kimin tercihi kime olacağını saniyelik biliyor. Sırf bir düğmeye basıp kaç kişinin hangi partiden olduğunu anında çıkartıyorlar.. Hem de oturdukları yerden.

Yoksa siz kendinizi özgür mü sanıyordunuz? GÜDÜLÜYORSUNUZ EFENDİLER, GÜDÜLÜYORSUNUZ..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Benim Facebook Instagram Twitter hesabım yok.

Bir iki hafta önce WhatsAppı silebilirmiyim diye düşündüm.

İçerisinde olduğum bir sürü grup vardı.

Sonrasında sildim gitti.

Şuan BİP ve Telegram kullanıyorum.

Selam ve dua ile

cahid

Kıdemli Üye
Benim Facebook Instagram Twitter hesabım yok.

Bir iki hafta önce WhatsAppı silebilirmiyim diye düşündüm.

İçerisinde olduğum bir sürü grup vardı.

Sonrasında sildim gitti.

Şuan BİP ve Telegram kullanıyorum.

Selam ve dua ile

Çok fark yok aralarında.. Yapılması gereken şey önemli , mahrem olan hiçbir şeyi internete açık bir ortamda bulundurmamak.. Harici disk benzeri bir ortama depolayıp bakılacağı zaman interneti kapatıp bakmak ve resim v.s. paylaşırken whatsapp v.b. uygulamaları kullanmadan paylaşmak..