Vizyondakiler

.şüheda.

depresif polyanna
Vizyondakiler (Aralık Ayı)

Aşka Dair(L'uomo che ama)

Yönetmen
Maria Sole Tognazzi

Senaryo
Ivan Cotroneo, Maria Sole Tognazzi

Müzik
Carmen Consoli

Görüntü yönetmeni
Arnaldo Catinari

Tür:
Dram

Yapım:
İtalya 2008 103 dakika (Renkli)

Dil:
İtalyanca

Konu:
Roberto, Turin’de yaşayan kırk yaşlarında bir eczacıdır. Birkaç aydan beri, şehrin merkezindeki büyük otelin müdürü olan Sara isimli genç bir kadınla çıkmaktadır. Roberto, Sara’ya aşıktır ve hem Sara’yı daha fazla görmek ve hem de ilişkilerinin daha ciddi şekilde yürümesi için kendi apartman dairesinin anahtarını ona vermiştir. Sara, kendisine olan bu ilgiye rağmen, Roberto’nun hayatından dikkat çekmeden sessizce ayrılır. Roberto aldatıldığını keşfeder, sevdiği kadını kaybetme korkusu, kadının onu aldatmasından daha ağır gelir. Roberto ne olursa olsun, ilişkisini devam ettirmeye çalışacaktır

* * * * * * * * * * * * * * * * *

Gecenin Kanatları

Yönetmen
Serdar Akar

Yapımcı
Murat Tokat

Senaryo
Mahsun Kırmızıgül, Ahmat Küçükkayalı

Görüntü yönetmeni
Mustafa Kuşçu

Müzik
Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen

Yapım yönetimi
Ceren Aslan

Tür:
Dram, Romantik

Yapım:
Türkiye 2009 100 dakika (Renkli)

Dil:
Türkçe

Dağıtıcı Firmalar:
Pinema

Konu:

Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı filmde 12 Eylül darbesinden sonra, anne ve babası polis baskınında gözleri önünde katledilen Gece’nin yaşadığı büyük dram anlatılıyor. Yaşam Gece’yi aşk ve ölüm arasında bir seçim yapmaya zorlayacak.

Bir intihar bombacısı olan kız ile milli takıma 400 metre koşucusu olmak için çalışan bir atletin yollarının kesişeceği filmde Yusuf ve Gece’nin aşkları dillere destan olacak.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Kapitalizm: Bir Aşk Hikayesi (Capitalism: A Love Story)

Yönetmen
Michael Moore

Senaryo
Michael Moore

Müzik
Jeff Gibbs

Tür:
Belgesel

Yapım:
ABD 2009 127 dakika (Renkli)

Dil:
İngilizce

Dağıtıcı Firmalar:
Medyavizyon
Konu:
"Kapitalizm: Bir Aşk Hikayesi" hem mizah hem de öfke barındıran bir yaklaşımla tabu haline gelen soruyu irdeliyor: Amerika'nın kapitalizme duyduğu aşk karşılığında ödediği bedel nedir? Yıllar önce, bu aşk çok masumane gözüküyordu. Ama günümüzdeyse, aileler bu bedeli işleriyle, evleriyle ve birikimleriyle ödemeye devam ettikçe, Amerikan Rüyası daha çok bir kabus gibi görünüyor. Moore, izleyicilerini hayatları tepe taklak olan, sıradan insanların evlerine ***ürüyor ve bu duruma yönelik açıklamaları Washington'da ve başka yerlerde arıyor. Elde ettiği bulgular ise zıvanadan çıkmış bir aşk macerasının belirtileriyle tamamen aynı: Yalanlar, istismar, ihanet... ve her gün işini kaybeden 14.000 insan.

* * * * * * * * * * * * * * *

No Ofsayt

Yönetmen
Mehmet Bahadir Er, Maryna Gorbach

Senaryo
Ali Taran

Yapımcı
Ali Taran

Yapım yönetimi
Vural Turunç

Görüntü yönetmeni
Bartek Kaczmarek, Olcay Oğuz, Winnie Heun

Kurgu
Erkan Özekan

Sanat yönetmeni
Nadide Argun

Tür:
Komedi

Yapım:
Türkiye 2009 85 dakika (Renkli)

Dil:
Türkçe

Dağıtıcı Firmalar:
Universal International Pictures
Konu:
Ali Tarantula 45 yaşlarında, eğitimi sınırlı, kentin büyüklüğü ile küçüklüğü arasında sıkışmış, ‘kendinden menkul’ bir otoriteye sahip, özünde ‘arıza kere arıza’ biri. Bu Ali Tarantula bir gün futboldaki ofsayt kuralına kafayı takıyor.

Elinde tabureyle ‘Telegole’ progr***** ‘selamünaleyküm’ giriyor. Arkasından Ahmet Çakar “...Maazallah... Başarılı olur da ofsaytı kaldırırsa biz ne hallere düşeriz!?. Ondan sonra ya stat önünde mısır satarız ya da başka bir şey!..” diyor. Sinan Engin de Ali Tarantula’nın arkasından ilginç ve sevgi dolu bir yorum getiriyor; “Bu arkadaş var ya... Ali Tarantula... tam sopalık!”

Ali Tarantula durmuyor. Futbol Federasyonu’na dalıyor. Federasyon Başkanı bu ani ziyaretin arkasından küçük sesiyle “...Bana hemen güvenlik müdürünü çağırın!.. Nasıl girdi bu adam içeri?!.” sözleriyle Ali Tarantula’ya olan saygısını dile getiriyor.

* * * * * * * * * * * * * * * * *

Testere 6 (Saw VI)

Yönetmen
Kevin Greutert

Senaryo
Marcus Dunstan, Patrick Melton

Yapımcı
Leigh Whannell, Mark Burgess

Görüntü yönetmeni
David A. Armstrong

Müzik
Charlie Clouser

Tür:
Korku, Gerilim

Yapım:
ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada 2009 (Renkli)

Dil:
İngilizce
Konu:
Bir kült haline gelen "Testere" (Saw) serisi 9 filmle tamamlanacak. Serinin altıncı filminde jigsaw'ın öğrencisi Amanda bizleri korkutacak yeni oyunlarla karşımıza çıkacak. Testere'ni noyunlarına tabi tutulanları yine ölümcül sınavlar bekliyor olacak. Rus ruletinden esinlenerek hazırlanan 6 kilişilik bir döner düzenek içerisine hapseden jigsaw bu kez tutsak aldığı kişilerden kendilerinifeda
ederek arkadaşlarını kurtarmasını isteyecek...​

-Başakİstan-

''İSTANBULUTLU''
Aşka Dair(L'uomo che ama)

Yönetmen
Maria Sole Tognazzi

Senaryo
Ivan Cotroneo, Maria Sole Tognazzi

Müzik
Carmen Consoli

Görüntü yönetmeni
Arnaldo Catinari

Tür:
Dram

Yapım:
İtalya 2008 103 dakika (Renkli)

Dil:
İtalyanca

Konu:
Roberto, Turin’de yaşayan kırk yaşlarında bir eczacıdır. Birkaç aydan beri, şehrin merkezindeki büyük otelin müdürü olan Sara isimli genç bir kadınla çıkmaktadır. Roberto, Sara’ya aşıktır ve hem Sara’yı daha fazla görmek ve hem de ilişkilerinin daha ciddi şekilde yürümesi için kendi apartman dairesinin anahtarını ona vermiştir. Sara, kendisine olan bu ilgiye rağmen, Roberto’nun hayatından dikkat çekmeden sessizce ayrılır. Roberto aldatıldığını keşfeder, sevdiği kadını kaybetme korkusu, kadının onu aldatmasından daha ağır gelir. Roberto ne olursa olsun, ilişkisini devam ettirmeye çalışacaktır

Robertoya bak yaaa :ıslık:

yosika

Doçent
Hani "avatar" ?

15 yılda çekilen sadece ayrıntı kısımları 4 yılda tamamlanan,sinema tarihinde çığır açan film ? :)

Bîçâre

Profesör

ANKAmall'de XpanD 3D teknolojisi ile izledim kuzenle, film bittiğinde rüyadan uyandığınızı düşünüyorsunuz. Filmdeki çok boyutluluk o kadar iyi ki, gerçek hayat küçük geliyor bir süre... :)

Bilim-kurgu ve gerçek sinema severler bu filmi mutlaka izlemeli ve izler de... Yok DVD'si çıksın öyle izlerim diyen varsa, 3D izlemesi çok çok daha eftaldir diyor, konu için teşekkür ediyorum...

yosika

Doçent
film 300 milyon dolara tamamlanmış ve 2 günde 297 milyon dolar hasılat yapmış :) bence kimse dvd sini beklemiyor. beklemesin de çünkü film zaten 10 yıldır 3d teknolojisini beklemekte imiş :)

Nihle

Profesör

ANKAmall'de XpanD 3D teknolojisi ile izledim kuzenle, film bittiğinde rüyadan uyandığınızı düşünüyorsunuz. Filmdeki çok boyutluluk o kadar iyi ki, gerçek hayat küçük geliyor bir süre... :)

Bilim-kurgu ve gerçek sinema severler bu filmi mutlaka izlemeli ve izler de... Yok DVD'si çıksın öyle izlerim diyen varsa, 3D izlemesi çok çok daha eftaldir diyor, konu için teşekkür ediyorum...

sabırsızlanıyorum izlemek için sağolun :)

Bîçâre

Profesör
film 300 milyon dolara tamamlanmış ve 2 günde 297 milyon dolar hasılat yapmış :) bence kimse dvd sini beklemiyor. beklemesin de çünkü film zaten 10 yıldır 3d teknolojisini beklemekte imiş :)

Ek olarak, Sony sırf bu filmin çekimi için iki farklı kamera üretti, hatta kameralardan birine yönetmen Cameron'un adı verildi... Film 197 adet ayrı kamera ile çekiliyor, dikkat buyurun: 197. Filmde kullanılan Na-vi dili 2 yılda oluşturuldu. Filmdeki bitkiler, hayvanlar, dağlar, bulutlar için 1 Petabitten (bin terabit) fazla kapasitede bir dijital saklama ünitesi kullanılmış. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse Titanik’te geminin batma sahnesi için kullanılan miktar bu belirtilenin sadece 1/500’ü kadar.

Türkçe dublaj seçeneği olmasına karşın altyazılı izlemenizi tavsiye ederim. Altyazıların filme gömülmesi ve bazen görüntülerin burnunuzun dibinde bitmesi altyazıya ise ilerde aramanız sizi filmin tam ortasına çekiyor. Bunları XpanD 3D teknolojisi için söylüyorum, Real 3D'de durum nedir bilemem. Xpand 3D'nin kötü yanı ilk dakikalarda uyum sağlayamamanız, lakin ardı fevkalade güzelleşiyor. İnsan ırkının mağlup olmasını can-ı gönülden diler hale geliyorsunuz. :)

Bilim kurgudan ve fantastik ögelere uzak seyirciler için sıkıcı bir 2,5 saat olabilir. Böyle değilse, gelecekte işte bu teknolojinin ilk kullanıldığı filme gitmiştim diyebilirsiniz, zira geleceğin teknoloji yatıyor bu filmde... ;)

.şüheda.

depresif polyanna
dün Dabbe filmin gittim

hayatımda bu kadar saçma

bu kadar kötü bir film izlemedim

giden 10 tl'ye mi acıyayım yoksa 2 saatime mi:)

kesinlikle ısrarla tavsiye etmiyorum...

bu film hakkında söylenecek çok söz var ama yeterli sanırım

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
dün Dabbe filmin gittim

hayatımda bu kadar saçma

Dabbe 2 sanırım değil mi kardeşim.

Bahsettiğin gibi olacağını tahmin ediyorum bende zaten.

Ne de olsa orijinal değil... (taklit ürünü )

.şüheda.

depresif polyanna
Dabbe 2 sanırım değil mi kardeşim.

Bahsettiğin gibi olacağını tahmin ediyorum bende zaten.

Ne de olsa orijinal değil... (taklit ürünü )

evet Dabbe 2

bu kadar hayal kırıklığına uğrayacağımı sanmıyordum doğrusu

taklit ürünü derken anlamadım..???

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
Her şeyi taklit etmekte birinci sıralarda olduğumuz için bu da öyle.

Birkaç eski korku film'lerine de baktığımda yabancı film'lerden bazı bölümlerin aynısını görmek mümkün. Bu açıdan maalesef gelişemiyoruz.

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
dün Dabbe filmin gittim

hayatımda bu kadar saçma

:glm:glm kız dabbeye gidilirmi..gitmeden bana sorsaydında bana verseydinya 10 liranı :p

Azra

Eylül yüzlü kız...
Bu güzel konu için teşekkürler Şühedacım... :ppty

ama devamını bekliyoruz... ; )

ben açıkçası, Dabbe, Avatar ve 2012 gibi filmlere gitmeyi istemiyorum, sevmiyorum da o tarz filmleri...

yapılan komedi filmlerinin de kalitesi düşük.(yahşi batı ve neşeli hayat gibi)

Son zamanlarda çok sinema filmi çekildi fakat keliteli diyebileceğimiz filmler çok az sayıda...

"Acı aşk" mesela; ona da bir arkadaşın ısrarıyla gittim ama hiç beğenmedim.
sıradanlaştırılmış bir yeşilçam filmi. Hiç sürpriz yok, her şey tahmin ettiğiniz gibi gelişiyor... bu tür senaryoları sinemada göstererek yazık ediyorlar!

"Başka dilde aşk" ve "Gecenin kanatları" filmlerini izlemek istiyorum. : )

bu filmleri izleyen varsa ve fikir belirtirlerse sevinirim.. :ppty​

.şüheda.

depresif polyanna
ben teşekkür ederim azra:)

ocak ayındaki filmleride en yakın zamanda ekleyeceğim inşallah

ama 2012 filmini izlemeni tavsiye ederim doğrusu

sorduğun filmleri bende seyretmedim

ama bu hafta adını sen koy filmine gitmeyi istiyorum

bende o filmi çok merak ediyorum
:)

.şüheda.

depresif polyanna
Vizyondakiler (Ocak Ayı)

Adalet Peşinde

Vizyon tarihi:
1 Ocak 2010

Yönetmen
F. Gary Gray
Senaryo
Kurt Wimmer
Müzik
Brian Tyler
Görüntü yönetmeni
Jonathan Sela
Tür:
Dram
Yapım:
ABD2009 109 dakika (Renkli)
Dil:
İngilizce

“The Italian Job/İtalyan İşi”nin yönetmeni Gray, “Law Abiding Citizen/Adalet Peşinde”de ölümle sonuçlanan bir ev soygunu sonrasında sağ kalan kişinin sevdiklerinin intikamını almak için sınır tanımayışını işlerken, kör adaleti de sarsıcı bir şekilde mercek altına yatırıyor. Clyde Shelton (Gerard Butler) evine yapılan bir soygun girişimi sırasında eşini ve kızını kaybeden dürüst bir aile babasıdır. Katiller yakalandığında, davaya Philadelphia’da başarılı bir savcı olan Nick Rice (Jamie Foxx) atanır. Nick, zanlılardan birine, suç ortağının aleyhinde ifade vermesine karşılık hafif bir ceza önerir.

Aradan on yıl geçer. Hafif cezayla kurtulmuş olan katil ölü bulunur ve Clyde Shelton soğukkanlılıkla suçu işlediğini itiraf eder. Sonra Nick’e bir ültimatom verir: Nick kusurlu adalet sistemini düzeltmediği takdirde, Shelton’ın eşinin ve karısının cinayet davasında yer alan kilit isimler ölecektir.

Çok geçmeden, Shelton tehditlerini yerine getirmeye başlar ve hapisteki hücresinden ne öngörülmesi ne de önlenmesi mümkün olan görkemli ve acımasız bir dizi suikast organize eder. Philadelphia’nın önde gelen isimleri Shelton tarafından birer birer öldürülürken, yetkililer bu terör dalgasına son veremedikleri için şehirde korku hüküm sürmeye başlar. Cinayetleri durdurabilecek tek kişi Nick’tir. Bunu başarabilmek için de, en ufak bir yanlış adımın bile ölüm anl geldiği yırtıcı bir oyunda bu dahi psikopatı zekaca alt etmek zorundadır. Ailesi de Shelton’ın hedefi olan Nick, kendini ölümcül bir rakiple zamana karşı yarışır bulur, ama görünüşe göre rakibi her zaman bir adım öndedir.