Vizyona Girmeden Önce Fethullah Gülen İzleyecek!

TakVa

Ordinaryus
Said-i Nursi’nin hayatını anlatan film ‘Hür Adam’ın yönetmeni Mehmet Tanrısever film vizyona girmeden Fethullah Gülen'e göstereceğini söyledi.

Mehmet Tanrısever’in yapımcılığı ve yönetmenliğini üstlendiği Said-i Nursi’nin hayatını anlatan film ‘Hür Adam’ çok ses getireceğe benziyor...

Tanrısever, en çok ses getirecek sahnelerinin başında ise Atatürk ve Nursi’nin karşılaştıkları sahne olacağını söyledi.

Tanrısever çekimleri 8 hafta süren filmde Said-i Nursi’nin hayatının tamamının anlatılmaya çalışıldığını belirtti.

Senaryosunu Ahmet Çetin ve Mehmet Uyar’la birlikte yazdıklarını söyleyen Tanrısever, “Said-i Nursi’yle ilgili 6 bin sayfa kitap okudum, 20 farklı kitaptan faydalandım, değişik yazarlar ve fikirlerden bir ortak akıl oluşturdum. Bu film Gandi’den, Çağrı’dan etkileyici. Bu filmde Türkiye’de kullanılmayan D21 dijital bir malzeme kullandık” dedi.

Kimse sponsor olmak istemedi

Filme Kültür Bakanlığı’nın destek vermediğini ve kimsenin sponsor olmadığını söyleyen Tanrısever, “Said-i Nursi’ye herkes kafasında ne kadar değer veriyorsa o kadar beğenecek ya da eleştirecek. Eğer Said-i Nursi’yi bir melek gibi hatasız görüyor öyle bakıyorlarsa eleştirebilirler tabi” dedi.

Tanrısever senaryo aşamasında cemaatin fikir önderleri ve 300’e yakın kişi ile görüştüklerini de belirtti.

ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’in senaryoyu okumadığını ama Gülen’e böyle bir film çekmeyi istediğini söylediğini Gülen’in de çekmesine onay verdiğini belirten
Tanrısever, filmi vizyona girmeden Amerika’ya giderek Fethullah Gülen’e izlettireceğini de söyledi.

Tanrısever filmin Kürt sorunun çözümüne büyük katkı yapacağını iddia ederek, “Filmde Said-i Nursi, kendilerine katılmasını isteyen Şeyh Sait ve isyancılara “Yüzlerce yıldır bizi idare eden bu Türkler bundan sonra da bizi idare edecektir.

Eğer menfi insanlar varsa onlarla mücadele edin ama Türklere kılıç çekmek haramdır” diyor. Nursi’nin bu birleştirici fikirleri filmde pek çok sahnede yer alıyor” diye konuştu.

Said-i Nursi’nin mahkemeye isyan sahnesi

Yönetmen Mehmet Tanrısever, filmdeki bir sahneyi de şöyle anlattı: “Bir onbaşı geliyor. O kadar alim olan Nursi, onbaşıya peki kardeşim sen devletin adamısın, devletin görevini yapıyorsun diyerek onbaşıya karşı çıkmıyor ama bir zalimin karşısında bacak bacak üstüne atıyor hiç de minnet etmiyor.”

habername

manifesto

Yasaklı
evet bende ilgi ile bekliyorum.uzun zamandır sinemaya gitmiyordum bu film ile birlikte salonları doldurmalıyız

ummuhan

Kıdemli Üye
Nasıl yani vizyona girebilir giremez pasaportu pensilvanyadan mı geçiyormuş :)

HENGAMe

Yeni
Nasıl yani vizyona girebilir giremez pasaportu pensilvanyadan mı geçiyormuş :)
abla bugün sana harbi harbi gıcık olsamda bijkaç mesajında yorumlarına gülüyorum hakkını helal et haram olmasın..
neyse fikrimi beyan edeyim..
fethullah gülene nedne soruluyormuşki onu anlamış değilim daha samimi talebeleri varken..
hadi soruldu tamam niye onay ondan çıkıyormuş..

adam kendini soyutlamışken nurculaktan ...amerika diye yanıp ölürken
neyse susuyorum..

TakVa

Ordinaryus
Dua almaya gidyorya doğan medya grubu yazarları falan. Orada bazı sanatçılarla karşılaşmışlar, onlarda dua almaya gitmişler. İşleri rast gidiyormuş.

Belki film çok seyredilsin diya dua almaya gidiyordur bu kişide.

M.Ali Erbil bile hastalığı için gidip dua aldı. Çok faydasını gördüğünü söylüyor. Bir mankenin çocuğu hasata doğdu, dua almaya gitmişler çocuğu iyileşmiş.

manifesto

Yasaklı
neyse susuyorum..
Bence de susmalısın..Filmin yapımcısını Gülen mi çağırmış,gel filmine onay vereyim mi demiş..kendi takdiri önce birlikte izlemişler..Gülen Bediüzzaman ve Nur davasının en önemli neferlerinden dir onun kanaatine filmin yapımcısı itibar ediyor , sizi neden rahatsız ediyor ki?

HENGAMe

Yeni
Ocemaate mensup arkadışım hayli var sırf sadece onlara saygı duyduğum için susmayı yeğliyorum ..
Ya değilse okadar çok söyleyecek şey varki..

Fethullah hoca sayesinde risaleinurları tanıyan ve hakkıyla okuyanlara rabbim selamet versin..
Birde gözlerni açmayı nasip etsin daha busene bir kuzenimin istikbaliyle oynandı..
ha şunuda tekraren derimki,risaleinur mesleği başkadır,hoca efendi cemaatinin istikameti bambaşkadır..
Fark birisi ahirete çalışır diğeri dünyaya;)
susuyorum................

ummuhan

Kıdemli Üye
Dua almaya gidyorya doğan medya grubu yazarları falan. Orada bazı sanatçılarla karşılaşmışlar, onlarda dua almaya gitmişler. İşleri rast gidiyormuş.

Belki film çok seyredilsin diya dua almaya gidiyordur bu kişide.

M.Ali Erbil bile hastalığı için gidip dua aldı. Çok faydasını gördüğünü söylüyor. Bir mankenin çocuğu hasata doğdu, dua almaya gitmişler çocuğu iyileşmiş.

Hı şimdi birde bu reklam çıktı hastalanan işi ters (sanatçı(!), giden soluğu orada alıyor... Allah yoluna çevirsin inşaallah... medeti doğru yerde arasınlar :)

manifesto

Yasaklı
ha şunuda tekraren derimki,risaleinur mesleği başkadır,hoca efendi cemaatinin istikameti bambaşkadır..
Fark birisi ahirete çalışır diğeri dünyaya;)
Dünyaya çalışmak, için türkiyeden binlerce km uzağa afrika çöllerine gidip imkansızlıklar içinde oralı çocuklarla ilgilenmekmidir? vay be..oysa oraya giden gençler pekala türkiyede de rahat bir iş bulup ailelerinin yanında daha iyi imkanlarla yaşayabilir..
cemaate bu tip eleştiriler herzaman gelmiştir..ama bu eleştirileri ortaya atanların türkiye ve dünya nesli için ellerinde hiçbir proje ve çalışma ve somut emek olmayan insanlardan olması zaten şaşırtmıyor

ummuhan

Kıdemli Üye
Ahirete çalışanların planı projesi olmaz zaten bütün plan proje galubeladan beri belirlidir... Kur'an ve Sünnet de bu yolun yegane ışığıdır.... Bu proje ve plan ile çalışanların pek reklamı yoktur sessiz çalışırlar zira inançları bu yöndedir :)

HENGAMe

Yeni
dünyaya çalışmak, için türkiyeden binlerce km uzağa afrika çöllerine gidip imkansızlıklar içinde oralı çocuklarla ilgilenmekmidir? Vay be..oysa oraya giden gençler pekala türkiyede de rahat bir iş bulup ailelerinin yanında daha iyi imkanlarla yaşayabilir..
Cemaate bu tip eleştiriler herzaman gelmiştir..ama bu eleştirileri ortaya atanların türkiye ve dünya nesli için ellerinde hiçbir proje ve çalışma ve somut emek olmayan insanlardan olması zaten şaşırtmıyor
sizide böylemi kandırdılar demek..,
projeymiş...
Ne projesi?
çok önemli de bu proje bu mübarek kalkıp filistinde proje yapıp hayat verseydiya..
Elin amerikalılarını eğiteceğine doğuda KENDİ MEMLEKETENİDE okullar açıp asıl cahilliği aldırsaydıya..
ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ,FIRSAT VERMİ,YORLAR..
AMARİKAYA AÇABİLEN ADAM TÜRKİYEYEMİ AÇAMIYACAK
Fethullah gülen harekatından öncede nurcuyduk biz aslımız nurcu neslimiz nurcu elhamdülillah..
şimdiye kadar belki
ihlassızlık yapıp nurlara tam sadık olamadım buda şahsi hatam bu beni bağlar bulunduğum cemaat,i değil..
Yani bir lider koumundaysa heleki müslüman bir lider di-nin-den ta-viz-ver-me-ye-cek.......
çelik gibi iradesi olacak dünya makamına ahiretini değişmeyecek,korkuttukları vakit benim allahım var ben nur talebesiyim diyebilecek..
Busefer hakketen susuyorum çünkü mlletin imanını selamette görürsem cehennemde yanmaya hazırım diyen bir üstadım var...

manifesto

Yasaklı
Ahiret için çalışmanın da bir metodu var,o metod peygamberin metodu..kendi dinini yaşamış uygulamış..ashabı da binlerce km uzaklara yayılmış gitmiş dönmemiş oralarda dinin temel almasına vesile olmuş..emek harcamışlar en sonki adımı ilk adım olarak atmamışlar..yoksa afrikada bir kabile oturmuş mehdinin gelip onları kurtarmasını bekliyor..çok güzel bir örnek..çalışmayana bir şey yok.Bu bu dünya için de böyle ahiret içinde..nekadar ekmek okadar köfte..

Allah bu dini ahir zamanda şamil bir din olarak yeniden nevşunema ettirecekse bunun bir bedeli emeği ve vesilesi vardır.Kendi kendine gökten inmeyecek..bediüzzamanın hayatı bu bakımdan hepimize örnektir..ömrünü başkalarını kınamakla değil kendi davasının temellerini atmakla geçirmiş ve bu uğurda bedel ödemiş

HENGAMe

Yeni
şimdi siz fethullah gülene mehdide dersiniz korkarım..

manifesto

Yasaklı
Elin amerikalılarını eğiteceğine doğuda KENDİ MEMLEKETENİDE okullar açıp asıl cahilliği aldırsaydıya..
Ne saçmalıyorsun sen..Türkiyede hareketin okulu mu yok..hangi bölgede hangi ilde yok? doğuda okul açsınlarmış mış..günaydın
Dininden taviz vermek... aynı mevzu avare kasnak gibi başa dönüyoruz. dinin hangi ruknünden taviz var? amel mi? ibadet mi? itikat mı? neyden taviz var..ama tabi kiliseyi görünce cinleri gelen papazı görünce tüyleri kalkan insanlar bu çalışmaları taviz olarak algılar..kendi algıları

HENGAMe

Yeni
Evet ben saçmaladım haklısın..
Hıhı...
Suç bende lübbü bulmayan kışırla meşgul olurmuş..

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
çok önemli de bu proje bu mübarek kalkıp filistinde proje yapıp hayat verseydiya..
.
Lübnan ve Filistin halkının yaşadıklarına Türk insanı duyarsız kalmadı. Ortadoğu'nun kanayan yarasına Türkiye şefkat elini sivil ve resmî yardım kuruluşlarıyla uzattı. Kimse Yok mu Derneği, Lübnan ve Filistin'e bir ay gibi kısa bir süre zarfında iki milyon dolar nakit yardımı topladı. Bugüne kadar Filistin ve Lübnan için 29 TIR dolusu insanî yardımı bölgeye gönderen Kimse Yok mu Derneği, yardım alanını genişletti. Dernek, savaş bölgesine kalıcı yardımlar götürmeye başladı. Filistin'e iki, Lübnan'a da bir okul açacak olan dernek, 7 ambulansın yapımı için de sipariş vermiş durumda. İki doğum ambulansı bu ay sonu teslim alınarak Filistin'deki hastanelere teslim edilecek.

Filistin'in Eriha ile Ramallah şehirlerinde yapılacak okullar için uygun mekân aradıklarını dile getiren Kimse Yok mu Derneği Başkanı Mehmet Zeki Özkara, burada Arapça, Türkçe ve İngilizce eğitim yapılacağını söyledi. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın ve Lübnan yetkililerinin özel istekleri doğrultusunda okul açmaya karar verdiklerini belirten Özkara, "İnsani yardımlar kadar bölge gençlerinin geleceğine de bir şeyler yapmak gerekiyor. Bu insanlara yalnızca balık vermeyip aynı zamanda tutmayı öğretmeyi de amaç edindik." diye konuştu. Yapılacak okulların şu an için ilk ya da orta dereceli mi olacağının belli olmadığına dikkat çeken Başkan Özkara, buna Filistin veya Lübnanlıların karar vereceğini aktardı. Türk öğretmenlerin de ders vereceğini dile getiren Özkara, Filistin'de açılacak bir okulun Eriha'da bir milyon mültecinin yaşadığı bölgede olmasını da ayrı bir güzellik olarak değerlendirdi. Dernek olarak yardımların toplanmasında ve dağıtılmasında daha etkin olabilmek için birtakım yapılanmaların içinde olduklarını belirten Özkara, "Üç olan şube sayımızı 9'a çıkardık. Çok yakın zamanda Türkiye genelinde teşkilatlanmayı hedefliyoruz. Türkiye'deki yapılanma tamamlanınca uluslararası yapılanma için girişimlere başlayacağız." dedi.

(Sezai Kalaycı, İstanbul
http://tr.fgulen.com/content/view/10152/1/

ORHANCAN

Ordinaryus
sizide böylemi kandırdılar demek..,
projeymiş...
Ne projesi?
Fethullah gülen harekatından öncede nurcuyduk biz aslımız nurcu neslimiz nurcu elhamdülillah..
şimdiye kadar belki
ihlassızlık yapıp nurlara tam sadık olamadım buda şahsi hatam bu beni bağlar bulunduğum cemaat,i değil..
Yani bir lider koumundaysa heleki müslüman bir lider di-nin-den ta-viz-ver-me-ye-cek.......
çelik gibi iradesi olacak dünya makamına ahiretini değişmeyecek,korkuttukları vakit benim allahım var ben nur talebesiyim diyebilecek..
Busefer hakketen susuyorum çünkü mlletin imanını selamette görürsem cehennemde yanmaya hazırım diyen bir üstadım var...

muhterem kardeşim, yaklaşık 25-30 senedir doğuda okul açtırılmadığını biliyor musunuz acaba..

ülkemizde dünyadaki en azgın kominist ve dinsizden daha cabbar birilerinin varlığından haberiniz yok galiba..

Üstad (RA) hazretlerinin bile fesat komite dediği bu kişilerin 300 yıllık plan ve projelerini engel olan bu komitenin amacını anlayamamışsınız gibi görünüyor..

Van daki serhat kolejlerinden bir öğrenci bile dağa çıkamamışken son senelerde mardine ve bazı illere koleje izin verdiler.. ve bu yörenin çocuklarını okutup eğitim almalarını sağlamak için her sene 20 - 25 bin öğrenciyi taşıyarak ilk okuldan üniversiteye kadar yeme içme eğitim masraflarını bu gönüllüler üstlenmişlerdir... hiçbir karşılık beklemeden ki bizzatihi şahidimdir.

Amerikada olduğu kadar tüm dünyada 5 000 e yakın müessese ile insanlığa hizmet götüren bir oluşum Üstad (RA) hazretlerinin manevi desteğiyle tüm dünyaya ulaşacak inşaallah... selamlarımla..

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Hakkarili kız öğrenci Türkiye birincisi oldu
Türkiye genelinde yapılan Düzey Kontrol Sınavı'nda (DKS) Hakkari Özel Hatice Avcı Koleji ve Anafen Dershanesi öğrencilerinden Hatice İnce, tüm soruları doğru cevaplayarak birinci oldu.
Sınavdan önce annesini kaybeden 8. Sınıf öğrencisi Hatice İnce buruk bir sevinç yaşadı. Başarısını okul ve dershane öğretmenleriyle paylaşan İnce, kendisine destek verenlere teşekkür etti. Hakkari Anafen Dershanesi Müdürü İsa İgit, "Öğrencimizi tebrik ediyoruz. İnşallah diğer öğrencilerimiz de aynı başarıyı yakalayacak." dedi. 46 bin 898 kişinin katıldığı sınavda birinci olan Hatice'ye okul idaresi ve dershane tarafından altın hediye edildi.
Hakkarili kız öğrenci Türkiye birincisi oldu Türkiye genelinde yapılan Düzey Kontrol Sınavı'nda (DKS) Hakkari Özel Hatice Avcı Koleji ve Anafen Dershanesi öğrencilerinden Hatice İnce, tüm soruları doğru cevaplayarak birinci oldu.

Doubp

Üye
Melikin atiyyelerini matiyyeleri taşır..